Po stredajšej vysokej prehre čaká „baníkov“ ďalší domáci zápas. V sobotu, 3. decembra, privítajú basketbalistov Karlovky.

img_0193Handlovčania v stredu nastúpili proti Košiciam s dosť oklieštenou zostavou. Len pár dní predtým totiž prišli o Camerona Wrighta, ktorého neprítomnosť na ihrisku bolo cítiť. Košice na palubovke dominovali od prvej minúty stretnutia a veľmi rýchlo si vypracovali rozhodujúci náskok, ktorý si aj ustrážili do konca stretnutia. „Je veľmi ťažké hodnotiť zápas, v ktorom nám nič nešlo a Košice hrali vo veľkej pohode. Nemohli sme zastaviť ich ofenzívu na perimetri ani pod košom a sami sme sa dostali do takého kŕča, že sme boli trápni. Zápas sa rozhodol už v prvej štvrtine a my sme teraz v takej situácii, že nemám silu ani kvalitu na to, aby sme sa rovnali so špičkou ligy,“ ťažko hodnotí stredajší výkon Handlovej Luboš Stria.

V sobotu privíta tím Marka Cvetkoviča na domácej palubovke družstvo Karlovky. Práve v tomto stretnutí sa Handlovčania s Bratislavčanmi pobijú o ôsmu priečku v tabuľke, nakoľko majú oba tímy na svojom konte 16 bodov so štyrmi víťazstvami a ôsmymi prehrami. „Karlovka je rýdzo slovenský tím, ktorý hrá tímovo a neustále v pohybe. Jadro tímu je už dlhší čas pohromade, a to je ich najväčšia výhoda, pretože všetci poznajú svoju rolu a každý detail ich hry. V sobotu bude najdôležitejšie to, aby sme zabudli na zlý zápas s Košicami a dalo do toho všetku energiu, boli koncentrovaní na oboch polovičkách ihriska, presne tak, ako sme to predviedli v našom prvom vzájomnom stretnutí,“ hovorí handlovský kapitán.

Proti Karlovke sa „baníci“ pripísali svoje prvé víťazstvo v sezóne, keď ich vo štvrtom kole porazili v pomere 83:60. V sobotu síce budú mať Handlovčania výhodu domáceho prostredia, no po stredajšom kolapse je pre všetkých určite veľmi náročne pozviechať sily a pozitívne sa nakopnúť do ďalších bojov. „Snažíme sa robiť maximum, čoho sme v tejto situácii schopní. Držíme spolu, trénujeme a snažíme sa zlepšovať našu hru na každom jednom tréningu bez ohľadu na súpera, aj keď je to v tento okamih veľmi zložité,“ dodáva Luboš Stria.

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas

Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Levice 12 10 2 22
2. Inter 11 10 1 21
3. Košice 12 8 4 20
4. Prievidza 12 6 6 18
5. Komárno 12 6 6 18
6. Svit 11 6 5 17
7. Žilina 12 4 8 16
8. Handlová 12 4 8 16
9. Karlovka 12 3 9 15
10. S N V 12 2 10 14
Naši partneri:
Návštevnosť stránky
TOPlist