1889026_679063968821515_1648314195_o

Autor: Pavel Procner, foto: Peter Jaško

Pred tým, ako vycestujú basketbalisti handlovského MBK na svoje prvé prípravné vystúpenie pred blížiacou sa extraligovou sezónou 2014/2015 do Zlína, posilnil podkošové rady baníkov, 207 centimetrov vysoký Igor Bijelič. Manažment Handlovej musel tohto dvadsaťpäťročného Čiernohorca angažovať po tom, ako sa s tímom predčasne rozlúčil jeho krajan Milovan Savič. Igor Bijelič prišiel na hornú Nitru z macedónskeho klubu Feni Indistrija. V minulosti pôsobil tiež v tímoch Ibon Niksič (ČH), Mogren (ČH), Mornar Bar (ČH), Servitium (BH), či v BK Mladosť (BH). Jeho príchodom je súpiska handlovského Baníka takmer skompletizovaná, vedenie MBK ale v súčasnosti pracuje ešte na posilnení perimetra. Nakoľko rokovania s posledným osloveným hráčom stále prebiehajú, jeho meno Handlovčania zverejnia po dotiahnutí potrebných formalít.  Tréner Smačko absolvuje so svojimi zverencami prvú neoficiálnu previerku už nastávajúci víkend, na medzinárodnom turnaji Protón Cup v českom Zlíne.

V tréningovom procese sú zapojení aj staro-noví hráči Baníka, Nemania Gudzič a Miloš Djurišič, ktorých vystúpenie v uplynulom extraligovom ročníku pod handlovskými košmi, bolo pre diváka určite dobrou pozvánkou na nastávajúce obdobie v našej najvyššej basketbalovej súťaži. „Napriek niekoľkým ponukám som sa bez váhania rozhodol pre handlovský Baník, pretože som sa výborne aklimatizoval nie len s prostredím, ale aj so spoluhráčmi v šatni. Vytvorili sme skvelú partiu, ktorá naznačila, že pokiaľ nás budú obhádzať choroby a zranenia, mohli by sme zaútočiť na špicu extraligovej tabuľky. Ja sa cítim po fyzickej a zdravotnej stránke vynikajúco a verím, že mi to vydrží počas celého extraligového ročníka“, povedal pre oficiálnu stránku baníkov Nemania Gudzič.

Miloš Djurišič prišiel do najtradičnejšieho baníckeho mesta ešte v uplynulej sezóne, tesne pred začiatkom štvrťfinálových bojov, no do povedomia basketbalovej verejnosti prenikol už po prvých minútach strávených pod slovenskými extraligovými košmi. Aj z tohto dôvodu správa o jeho zotrvaní v Handlovej, priaznivcov MBK veľmi potešila. „O tom, že sa do Handlovej vrátim a budem pokračovať v ambíciách s ktorými som sem vlani prišiel, sme sa s vedením rozprávali ešte pri odchode po predchádzajúcom súťažnom ročníku. Počas ligovej prestávky som sa svedomito pripravoval a na toto obdobie som sa veľmi tešil. Verím, že našim fanúšikom pripravíme pekné basketbalové zážitky, ktoré zavŕšime medailovým umiestnením“, zhodnotil s úsmevom na tvári svoj návrat Miloš Djurišič.

Pred časom sme vám na našej stránke priniesli článok o príchode skúseného a veľmi úspešného pivota Onreja Šošku, ktorý na hornú Nitru zamieril z Komárna. Bývalý slovenský reprezentant prišiel Handlovčanom pomôcť na ceste k splneniu vyššie spomínaných ambícií. „V Handlovej som odohral množstvo zápasov, aj keď som stál na druhej strane palubovky, teda v drese hosťujúcich celkov. Do tohto prostredia som sa vždy vracal veľmi rád, pretože atmosféra a divácka kulisa prezrádzala, že je na hornej Nitre o basketbal obrovský záujem. Pred začiatkom letnej prípravy ma s ponukou oslovil tréner Smačko. Nikdy som sa nebránil novým výzvam a toto bola jedna z nich. Myslím že stále mám čo handlovskému publiku ponúknuť a urobím všetko pre to, aby som si získal náklonnosť každého, kto si počas sezóny nájde cestu do športovej haly“, skonštatoval odchovanec žilinského basketbalu Ondrej Šoška.

Autor: Pavel Procner

Najnovšiu fotogalériu handlovského A-teamu nájdete tu

[spider_facebook id=“2″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky