Po Novom roku nás čaká aj ďalšie kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy. V našom prvom zápase v roku 2017 vycestujeme do Levíc.

Handlovčania sa vo svojom poslednom zápase v starom roku predstavili na domácej palubovke, kde privítali hráčov MBK Lučenec. „Baníci“ v tomto stretnutí potvrdilo úlohu favorita a nad Lučencom zvíťazili jednoznačne 92:78. „Lučenec je dobrý tím, čo hráči ukazujú už od začiatku sezóny a pre nás, so všetkými problémami, ktoré máme, to bol dôležitý zápas, ktorý sme chceli vyhrať! Naša energia, chcenie a dobrá príprava na zápas bolo to, čo rozhodlo. Podali sme kolektívny výkon a hlavne sme kontrolovali doskok. Každý splnil to, čo mal a výsledok bol pozitívny,“ hodnotí posledný zápas Nenad Miloševič.

V stredu, 4. januára, handlovskí basketbalisti vycestujú do Levíc. S Levičanmi sa Handlová naposledy stretla na domácej pôde, kde veľmi nešťastne prehrala až po predĺžení. „Ak si dobre pamätám, mali sme v tomto zápase rozhodujúcu streli za vyrovnanie alebo víťazstvo. Od posledného zápasu s Levicami sme skoro úplne nový tím. Stále nám chýbajú normálni hráči na tréning, ale tak to je a do zápasu musíme ísť s tým čo máme. Levice sú určite veľkým favoritom. Hrajú pod fantastickým trénerom Hojčom a pred výborným publikom, a taktiež sú pokope celú sezónu. Majú veľkú prednosť v zohratosti a rotácii, ale tak to je. My urobíme všetko pre to, aby sme z nás odovzdali maximum. Uvidíme, na čo to bude stačiť,“ hovorí handlovský rozohrávač.

Handlovčania stále nemajú kompletný káder. Už v poslednom zápase na zostave nebol Kenneth Rhymes, ktorý sa s družstvom rozlúčil predchádzajúci týždeň a prestúpil do Nitry. sám tréner Cvetkovič však priznal, že ich stále trápia zranenia a choroby, a tak aj na tréningoch pracujú v oklieštenej zostave. V stredajšom zápase na „baníkov“ čaká veľmi ťažký súper, ktorý bude mať dokonca aj výhodu domáceho prostredia. „Bude rozhodovať to, v akom zložení do Levíc pôjdeme a to, či budeme úspešne kontrolovať doskok a tranzíciu obrany. To sú však detaily, lebo ako ja hovorím, dôležité bude to, ako v akej zostave nastúpime,“ povedal Nešo Miloševič a zároveň dodáva: „My v šatni držíme pokope. Vždy robíme maximum. V niektorých zápasoch sme hrali výborne, v niektorých zle, ale situácia je taká, že sa sami o seba môžeme oprieť, bojujeme a myslím, že nás to dosť zblížilo to sa ukáže v zlomových chvíľach sezóny. V stredu urobíme všetko, čo bude v našich silách. Uvidíme, na koľko to bude stačiť, lebo Levice sú, ako som už hovoril, favoritom tohto stretnutia.“

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky