Handlovčania zavŕšili predsezónnu prípravu víťazstvom

28.09.2018

Už iba týždeň zostáva do začiatku novej sezóny, ktorú handlovskí basketbalisti odštartujú domácim stretnutím proti úradujúcemu majstrovi z Levíc. Poslednou previerkou pred prvým ligovým kolom, bol pre zverencov trénera Tordu dnešný súboj s rakúskym celkom Vienna D.C. Timberwolves. Duel proti vlaňajšiemu víťazovi druhej rakúskej ligy a nováčikovi v najvyššej súťaži ABL odohrali baníci bez Tresača, Stehlíka a Huljaka, ktorí si doliečujú drobné zranenia, aby boli na ligovú premiéru po zdravotnej stránke pripravení.

Hostia začali lepšie a hneď po úvodnom rozskoku sa ujali trojkou Nikoliča vedenia 3:0. Handlovčania ale už z kontry roztlieskali poloprázdne hľadisko krásnou akciou, na konci ktorej bol po asistencii Novysedláka smečujúci Čekovský. To ale baníkov nenakoplo a hostia sa po ich ľahkých stratách dostali do vedenia 8:4. Domáci produkovali chyby v rozohrávke a tréner Torda musel siahať po oddychovom čase. Po ňom sa dvoma úspešnými strelami presadil Skouen. Následne ten istý hráč našiel pod košom Čekovského, ktorý strhol vedenie na stranu Handlovej 11:10. Tesne pred koncom štvrtiny zvýšil na 17:13, no posledné slovo v prvej časti mali hostia, ktorí zásluhou Scotta znížili na 16:17. V dvojminútovej prestávke tréner Torda poriadne vyčistil svojim zverencom žalúdky a tí sa vrátili na palubovku ako vymenení. Začali premieňať strelecké pokusy a v obrane zvýšili koncentráciu. Do útoku zavelil Novysedlák, ku ktorému sa pridali Skouen a Čekovský. Práve so spomínaným domácim centrom si hostia nevedeli dať pod košom rady a na veľkú prestávku odchádzali so šesťbodovým mankom 38:44.

V tretej štvrťke hostia znova hru vyrovnali a po piatich minútach sa dokonca dostali do vedenia 53:48. Domáci sa opäť včas spamätali a dve minúty pred koncom tretej štvrtiny si za stavu 57:56 vyžiadal oddychový čas hosťujúci tréner Hubert Schmidt. Po ňom sa hosťom podarilo znova vyrovnať a pred záverečným dejstvom svietil na ukazovateli nerozhodný stav 58:58. Režisérmi poslednej desaťminútovky boli domáci pivoti Petráš s Čekovským, ktorí predviedli vynikajúcu prácu na útočnom doskoku a presnými zakončeniami dostali baníkov do pohodlného desaťbodového vedenia. To si Tordovci v závere kontrolovali a zvíťazili 83:72.

Povedali po zápase:

Peter Torda, tréner MBK: "V poslednom prípravnom zápase sme sa snažili zúžitkovať všetky poznatky z predchádzajúcich duelov. Zamerali sme sa najmä na dôsledné riešenie obranných situáci, ktoré nám doteraz veľmi nevychádzali. Myslím si, že sa nám to celkom darilo a aj smerom do útoku to dnes bolo podstatne organizovanejšie. Verím, že do ligovej sezóny vstupujeme pripravení."

Jakub Petráš, hráč MBK Handlová: "Som rád, že sme sa s predsezónnou prípravou rozlúčili víťazstvom na domácej paluboke. V prvom polčase sme sa síce nedokázali strelecky presadiť a pod košom to škrípalo aj na doskoku, no druhá polovica bola diametrálne odlišná. Zlepšili sme najmä útočný doskok, po ktorom sa nám darilo premieňať podkošové pokusy. Pridali sa aj hráči z perimetra a priviedli sme zápas do zaslúženého víťazstva. Verím že na víťazstvo nadviažeme hneď v prvom ligovom kole."

Body za Handlovú: Skouen 19, Čekovský 17, Petráš 13, Novysedlák 10, Goodwin 9, Harris 8, Darley 7.

Body za Viennu: Nikolič 22, Polakovič 15, Scott 9, Čosič 7, Hofbauer a Kolarovič po 6, Muller 5, Rados 2.

Výsledok: 83:72

Štvrtiny: 17:16, 27:22, 14:20, 25:14

Trojky: 23/8 - 21/9

TH: 15/11 - 20/13

Fauly: 19 - 17

Doskoky: 28 - 26