V sobotu, 28. marca, v Niké aréne odštartovala historicky prvá semifinálová séria medzi Prievidzou a Handlovou. Naši basketbalisti do Prievidze pricestovali za veľkej podpory svojich fanúšikov, ktorí sa ich počas celého zápasu snažili čo najviac povzbudzovať.

IMG_1865V prvom polčase sa našim basketbalistom darilo držať s Prievidzou krok. Nedovolili Prievidžanom vytvoriť si vyšší bodový náskok, dokonca sa na istý čas dostali do jednobodového vedenia. Po prvých dvoch štvrtinách sme s Prievidzou prehrávali len o štyri body, 30:34.

Po výmene strán však nastal zlom. Úvod tretej štvrtiny Handlovčania „zaspali“. Nedarilo sa im strelecky, v obrane, ani pri doskakovaní. Toto Prievidza dostatočne využila na to, aby si vypracovala rozhodujúci náskok. Tretiu štvrtinu Handlová prehrala v pomere 17:24 a do poslednej štvrtiny sa vstupovalo za stavu 58:47 pre Prievidzu.

Tá mala rovnaký priebeh ako predchádzajúca. Prievidžania svoj náskok postupne zvyšovali, až na 20 bodov. Zverenci Branka Maksimovića sa však ešte nevzdali a zabojovali aspoň o výsledok. V posledných dvoch minútach sa im dvojciferný bodový náskok svojho súpera podarilo znížiť až na konečných sedem bodov a Prievidzi tak v 109. hornonitrianskom derby podľahli 73:80.

Už túto stredu, 1. apríla, nás však čaká odvetný zápas na domácej palubovke. Lístky na tento zápas si už teraz môžete zakúpiť – viac informácií nájdete TU – tak neváhajte a príďte v stredu podporiť handlovkých basketbalistov v boji o finále.

BC Prievidza – MBK Handlová 80:73 (19:16,15:14,24:17,22:26)

Prievidza: Batina 19, Zadnik 10, Baťka 9, Marić 4 & 11 doskokov, Klarić 2 & 10 doskokov (Evans 16, Miljković 11, Hovaňák 7, Hašan 2, Pasovský 0, Jašš 0, Vasilić 0)

Handlová: Drezga 15, Stanojević 9, Djurišić 7, Haviar 6, Vido 4 (Smiljanić 14, Bjelica 10, Savić 8,Mátych 0, Matuškovič 0, Djordjević 0, Belavý 0)

TH: 23/27 – 22/29, Trojky: 5 – 5, Fauly: 29 – 22

Rozhodovali: Ženiš – Fuska – Kukelčík

Povedali po zápase:

Branko Maksimović (tréner Handlovej): „V prvom rade sa chcem ospravedlniť a veľmi sa hanbím, pretože veľmi veľa našich fanúšikov nás dnes prišli do Prievidze povzbudiť a podporiť. V druhom polčase sme hrali otrasne. Musíme si tento zápas rozanalyzovať. Mali sme dobrý prvý polčas, ale toto je semifinále. Je to len 1:0 pre Prievidzu. Musíme si povedať, čo sme spravili zle a čo dobre a pripraviť sa na ďalší zápas. Musíme hrať s väčšou chuťou, nasadením a emóciami. Myslím, že tento zápas rozhodol útočný doskok, v ktorom boli Prievidžania omnoho lepší. Prievidzi však gratulujem, a takisto aj môjmu priateľovi, trénerovi Krajnovićovi k prvému víťazstvu, ale ja dúfam, že to bude ešte dlhá séria.“

Milovan Savić (hráč Handlovej): „Najprv by som chcel určite vyzdvihnúť atmosféru v hale, o ktorú sa postarali fanúšikovia oboch tímov. Myslím si, že to bol veľmi ťažký zápas, najmä fyzicky. To sme ale vedeli. Rozhodlo to, že oni viac bojovali ako my. Chceli viac vyhrať, a to rozhodlo zápas, nič viac. Neprekvapili nás žiadnym útokom. Myslím že, aspoň 25 minút sme dobre hrali, ale to proti Prievidzi nestačí. Musíme sa dať všetci dokopy, prvý zápas ešte nič neznamená. Vidíme sa v stredu.“