Vicemajster z Komárna handlovské hradby nedobylPo pondelkovej predohrávke medzi Spišskou Novou Vsou a Interom Bratislava (56:94), pokračovalo v stredu sedemnáste kolo basketbalovej Slovaksport.tv extraligy mužov. Basketbalisti sviťanskej Iskry porazili v metropole Tekova Levických Patriotov 90:84, pod Zoborom sa po veľmi vyrovnanej štyridsaťminútovke tešili z víťazstva 70:69basketbalisti prievidzského BC, ktorí poskočili na tretiu priečku tabuľky a Handlovčania po nervydrásajúcom závere zdolali Rieker Komárno 86:81, čím pripravili vicemajstrovi druhú prehru v rade a v priebežnom poradí preskočili banskobystrických policajtov
.

Domáci začali stretnutie lepšie a už v šiestej minúte viedli 12:2. Komárnu sa po oddychovom čase podarilo vrátiť do stretnutia a po dvoch minútach vyrovnalo na 14:14. V zápätí dostal vicemajstra do vedenia 17:14 trojkou Kovačevič, no štvrtinový stav 22:18 spečatil taktiež trojkou Haviar. V druhej desaťminútovke bol podobne ako v prvej priebeh stretnutia veľmi vyrovnaný, no zeleno-čierni si v nej udržiavali mierny náskok. Hostia sa do polčasu nedostali ani raz do vedenia a na veľkú prestávku sa odchádzalo za stavu 44:37.

Basketbalisti Komárna vedeli, že ak chcú na hornej Nitre uspieť, budú musieť proti bojovným baníkom ukázať podstatne viac ako v prvej polovici zápasu. Naďalej sa im však nedarilo ubrániť Vojteka s Mrvišom, ktorí držali svoj tím vo vedení a napriek tomu, že tretiu periódu hostia vyhrali 23:19, pred záverečným dejstvom svietil na ukazovateli stav 63:60. Handlovčanom sa do 34. minúty darilo tesné vedenie kontrolovať, no päť minút pred koncom začali baníci kaziť, čo Komárno okamžite trestalo. Tri minúty pred koncom dostal Rieker do vedenia 73:71Kenneth Holl a Hornonitrania sa začali o víťazstvo obávať. Tesne pred koncom vyrovnal na 77:77 výborne hrajúci Jozef  Vojtek, ku ktorému sa pridala obrovská chuť po víťazstve všetkých hráčov na palubovke a záver domáci zvládli takticky lepšie. Vedenie Handlovčanom prinavrátil dôležitou trojkou Gudzič, ktorý upravoval na 80:77.Toto vedenie si už baníci z rúk nepustili a po bojovnom výkone vyprevadili komárňanský Rieker výsledkom 86:81. V extraligovej tabuľke si polepšili o jednu priečku a po sedemnástom kole im patrí priebežné šieste miesto.

Povedali po zápase:

Ľudovít Smačko, tréner MBK Handlová:

„Dnes sme podali proti ďalšiemu tímu z prvej štvorky veľmi slušný výkon a opäť sme potvrdili, že nám chuť po víťazstvách napriek užšiemu kádru nechýba. Veľká vďaka patrí každému jednému hráčovi, pretože všetci nechali na palubovke maximum. Konečne nám do koša padli aj otvorené strely a po celý čas sme si držali mierny náskok. Najviac si cením, že sa v závere chlapci víťazstva nezľakli a obrovskou bojovnosťou doviedli zápas do víťazného konca.“

František Rón, tréner MBK Rieker Com – Therm Komárno:

„V prvom polčase sme domácim dovolili rozohrať sa, čo dodalo Handlovej veľké sebavedomie. V druhom polčase sme zlepšili obranu, ktorá nám v prvej polovici zlyhávala. V tretej štvrtine sme sa dostali do pozície, kedy sme si mohli nakloniť misky váh na svoju stranu, no obrovská bojovnosť domáceho celku nám to nedovolila a Handlová zaslúžene zvíťazila.“

Štvrtiny:  22:18, 22:19, 19:23, 23:21

Fauly:   22 – 22

TH:   21/20 – 21/13

Trojky:   18/4 – 18/4

Päť osobných chýb:  O. Haviar (37.min.)

Body za Handlovú: J. Vojtek 17, Mrviš 17 (1), Haviar 15 (1), Veličkovič 12, Gudzič 12 (1), P. Vojtek 7, Lehman 6

Tréner Ľ. Smačko

Body za Komárno: Mzles 18 (1), Hall 18, Bilič 15, Kovačevič 11 (3), Kozlík 8, Joyner 7, Šoška 2, Stojanov 2