IMG_4908BK Levickí Patrioti – MBK Handlová   85:74  (42:41)

V 32.kole basketbalovej Slovaksport.tv extraligy mužov vycestovali basketbalisti Handlovej do metropoly Tekova, kde sa predstavili pod košmi Levických Patriotov. Pred blížiacim sa play off bojujú o  šiestu priečku dlhodobej časti, Levičanom vo včerajšom zápase nešlo prakticky o nič. Ako sa ale po tomto stretnutí ukázalo, zverenci trénera Lutovského neberú nič na ľahkú váhu a svoju formu pred prvým kolom štvrťfinálových bojov aj napriek istému postupu dolaďujú.

Skóre otváral dvoma bodmi Drapák, no Handlovčania sa už po štyroch minútach ujali vedenia 9:4. Za tohto stavu ale poľavili a domácim sa podarilo dve minúty pred koncom úvodnej desaťminútovky znížiť na 15:16. Tesne pred koncom prvej štvrtiny dokonca strhli vedenie na svoju stranu a ujali sa vedenia 23:18. S klaksónom upravil štvrtinový výsledok na 23:20 najlepší muž v handlovskom drese Viliam Ridzoň.

V úvode druhej periódy zvyšoval na 25:20 Galata, ktorému opäť kontroval trojkou Ridzoň. Ten bol aj v tejto časti najlepším hráčom zeleno-čiernych a zubami nechtami bojoval o získanie vedenia na stranu svojho tímu. Baníci ale aj po jeho výborných útočných doskokoch nedokázali skórovať a Levičania sa držali v miernom vedení až do polčasovej prestávky, na ktorú odchádzali za stavu 42:41.

Po polčase sa obraz hry hostí nezmenil a s domácimi dokázali držať krok iba do polovice druhej minúty, kedy na ukazovateli svietil stav 44:44. Potom začali opäť kaziť a školáckymi chybami odovzdávali loptu svojmu súperovi. Až na solídne hrajúceho Djurišiča, boli v streleckých príležitostiach jaloví a v obrane mali obrovské problémy s výborne hrajúcim Lockahrtom. Päť minút pred koncom tretej štvrťky zvyšoval na 55:42 kapitán Patriotov Klein. Napriek tomu sa „Smačkovci“ nevzdali a pred koncom tretej časti znižoval na 55:60 Vojtek.

Aj záverečné dejstvo bolo v réžií levických basketbalistov, ktorí zacítili šancu po druhý raz v rade pod svojimi košmi triumfovať. Handlovčania im túto ambíciu uľahčovali svojimi nepresnosťami a prílišnou nervozitou, ktorá na lavičke Baníka panovala. O všetkom sa rozhodlo v polovici tejto časti, keď sa Levice košom Lockharta dostali do deväťbodového vedenia 70:61. Frustrovaným Handlovčanom sa už nepodarilo vrátiť do stretnutia a domáci si po štyridsiatich minútach pripísali po zaslúženom víťazstve 85:74 na svoje konto šieste víťazstvo v prebiehajúcom extraligovom ročníku.

Štvrtiny: 23:20, 19:21, 18:14, 25:19

Body za Patriotov: Lockhart 22 (1), Anuna 17 (1), Galata 16 (1), Klein 12 (2), Drapák 9 (1), Obade 6, Nemčok 3 (1)

Body za Handlovú: Djurišič 22 (2), Veličkovič 16 (4), Štorcel 7 (1), Ridzoň 7 (1), Haviar 7 (1), Vuletič 6, J.Vojtek 6, Mrviš 3 (1)

TH: 26/14 – 19/16

FAULY:  20 – 26

Päť osobných chýb: Obade – Mrviš

TROJKY:  17/7 – 26/10