Po siedmych mesiacoch sa naša sezóna končí. Niekoľkomesačná práca hráčov, trénera a celého realizačného tímu sa vyplatila a v sobotu je pred nami najdôležitejší zápas – zápas o bronz.

hymna2Po tom, ako sme minulý týždeň na Interi prehrali rozdielom štyroch bodov, sme nášho súpera v boji o tretie miesto privítali na domácej palubovke. Z víťazstva v extrémne vyrovnanom a napínavom zápase sme sa napokon tešili my. „V prvom rade by som chcel vyzdvihnúť fantastických fanúšikov. Za celú sezónu si zaslúžili víťazstvo v  našom poslednom domácom zápase. Celý čas boli naším šiestym hráčom, hnali nás dopredu a aj vďaka nim sme dokázali veľmi tesný a bojovný zápas vyhrať. Zápas sa vyvíjal raz pre jedno družstvo, raz pre druhé. My sme chceli vrátiť sériu späť do Bratislavy a tomu sme prispôsobili taktiku. Aj napriek nepresnostiam sme bojovali, a tento krát stálo to povestné športové šťastie na našej strane,“ spomína na stredajšie stretnutie športový riaditeľ Handlovej.

O držiteľovi bronzových medailí sa rozhodne už zajtra v bratislavskej Hant aréne. Obidva doterajšie zápasy nám priniesli kvalitný basketbal a vyrovnané koncovky a my môžeme predpokladať, že podobne to bude aj v sobotu. „Aj napriek viacerým zraneniam na obidvoch stranách verím tomu, že diváci uvidia výborné stretnutie. Bude to posledný zápas a  víťaz berie medailu. Väčšiu motiváciu nepotrebujete. My sa pripravujeme tak, ako na každý zápas. Chceme vyhrať a s tým do Bratislavy ideme. Inter má fantastický tím. Majú obrovskú silu ako pod košom, tak aj na perimetri. Veď mená ako Rančík, Udrich, Sedmák nepotrebujú komentár. Pre nás je zápas proti takému súperovi, ako je Inter, sviatok a chceme si ho užiť,“ hovorí Ivan Kartáč.

Po poslednom domácom zápase je tak pred nami aj definitívne posledný zápas sezóny. „V tíme vládne pohoda. Všetci sa na zápas veľmi tešíme a ideme sa pobiť o víťazstvo. Verím, že nás príde povzbudiť početná skupinka našich najvernejších fanúšikov a my im to oplatíme bojovným výkonom,“ dodáva Kartáč.

Pár slov pred sobotňajším stretnutím povedal aj náš tréner, Branko Maksimović: „Urobili sme presne to, čo sme chceli a sériu sme vrátili do Bratislavy. Inter veľmi rešpektujeme, ale sezónu sa budeme snažiť zakončiť víťazstvom. Som veľmi hrdý na fanúšikov, ktorí sú fenomenálni. Takisto aj na hráčov, pretože si myslím, že v posledných mesiacoch urobili veľmi veľa roboty. Chcel by som poďakovať prezidentovi klubu, Ivanovi Kanianskemu, a športovému riaditeľovi, Ivanovi Kartáčovi, za príležitosť, že mi verili a dôverovali. Keď to v určitej fáze nevyzeralo dobre, spravili výbornú robotu pre celý tím a my sme sa mohli cítiť ako jedna rodina. Keď som prišiel do Handlovej, s chlapcami sme išli na obed a povedal som im, že posledný zápas sezóny zakončíme víťazstvom. Zanalyzovali sme sa stredajší zápas, v tíme je skvelá atmosféra, ktorú trochu konfrontuje fakt, že traja hráči majú menšie zdravotné problémy. Verím, že na sobotňajší zápas sme pripravení a nakoniec budeme s našimi fanúšikmi, ktorí sa vo veľkom počte chystajú do Bratislavy, oslavovať víťazstvo.“

Foto: Petis Jaško

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky