V sobotu, 28. januára, nás čaká 28. kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy, v ktorom na domácej palubovke privítame basketbalistov Komárna.

V stredu si Handlovčania pripísali svoje 13. víťazstvo, keď v rámci 27. kola vycestovali do Spišskej Novej Vsi, odkiaľ si odniesli výhru 87:78. „Do zápasu sme vstúpili veľmi koncentrovane, kontrolovali sme doskok a dostali sme loptu tam, kam sme chceli. Využili sme proti Spišskej naše silnejšie zbrane a síce nás dobehli v tretej štvrtine, stálo ich to veľa síl, čiže keď sme sa vrátili k našej hre, kontrolovali sme zápas. Spišská Nová Ves je nepríjemný súper. Majú veľa energie a bojujú do samého konca. Za to im chcem zablahoželať a určite doma potrápia ešte veľa tímov,“ hodnotí stredajšie stretnutie Nešo Miloševič.

Už  v sobotu „baníkov“ čaká ďalší súboj, a to v domácom prostredí. V rámci 28. kola privítajú Komárno. S vicemajstrom sa Handlovej v tejto sezóne zatiaľ veľmi nedarí. Najprv Handlovčania „lodiarom“ podľahli na domácej palubovke o desať bodov a naposledy v Komárne dostali výprask o 37 bodov. „V sobotu nás očakáva veľmi náročný zápas. Prichádza tím, ktorý má veľkú kvalitu, dobrého trénera. Mali podobné problémy ako my, keď obmenili nejakých hráčov a mali problémy so zraneniami. Určite ich kvalita neodzrkadľuje ich postavenie v tabuľke, ale to isté platí aj o nás. Musíme eliminovať ich silné stránky, ustrážiť doskok a hrať rýchlo dopredu. Rozhodne určite chcenie a túžba po víťazstve a to, kto bude v danom momente koncentrovanejší. Ešte si pamätáme zápas u nich, a to aký mal priebeh a ako hrali. Na zápas sa však teším,“ hovorí srbsko-slovenský rozohrávač

Handlovej sa v poslednej dobe pomerne darí, aj keď väčšinu víťazstiev si museli zverenci Marka Cvetkoviča poriadne vydrieť. Hlavne v predĺžení s Prievidzou, Interom a Karlovkou. Komárno patrí k silným tímom tohtoročnej sezóny a v sobotu tak „baníkov“ čaká náročný zápas. „My ideme krok za krokom. Vyhrali sme teraz dosť zápasov a dostávame sa do nejakého herného prejavu. Určite nám tie víťazstvá pomáhajú, aby bolo v šatni veselo. My sme však úplne nový tím pri tých veciach, ktoré sa u nás od začiatku sezóny udiali. Máme veľa výkyvov  a hráčov, ktorí hrávajú strašne veľa minút od začiatku sezóny, s čím prichádza aj únava. Tréner nás dobre pripravuje a zatiaľ to zvládame, ale hovorím, že určite ešte budeme mať veľa výkyvov. To je však basketbal a bojovnosťou a tým, že sa nebudeme vzdávať dúfam, že to všetko eliminujeme a budeme pokračovať v dobrých výsledkoch,“ dodáva Nešo.

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky