V rámci 25.kola basketbalovej extraligy mužov, sa handlovskí baníci predstavili na palubovke vicemajstra z Komárna.

Pred úvodným rozskokom boli v úlohe favorita domáci, no Handlovčania vedení srbským lodivodom Dušanom Kasumom, od zápasu k zápasu svoje výkony zlepšujú. Preto čakal na obuvníkov pred domácim hľadiskom náročný duel.

V úvode ale Baníci naznačili, že pre svojho súpera nebudú až tak veľkým sústom. Komárno sa ujalo vedenia 7:0 a tréner Kasum siahal po prvom oddychovom čase. Po ňom zavelil do útoku trojkou Tresač a hra na palubovke sa postupne vyrovnala. Lodiari si svoj náskok z úvodu ale strážili a po prvej šttvrtine viedli 27:20.

Druhá časť síce nepriniesla divácky atraktívny basketbal, no jej priebeh naznačil, že domáci sú v tomto stretnutí zdolateľným celkom. Vo vyrovnanej desaťminútovke mali mierne navrch Handlovčania a na veľkú prestávku sa odchádzalo za stavu 50:44.

Tretie dejstvo bolo výlučne v réžií bojovnej Handlovej, ktorá zagresívnila obranu a presnými zakončeniami mazala náskok Komárna. Hosťom sa dokonca podarilo prvý raz v zápase strhnúť vedenie na svoju stranu. V siedmej minúte tejto časti, upravil trojkou na 63:60 z pohľadu svojho tímu Tyus. V zápätí zverenci trénera Kasuma zvýšili košmi Tresača a Djordjeviča svoje vedenie na rozdiel ôsmych bodov 68:60. Domáci nedokázali cez vynikakajúcu handlovskú obranu v posledných dvoch minútach zaznamenať ani jediný kôš z hry, no podarilo sa im piatimi úspešnými pokusmi z čiary trestných hodov znížiť na 65:68.

V závere stretnutia baníkom dochádzali sily a po dvoch minútach štvrtej štvrtiny znova pustili domácich do vedenia 72:71. Tentoraz sa im už ale nepodarilo otočiť stav vo svoj prospech a Komárno náskok zvyšovalo. V poslednej štvrťke zvíťazilo 34:19 a stretnutie priviedlo do víťazného konca 99:87.

Body za Komárno: Djordjevič 19, Miloševič 15, Hoferica 12, Jankovič 4, Jurčina 2 (Adams 26, Diminič 10, Vojtek 8, Stojanov 3).

Body za Handlovú: J. Djordjevič a Tresač po 27, Tyus 9, Novysedlák 7, Stanojevič 5 (Štefek 6, Haviar 4, Landenbergue 2).

TH: 31/27 – 21/19

Fauly: 23 – 27

Trojky: 8 – 12

Rozhodovali: Ženiš, Turčin, Kurpaš