V sobotu, 28. januára, nás čaká 28. kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy, v ktorom na domácej palubovke privítame basketbalistov Komárna.

V stredu si Handlovčania pripísali svoje 13. víťazstvo, keď v rámci 27. kola vycestovali do Spišskej Novej Vsi, odkiaľ si odniesli výhru 87:78. „Do zápasu sme vstúpili veľmi koncentrovane, kontrolovali sme doskok a dostali sme loptu tam, kam sme chceli. Využili sme proti Spišskej naše silnejšie zbrane a síce nás dobehli v tretej štvrtine, stálo ich to veľa síl, čiže keď sme sa vrátili k našej hre, kontrolovali sme zápas. Spišská Nová Ves je nepríjemný súper. Majú veľa energie a bojujú do samého konca. Za to im chcem zablahoželať a určite doma potrápia ešte veľa tímov,“ hodnotí stredajšie stretnutie Nešo Miloševič.

Už  v sobotu „baníkov“ čaká ďalší súboj, a to v domácom prostredí. V rámci 28. kola privítajú Komárno. S vicemajstrom sa Handlovej v tejto sezóne zatiaľ veľmi nedarí. Najprv Handlovčania „lodiarom“ podľahli na domácej palubovke o desať bodov a naposledy v Komárne dostali výprask o 37 bodov. „V sobotu nás očakáva veľmi náročný zápas. Prichádza tím, ktorý má veľkú kvalitu, dobrého trénera. Mali podobné problémy ako my, keď obmenili nejakých hráčov a mali problémy so zraneniami. Určite ich kvalita neodzrkadľuje ich postavenie v tabuľke, ale to isté platí aj o nás. Musíme eliminovať ich silné stránky, ustrážiť doskok a hrať rýchlo dopredu. Rozhodne určite chcenie a túžba po víťazstve a to, kto bude v danom momente koncentrovanejší. Ešte si pamätáme zápas u nich, a to aký mal priebeh a ako hrali. Na zápas sa však teším,“ hovorí srbsko-slovenský rozohrávač

Handlovej sa v poslednej dobe pomerne darí, aj keď väčšinu víťazstiev si museli zverenci Marka Cvetkoviča poriadne vydrieť. Hlavne v predĺžení s Prievidzou, Interom a Karlovkou. Komárno patrí k silným tímom tohtoročnej sezóny a v sobotu tak „baníkov“ čaká náročný zápas. „My ideme krok za krokom. Vyhrali sme teraz dosť zápasov a dostávame sa do nejakého herného prejavu. Určite nám tie víťazstvá pomáhajú, aby bolo v šatni veselo. My sme však úplne nový tím pri tých veciach, ktoré sa u nás od začiatku sezóny udiali. Máme veľa výkyvov  a hráčov, ktorí hrávajú strašne veľa minút od začiatku sezóny, s čím prichádza aj únava. Tréner nás dobre pripravuje a zatiaľ to zvládame, ale hovorím, že určite ešte budeme mať veľa výkyvov. To je však basketbal a bojovnosťou a tým, že sa nebudeme vzdávať dúfam, že to všetko eliminujeme a budeme pokračovať v dobrých výsledkoch,“ dodáva Nešo.

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas

Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Levice 12 10 2 22
2. Inter 11 10 1 21
3. Košice 12 8 4 20
4. Prievidza 12 6 6 18
5. Komárno 12 6 6 18
6. Svit 11 6 5 17
7. Žilina 12 4 8 16
8. Handlová 12 4 8 16
9. Karlovka 12 3 9 15
10. S N V 12 2 10 14
Naši partneri:
Návštevnosť stránky
TOPlist