Prešlo len päť mesiacov od prvého kola Eurovia SBL a Handlovčanov už čaká posledný zápas v základnej časti. nastupV poslednom kole, ktorá naši basketbalisti odohrali 21. februára, dom privítali Karlovku. „Bol to vyrovnaný zápas, ktorý nám už v podstate nič neriešil. Mali sme isté štvrté miesto, a preto to miestami asi tak aj vyzeralo. Pristúpili sme k nemu veľmi laxne. Karlovka začala bojovne, vyhrali prvú štvrtinu, no my sme sa potom našťastie dokázali nejako prebrať a vyhrať doma bez toho, aby sme sa v závere museli strachovať o výsledok,“ vracia sa k poslednému zápasu Roman Vido.

Prešiel teda týždeň od nášho posledného zápasu, ktorý bol aj naším posledným domácim stretnutím v základnej časti. Ako vyžili zverenci Branka Maksimovića týždeň voľna? „Pre mňa to bolo skôr o tom, aby som sa ešte viac zohral s chalanmi. Snažili sme sa nacvičiť si nejaké signály, v ktorých sme predtým mali isté problémy. Pre nás bol tento týždeň o tom, aby sme ešte viac zlepšili našu hru,“ odpovedal Roman Vido.

Posledný zápas v základnej časti absolvujú basketbalisti handlovského „baníka“ na pôde Nitry, kde už raz tento rok prehrali. „Je to ich posledný zápas v sezóne, takže chalani v Nitre si to určite budú chcieť užiť. Pôjdu do toho naplno. Pre nás to bude taký zápas, ktorý nám nič nebude riešiť. Dôležité však bude, aby sme ho dohrali všetci, aby sa nikto nezranil pred play-off. Avšak, samozrejme, že tam nejdeme prehrať. Nebudeme k tomu pristupovať tak, ako na začiatku proti Karlovke. Aj keď nám o nič nejde, nemôžeme k zápasom pristupovať tak, ako tomu bolo minulý týždeň,“ hovorí k zápasu bývalý hráč Nitry.

Základná časť sa teda sobotňajším zápasom končí a pred nami je potom už iba play-off. Už dokonca poznáme aj nášho súpera vo štvrťfinále, ktorým je Svit. Aká je však nálada v tíme pred zajtrajším zápasom? „Chalani si doliečili všetky drobné zranenia. Všetci, čo boli chorí sú teraz zdraví, ale predsa len máme jedno menšie zranenie v tíme. Všetci sa inak cítime super, nálada je dobrá. Teraz je to už skôr o tom, že sa pripravujeme na play-off a nie na zajtrajší zápas, ale zajtra aj tak musíme vyhrať,“ povedal Roman Vido.

 

Foto: Petis Jaško

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
3 2 1
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 35 30 5 65
2. Košice 35 25 10 60
3. Levice 35 25 10 60
4. Prievidza 35 24 11 59
5. Svit 35 21 14 56
6. Komárno 35 21 14 56
7. Karlovka 35 12 23 47
8. Handlová 35 8 27 43
9. Žilina 35 5 30 40
10. S N V 35 4 31 39
Naši partneri:
Návštevnosť stránky