Basketbalisti Handlovej majú za sebou tri štvrťfinálové zápasy, v ktorých je ich súperom víťaz základnej časti, KB Košice. Po sobotňajšom zápase na východe Slovenska je stav priaznivejší pre handlovského súpera.

Handlovčania zatiaľ v štvrťfinálovej sérii dokazujú, že ich postavenie po základnej časti neodpovedá ich aktuálnej sile a výkonom. Svojmu súperovi, ktorý do play-off vstupoval z pozície lídra tabuľky, sú zatiaľ viac ako vyrovnaným súperom. „Baníci“ mali prvé víťazstvo v sérii na dosah už v prvom zápase v Košiciach, kde nakoniec prehrali tesne o dva body. Rovnako vyrovnaný zápas sa odohral aj na handlovskej palubovke. Tento raz si však Handlová víťazstvo strážila a sériu vyrovnala na 1:1.

Štvrťfinálová séria Košíc s Handlovou tak opäť pokračovala v košickej Angels aréne. Aj do tretice bol priebeh zápasu medzi týmito dvoma súpermi vyrovnaný, no opäť sa potvrdilo pravidlo „môj dom, môj hrad“ a Košičania si aj druhýkrát s Handlovou poradili a dostali sa do vedenia v sérii 2:1. Doterajší priebeh štvrťfinále hodnotí športový riaditeľ MBK Ivan Kartáč: „Sériu hodnotím ako maximálne vyrovnanú. Aj keď sme išli do play-off z ôsmeho miesta a naozaj sme rešpektovali silu nášho súpera. Vyhral skoro všetko čo sa dalo, má výborné zázemie a výsledky posledných zápasov vzbudzovali rešpekt. Ale presne to nás ženie vpred a dáva nám silu. Aj napriek zraneniam a veľkej únave podávajú naši hráči fantastické výkony. Herne a takticky sme za našim súperom nezaostali a to, že tu niekto hovorí o prekvapení? Pozrite si zostavy tímov, to že nás totálne nezmyselné odchody a nekonečné zranenia našich kľúčových hráčov pripravili o lepšie postavenie v tabuľke predsa nefavorizuje Košice. Stále hrajú niektorí naši hráči so sebazaprením a pozrite si aká je táto séria vyrovnaná.“ 

V médiách sa po sobotňajšom stretnutí objavili viaceré výhrady k výkonom arbitrov, hoci ani jeden z aktérov sa na adresu rozhodcov nechcel priamo vyjadriť pod hrozbou finančnej pokuty. „Ja málokedy hodnotím rozhodcov a nebudem to robiť ani teraz. Ale myslím si, že hlavným faktorom budú oni. Viete, ja musím reagovať na slová prezidenta Košíc „Takéto zápasy si zaslúžia normálnych rozhodcov, ktorí nebudú nastupovať na ihrisko s cieľom odstaviť víťaza základnej časti z hry.“ Smiešne vyjadrenie, veď štatistiky jasne ukazujú, kde Handlová jasne prehráva a to je v počte faulov a v počte odpískaných trestných hodov. Tieto dva faktory rozhodujú takéto vyrovnané zápasy. Košice za 3 zápasy nazbierali 55 faulov Handlová 74. A počet trestných hodov Košice hádzali 74 TH a Handlová hádzala 44 TH. Košice hádzali o rovných 30 TH viac ako Handlová. Ani sa nečudujem , že Košice zatiaľ vyhrávajú sériu. Viete, my chceme túto sériu vyhrať, naozaj strašne makáme, dávame do toho všetko, bojujeme, hádžeme sa po loptách, hráme zranení, ledva dýchame, jeden pomáhame druhému a nechceme za to nič iba férovosť a korektnosť. Myslím si , že tak, ako si mi vážime všetkých súperov, rozhodcov a aj fanúšikov tak aj Handlová si zaslúži rovnaký rešpekt. Iba tak posunieme basketbal ďalej. Verím tomu, že na Slovensku sú aj výborní objektívni rozhodcovia, takže odpoveď na otázku, ak naozaj špičkoví slovenskí rozhodcovia zvládnu zápas a nedarujú ani jednému tímu loptu zadarmo nechajú si to rozdať medzi sebou iba tímy Handlovej a Košíc verím v postup Handlovej!!!“ Dodal Ivan Kartíč.

„Baníci“ sa svojmu súperovi najbližšie postavia už v utorok, 11. apríla o 18:00.

 

FOTO: PETIS JAŠKO

 
 
Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky