Handlovskí basketbalisti dnes vycestovali do Zlína, na medzinárodný turnaj „Memoriál Karla Vilíma“. Baníci sa turnaja zúčastňujú v rámci prípravy už niekoľko rokov a ani pred blížiacou sa sezónou 2017/2018 na ňom neabsentujú. V Zlíne sa stretli štyri celky, okrem Handlovčanov tu štartuje domáci SKB Zlín, rakúsky BK Dukes Kolsterneuburg a extraligový český team Mmicité Brno.

Po vynikajúcom výsledku z prvého prípravného stretnutia v Ostrave, boli zverenci trénera Krajnoviča veľkými favoritmi na absolútne turnajové prvenstvo. S touto ambíciou do Čiech odchádzali a v úvodnom zápase narazili na domáci Zlín. Z pohľadu hisrórie sú Handlovčania vo vzájomných zápasoch úspešnejší a tak aj pred rozskokom tejto konfrontácie stáli v úlohe favorita.

Zlín ale začal s veľkou chuťou a úvodná desaťminútovka bola v jeho réžií. Baníci sa síce držali v tesnom bodovom závese, no misku váh na svoju stranu nenaklonili a prvú štvrťku prehrali 21:24. Aj po malej prestávke domáci pokračovali vo výkone z prvej štvrtiny a Handlovčanom nedovolili zobrať opraty zápasu do svojich rúk. Vychádzalo im prakticky všetko na čo siahli a baníci ich nedokázali zastaviť na perimetri, spoza ktorého ťažili úspešnou trojbodovou streľbou. Po polčase Handlová prehrávala 40:42.

Po zmene strán sa naši basketbalisti nadýchli a diametrálne zmeneným herným prejavom ako v defenzíve, tak aj v útoku, postupne preberali zápas pod kontrolu. Ešte do konca tretej časti sa im podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu a posledná perióda začínala za stavu 55:63. V nej Krajnovičovci nadviazali na výkon z tretej štvrťky a domácim už nedovolili zvrátiť priebeh stretnutia. Po lepšom hernom a fyzickom výkone Handlová zvíťazila v úvodnom stretnutí turnaja „Memoriál Karla Vilíma“ nad Zlínom desaťbodovým rozdielom 77:67 a zajtra sa stretne s Mmcité Brno.