1889026_679063968821515_1648314195_o

Autor: Pavel Procner, foto: Peter Jaško

Pred tým, ako vycestujú basketbalisti handlovského MBK na svoje prvé prípravné vystúpenie pred blížiacou sa extraligovou sezónou 2014/2015 do Zlína, posilnil podkošové rady baníkov, 207 centimetrov vysoký Igor Bijelič. Manažment Handlovej musel tohto dvadsaťpäťročného Čiernohorca angažovať po tom, ako sa s tímom predčasne rozlúčil jeho krajan Milovan Savič. Igor Bijelič prišiel na hornú Nitru z macedónskeho klubu Feni Indistrija. V minulosti pôsobil tiež v tímoch Ibon Niksič (ČH), Mogren (ČH), Mornar Bar (ČH), Servitium (BH), či v BK Mladosť (BH). Jeho príchodom je súpiska handlovského Baníka takmer skompletizovaná, vedenie MBK ale v súčasnosti pracuje ešte na posilnení perimetra. Nakoľko rokovania s posledným osloveným hráčom stále prebiehajú, jeho meno Handlovčania zverejnia po dotiahnutí potrebných formalít.  Tréner Smačko absolvuje so svojimi zverencami prvú neoficiálnu previerku už nastávajúci víkend, na medzinárodnom turnaji Protón Cup v českom Zlíne.

V tréningovom procese sú zapojení aj staro-noví hráči Baníka, Nemania Gudzič a Miloš Djurišič, ktorých vystúpenie v uplynulom extraligovom ročníku pod handlovskými košmi, bolo pre diváka určite dobrou pozvánkou na nastávajúce obdobie v našej najvyššej basketbalovej súťaži. „Napriek niekoľkým ponukám som sa bez váhania rozhodol pre handlovský Baník, pretože som sa výborne aklimatizoval nie len s prostredím, ale aj so spoluhráčmi v šatni. Vytvorili sme skvelú partiu, ktorá naznačila, že pokiaľ nás budú obhádzať choroby a zranenia, mohli by sme zaútočiť na špicu extraligovej tabuľky. Ja sa cítim po fyzickej a zdravotnej stránke vynikajúco a verím, že mi to vydrží počas celého extraligového ročníka“, povedal pre oficiálnu stránku baníkov Nemania Gudzič.

Miloš Djurišič prišiel do najtradičnejšieho baníckeho mesta ešte v uplynulej sezóne, tesne pred začiatkom štvrťfinálových bojov, no do povedomia basketbalovej verejnosti prenikol už po prvých minútach strávených pod slovenskými extraligovými košmi. Aj z tohto dôvodu správa o jeho zotrvaní v Handlovej, priaznivcov MBK veľmi potešila. „O tom, že sa do Handlovej vrátim a budem pokračovať v ambíciách s ktorými som sem vlani prišiel, sme sa s vedením rozprávali ešte pri odchode po predchádzajúcom súťažnom ročníku. Počas ligovej prestávky som sa svedomito pripravoval a na toto obdobie som sa veľmi tešil. Verím, že našim fanúšikom pripravíme pekné basketbalové zážitky, ktoré zavŕšime medailovým umiestnením“, zhodnotil s úsmevom na tvári svoj návrat Miloš Djurišič.

Pred časom sme vám na našej stránke priniesli článok o príchode skúseného a veľmi úspešného pivota Onreja Šošku, ktorý na hornú Nitru zamieril z Komárna. Bývalý slovenský reprezentant prišiel Handlovčanom pomôcť na ceste k splneniu vyššie spomínaných ambícií. „V Handlovej som odohral množstvo zápasov, aj keď som stál na druhej strane palubovky, teda v drese hosťujúcich celkov. Do tohto prostredia som sa vždy vracal veľmi rád, pretože atmosféra a divácka kulisa prezrádzala, že je na hornej Nitre o basketbal obrovský záujem. Pred začiatkom letnej prípravy ma s ponukou oslovil tréner Smačko. Nikdy som sa nebránil novým výzvam a toto bola jedna z nich. Myslím že stále mám čo handlovskému publiku ponúknuť a urobím všetko pre to, aby som si získal náklonnosť každého, kto si počas sezóny nájde cestu do športovej haly“, skonštatoval odchovanec žilinského basketbalu Ondrej Šoška.

Autor: Pavel Procner

Najnovšiu fotogalériu handlovského A-teamu nájdete tu

[spider_facebook id=“2″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
3 2 1
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 16 14 2 30
2. Košice 17 13 4 30
3. Levice 17 13 4 30
4. Prievidza 17 10 7 27
5. Svit 16 10 6 26
6. Komárno 17 9 8 26
7. Karlovka 17 5 12 22
8. Žilina 17 4 13 21
9. Handlová 17 4 13 21
10. S N V 17 2 15 19
Naši partneri:
Návštevnosť stránky
TOPlist