Sobota mala na programe zápasy tretieho kola basketbalovej extraligy mužov, v rámci ktorého videli diváci na hornej Nitre kvalitné basketbalové predstavenie. Jeho hlavnými hrdinami boli basketbatbalisti handlovského Baníka, ktorí aj napriek absencií pivotov Štefeka a Stanojeviča podali výkon hodný veľkého rešpektu.

Aj napriek spomínaným absenciám sa baníci súpera nezľakli a do stretnutia vstúpili odvážne. Hostia z Tekova sa od úvodu snažili zobrať taktovku do svojich rúk, no tímovou chémiou nabití Handlovčania im túto ambíciu úspešne marili. Prvá štvrtina mala vyrovnaný priebeh a kým na strane hostí úradovala dvojica Kurbas so Smithom, domáci predviedli koletktívny výkon. Po prvej desaťminútovke viedli Patrioti pod handlovskými košmi 27:25.

Hostia boli z herného prejavu v oklieštenej zostave hrajúcich baníkov zaskočení a na koňa sa nedokázali posadiť ani v druhej štvrťke. V nej diváci videli útočný basketbal, ktorý sa musel páčiť každému, kto si do handlovskej športovej haly našiel cestu. Aj v tejto časti ale zverenci trénera Krajnoviča prehrali rovnako ako v prvej, rozdielom koša 22:24 a po polčase svietil na ukazovateli stav 47:51.

Veľká prestávka domácim pomohla a v priebehu ôsmych minút dokázali strhnúť stav na svoju stranu. Po deväťbodovej šnúre sa dostali do vedenia 66:62 a hosťujúci coach Teo Hojč bol nútený siahnúť po oddychovom čase. Po ňom sa jeho zverencom podarilo štvorbodové manko zmazať a posledné dejstvo začínalo za nerozhodného stavu 66:66.

Handlovčania sa dokázali v tomto zápase držať súpera do 34.minúty a za stavu 72:72 prišli chvíle hosťujúceho celku. Patrioti sa presadzovali zásluhou Simsa, ktorý profitoval najmä z absencie handlovských pivotov. Levičania zavelili do útoku dvanásťbodovou šnúrou, ktorá tri minúty pred koncom rozhodla o ich triumfe. Dostali sa ňou do vedenia 84:73 a pohodlné vedenie im stačilo už iba kontrolovať. Po vynikajúcom tímovom výkone, podľahol Baník favorizovaným Leviciam 79:91, no tento výsledok určite neodzrkadľuje reálne dianie na palubovke.

Aj napriek prehre domácich, nikto kto si v sobotu našiel cestu do handlovskej športovej haly neoľutoval. V divácky atraktívnom stretnutí Handlovčania ukázali, ako sa bojuje srdcom a s veľkým odhodlaním. Opäť sa odzrkadlila doterajšia práca trénera Krajnoviča, ktorý znova dokázal z každého hráča na palubovke vyťažiť maximum.

Body za Handlovú: Novysedlák 14, Landenbergue 12, J. Djordjevič 10, Brooks 6, Dolník 4 (Zejak 18, Tyus 7, Dratva 5, Haviar 3, Mátych 0).

Body za Levice: Smith 14, Kurbas 12, Vašl 9, Bojanovský 4, Petani 0 (Žiak 16, Sims 15, Djurič 12, Krajčovič 9).

79:91 (25:27, 22:24, 19:15, 13:25)

TH: 27/16 – 27/17

Fauly: 22 – 23

Trojky: 9 – 4

Rozhodovali: Ženiš, Lamoš, Matejčík.

Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner MBK: V prvom rade gratulujem Leviciam k víťazstvu. V kľúčových chvíľach ukázali, že sú skúsenejšie družstvo. My sme sa aj napriek všetkým problémom na zápas zodpovedne pripravili. Levičania však dnes v kľúčových momentoch dokázali využiť naše chyby a zviťaziť. Myslím si, že sme aj napriek tomu podali bojovný výkon, no niektorí hráči si musia uvedomiť, že sú posilami a musia to zobrať na seba v momente, keď je to potrebné. Máme týždeň, aby sme sa pripravili na Prievidzu. Chcem poďakovať našim fanúšikom, ale aj fanúšikom súpera za skvelú atmosféru. Verím, že nás naši priaznivci prídu vo veľkom počte podporiť aj v baníckom derby.“

Jakub Novysedlák, hráč Handlovej: „Zápas bol vyrovnaný. Nevzdávali sme sa a dokázali sme otočiť zo šesťbodového manka na náskok štyroch bodov. Potom sme svojimi chybami dovolili súperovi odskočiť a ten si v závere víťazstvo udržal. Aj napriek prehre sme nechali na ihrisku srdce a bojovali až do konca. Chcel by som poďakovať našim fanúšikom za to, že nás tlačili dopredu celý zápas a zároveň ich pozývam na sobotný zápas proti Prievidzi.“

Teo Hojč, tréner Levíc: „Myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. Bojovali sme celých 40 minút a to nám prinieslo odmenu, v podobe plného bodového zisku. Hrali sme dobrý zápas, ale chcel by som vysloviť rešpekt pred handlovským tímom a trénerom. Myslím si, že budú veľmi nebezpečným družstvom.“

Šimon Krajčovič, hráč Levíc: „Bolo to pre nás dôležité víťazstvo. Handlová bola velmi kvalitný súper, ale som rád, že sme bojovali až do konca a stretnutie priviedli do víťazného konca“.