Po Novom roku nás čaká aj ďalšie kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy. V našom prvom zápase v roku 2017 vycestujeme do Levíc.

Handlovčania sa vo svojom poslednom zápase v starom roku predstavili na domácej palubovke, kde privítali hráčov MBK Lučenec. „Baníci“ v tomto stretnutí potvrdilo úlohu favorita a nad Lučencom zvíťazili jednoznačne 92:78. „Lučenec je dobrý tím, čo hráči ukazujú už od začiatku sezóny a pre nás, so všetkými problémami, ktoré máme, to bol dôležitý zápas, ktorý sme chceli vyhrať! Naša energia, chcenie a dobrá príprava na zápas bolo to, čo rozhodlo. Podali sme kolektívny výkon a hlavne sme kontrolovali doskok. Každý splnil to, čo mal a výsledok bol pozitívny,“ hodnotí posledný zápas Nenad Miloševič.

V stredu, 4. januára, handlovskí basketbalisti vycestujú do Levíc. S Levičanmi sa Handlová naposledy stretla na domácej pôde, kde veľmi nešťastne prehrala až po predĺžení. „Ak si dobre pamätám, mali sme v tomto zápase rozhodujúcu streli za vyrovnanie alebo víťazstvo. Od posledného zápasu s Levicami sme skoro úplne nový tím. Stále nám chýbajú normálni hráči na tréning, ale tak to je a do zápasu musíme ísť s tým čo máme. Levice sú určite veľkým favoritom. Hrajú pod fantastickým trénerom Hojčom a pred výborným publikom, a taktiež sú pokope celú sezónu. Majú veľkú prednosť v zohratosti a rotácii, ale tak to je. My urobíme všetko pre to, aby sme z nás odovzdali maximum. Uvidíme, na čo to bude stačiť,“ hovorí handlovský rozohrávač.

Handlovčania stále nemajú kompletný káder. Už v poslednom zápase na zostave nebol Kenneth Rhymes, ktorý sa s družstvom rozlúčil predchádzajúci týždeň a prestúpil do Nitry. sám tréner Cvetkovič však priznal, že ich stále trápia zranenia a choroby, a tak aj na tréningoch pracujú v oklieštenej zostave. V stredajšom zápase na „baníkov“ čaká veľmi ťažký súper, ktorý bude mať dokonca aj výhodu domáceho prostredia. „Bude rozhodovať to, v akom zložení do Levíc pôjdeme a to, či budeme úspešne kontrolovať doskok a tranzíciu obrany. To sú však detaily, lebo ako ja hovorím, dôležité bude to, ako v akej zostave nastúpime,“ povedal Nešo Miloševič a zároveň dodáva: „My v šatni držíme pokope. Vždy robíme maximum. V niektorých zápasoch sme hrali výborne, v niektorých zle, ale situácia je taká, že sa sami o seba môžeme oprieť, bojujeme a myslím, že nás to dosť zblížilo to sa ukáže v zlomových chvíľach sezóny. V stredu urobíme všetko, čo bude v našich silách. Uvidíme, na koľko to bude stačiť, lebo Levice sú, ako som už hovoril, favoritom tohto stretnutia.“

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas

Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Levice 13 11 2 24
2. Inter 12 11 1 23
3. Košice 13 9 4 22
4. Prievidza 13 7 6 20
5. Svit 12 7 5 19
6. Komárno 13 6 7 19
7. Žilina 13 4 9 17
8. Handlová 13 4 9 17
9. Karlovka 13 3 10 16
10. S N V 13 2 11 15
Naši partneri:
Návštevnosť stránky
TOPlist