Na Pasienkoch sa zrodil nečakaný výsledok.

13.10.2018

Basketbalová Eurovia dnes mala na programe druhé kolo. Handlová sa predstavila na palubovke bratislavskej Hant Arény, kde ju preveril jeden z najväčších ašpirantov na majstrovský titul, basketbalový klub Inter Bratislava.

Predzápasové prognózy stavali do úlohy favorita domácich, ktorí s Handlovčanmi neprehrali osem zápasov v rade. Zeleno-čierni sa naposledy tešili z triumfu nad svojim dnešným súperom ešte 11.januára 2017, kedy v rámci 24.kola sezóny 2016/2017 zvíťazili pod svojimi košmi 91:86 po predĺžnení. Išlo ale o jediné víťazstvo hornonitranov v priebehu posledných troch rokov. Toto konštatovanie platí aj po dnešku a na prelomenie nepriaznivej série si Tordovci budú musieť ešte počkať.

Hneď v úvode stretnutia dostali Handlovčania studenú sprchu, keď sa veľmi rýchlym nástupom dostal Inter do vedenia 12:0. Zaskočení baníci zaznamenali prvé body až po troch minútach hry. Trénerovi Tordovi sa minútu pred koncom úvodného dejstva zranil rozohrávač Harris a po desiatich minútach prehrávali jeho zverenci 14:25.

Aj v druhej štvrtine hornonitrania strácali ľahké lopty a nepresnými rozohrávkami pustili domácich už po dvoch minútach hry do sedemnásťbodového vedenia 31:14. Inter sa poľahky presadzoval prakticky z každej pozície a šesť minút pred koncom druhej štvrtiny viedol už o dvadsaťštyri bodov 41:17. Jeho náskok sa s pribúdajúcimi minútami zvyšoval a Handlová nevedela nájsť recept na návrat do stretnutia. Po úvodnej dvadsaťminútovke si domáci vytvorili pohodlné vedenie 57:29.

Po veľkej prestávke to bol opäť Inter, ktorý udával tempo. Baníci naďalej pôsobili neisto a domáci si stretnutie užívali. Do konca tretej časti svoje vedenie zveľadili a pred záverečnou štvrtinou viedli vysoko 74:40. Zdecimovaní hostia v závere už iba odpočítavali minúty a Inter vstúpil do novej sezóny rekordným víťazstvom 98:50.

Konečný stav: 98:50

Rozhodovali: Ženiš, Margala, Hudec

Autor: Pavel Procner