V predohrávke dvanásteho kola sa basketbalisti Handlovej predstavili v metropole Tekova, kde si zmerali sily s domácimi Levicami.

Patrioti majú sezónu rozbehnutú vynikajúco a pred úvodným rozskokom stáli v pozíci favorita.

Handlovčania nabudení nedeľným víťazstvom na Spiši, nemali čo v utorkovom zápolení stratiť a proti druhému celku tabuľky, mohli svojich fanúšikov milo prekvapiť.

To sa im od úvodu aj darilo a na prekvenie domácich priaznivcov, boli zverencom trénera Hojča vyrovnaným súperom. To podtrhoval výsledok prvej štvrtiny, ktorú Levičania zvíťazili tesne, 21:19.

Ani v druhom dejstve si Patrioti nedokázali vytvoriť výraznejší náskok a Handlovčania sa držali v tesnom bodovom závese. Podobne ako v prvej časti, domáci zvíťazili iba rozdielom koša 18:16 a pred veľkou prestávkou viedli 39:35.

Po návrate zo šatne, Handlovčania poľavili a v tretej desaťminútovke domáci prevzali opraty do svojich rúk. Po piatich minútach si vytvorili dvojciferné vedenie 51:41. Baníkom nepomohol ani oddychový čas, ktorým sa tréner Krajnovič snažil zastaviť rozbehnutý levický vlak. Patroti zvíťazili túto časť 34:21 a posledná štvrťka začala za stavu 73:56.

V závere sa Horninitrania doslova rosypali a úplne odišli z palubovky. Stretnutie sa už iba dohrávalo a po štyridsiatich minútach Handlovčania podľahli Leviciam 69:96.

Body za Levice: Smith 17, Bojanovský 13, Vašl 10, Kurbas 9, Petani 2 (Žiak 12, Bachan 11, Krajčovič a Sims po 10, Danielič 2, Adámik 0)

Body za Handlovú: Tyus 16, Gabrič 14, Djordjevič a Landenbergue po 12, Štefek 5 (Zejak 10, Dolník, Dratva, Haviar 0)

TH: 10/8 – 23/20

Fauly: 19 – 20

Trojky: 6 – 7

Rozhodovali: Šarišský, Turčin, Hudec.