Basketbalisti MBK Handlová absolvovali pred týždňom sériu troch náročných zápasov v priebehu piatich dní. V prvom doma hostili Prievidzu, následne Spišskú Novú Ves a nakoniec vycestovali do Komárna.

Sobota, 10. decembra, sa na Hornej Nitre niesla v znamení basketbalového sviatku. Handlovská športová hala sa stala dejiskom 105. hornonitrianskeho derby, v ktorom si dva body vybojovali hostia z Prievidze. Obhajca majstrovského titulu to však v Handlovej nemal jednoduché a opäť raz sa potvrdilo pravidlo, že derby nemá favorita, keď sa vo vyrovnanom zápase o víťazovi rozhodovalo až v samotnom závere. „V zápase s Prievidzou nejde len o bežný zápas, ale o derby, o prestíž a v týchto dueloch sa maká od začiatku do konca. Zápas bol pre nás veľmi náročný. Prehrali sme ho až v závere a samozrejme nám to na psychike nepridalo. Mali sme vyhrať. Boli sme lepším tímom, ale opäť sa potvrdilo, že v derby zápasoch ani dvojciferný náskok nič neznamená. Chalani makali a nemôžeme im nič vyčítať. Ukázali sme, že máme potenciál hrať vyrovnanú partiu aj s tými najlepšími,“ hovorí k derby športový riaditeľ MBK Handlová.

Po náročnom zápase s Prievidzou mali handlovskí „baníci“ len jeden deň na oddych, regeneráciu a prípravu na svojho ďalšieho súpera. Hneď v pondelok totiž doma privítali Spišskú Novú Ves, nad ktorou zvíťazili o 12 bodov a v stredu zase cestovali do Komárna. „Zápas so Spišskou Novou Vsou sme mali v hlavách ako povinnú jazdu, ale súper bojoval. Nedal nám nič zadarmo, ale už v aj tak oklieštenej zostave sme si vybojovali víťazstvo. No a potom tu bol ten nepodarený zápas v Komárne. Ťažko sa to hodnotí. Odohrať tri zápasy za päť dní sa muselo prejaviť. Mali sme málo regenerácie, bolo aj málo času na dôkladnejšiu prípravu po taktickej stránke. Každý z týchto zápasov bol veľmi náročný,“ konštatuje Ivan Kartáč. Práve spomínaný zápas v Komárne prehrali Handlovčania až o 37 bodov, 59:96 a športový riaditeľ MBK ho označil ako najnáročnejší po psychickej stránke. „V tom zápase nám nič nevychádzalo. Mali sme zranených hráčov – Despotovič a Stria – nepremieňali sme ani úplné tutovky, a to sa potom veľmi ťažko dostávate do zápasu. Po skončení duelu sme sa všetci cítili naozaj veľmi zle.“

Handlovčanov teraz čaká najbližší zápas v stredu, keď doma privítajú Nitru. Zverenci Marka Cvetkoviča tak mali týždennú pauzu na to, aby sa na tento duel pripravili. „Samozrejme že nám pauza pomôže. Doliečujeme si zranenia a chlapci si troška oddýchli. Na zápas proti Nitre sa veľmi tešíme.“ „Baníci“ stále pracujú na skompletizovaní kádra po novembrových odchodoch. Ako prví sa k mužstvu pripojili Gudtič s Vasojevičom. Z tejto dvojice však v klube zotrval len jeden hráč. „Tím opustil Nikola Vasojevič, ktorý nenaplnil naše očakávania. Pred týždňom prišiel Kenneth Rhymes, ktorý tu je na skúške. Spokojní sme s príchodom Despotoviča a Gudziča. Obidvaja hráči veľmi dobre poznajú prácu trénera Cvetkoviča a ukazujú sa vo veľmi dobrom svetle. Do konca roka by sme tím chceli doplniť ešte o pivota, ktorým nám stále chýba a v najbližšom období by mal prísť aj jeden slovenský hráč,“ hovorí o handlovských posilách Kartáč.  

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas
3 2 1
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 32 28 4 60
2. Košice 32 24 8 56
3. Levice 32 23 9 55
4. Prievidza 32 21 11 53
5. Svit 32 18 14 50
6. Komárno 32 18 14 50
7. Karlovka 32 11 21 43
8. Handlová 32 8 24 40
9. Žilina 32 5 27 37
10. S N V 32 4 28 36
Naši partneri:
Návštevnosť stránky