Basketbalisti MBK Handlová absolvovali pred týždňom sériu troch náročných zápasov v priebehu piatich dní. V prvom doma hostili Prievidzu, následne Spišskú Novú Ves a nakoniec vycestovali do Komárna.

Sobota, 10. decembra, sa na Hornej Nitre niesla v znamení basketbalového sviatku. Handlovská športová hala sa stala dejiskom 105. hornonitrianskeho derby, v ktorom si dva body vybojovali hostia z Prievidze. Obhajca majstrovského titulu to však v Handlovej nemal jednoduché a opäť raz sa potvrdilo pravidlo, že derby nemá favorita, keď sa vo vyrovnanom zápase o víťazovi rozhodovalo až v samotnom závere. „V zápase s Prievidzou nejde len o bežný zápas, ale o derby, o prestíž a v týchto dueloch sa maká od začiatku do konca. Zápas bol pre nás veľmi náročný. Prehrali sme ho až v závere a samozrejme nám to na psychike nepridalo. Mali sme vyhrať. Boli sme lepším tímom, ale opäť sa potvrdilo, že v derby zápasoch ani dvojciferný náskok nič neznamená. Chalani makali a nemôžeme im nič vyčítať. Ukázali sme, že máme potenciál hrať vyrovnanú partiu aj s tými najlepšími,“ hovorí k derby športový riaditeľ MBK Handlová.

Po náročnom zápase s Prievidzou mali handlovskí „baníci“ len jeden deň na oddych, regeneráciu a prípravu na svojho ďalšieho súpera. Hneď v pondelok totiž doma privítali Spišskú Novú Ves, nad ktorou zvíťazili o 12 bodov a v stredu zase cestovali do Komárna. „Zápas so Spišskou Novou Vsou sme mali v hlavách ako povinnú jazdu, ale súper bojoval. Nedal nám nič zadarmo, ale už v aj tak oklieštenej zostave sme si vybojovali víťazstvo. No a potom tu bol ten nepodarený zápas v Komárne. Ťažko sa to hodnotí. Odohrať tri zápasy za päť dní sa muselo prejaviť. Mali sme málo regenerácie, bolo aj málo času na dôkladnejšiu prípravu po taktickej stránke. Každý z týchto zápasov bol veľmi náročný,“ konštatuje Ivan Kartáč. Práve spomínaný zápas v Komárne prehrali Handlovčania až o 37 bodov, 59:96 a športový riaditeľ MBK ho označil ako najnáročnejší po psychickej stránke. „V tom zápase nám nič nevychádzalo. Mali sme zranených hráčov – Despotovič a Stria – nepremieňali sme ani úplné tutovky, a to sa potom veľmi ťažko dostávate do zápasu. Po skončení duelu sme sa všetci cítili naozaj veľmi zle.“

Handlovčanov teraz čaká najbližší zápas v stredu, keď doma privítajú Nitru. Zverenci Marka Cvetkoviča tak mali týždennú pauzu na to, aby sa na tento duel pripravili. „Samozrejme že nám pauza pomôže. Doliečujeme si zranenia a chlapci si troška oddýchli. Na zápas proti Nitre sa veľmi tešíme.“ „Baníci“ stále pracujú na skompletizovaní kádra po novembrových odchodoch. Ako prví sa k mužstvu pripojili Gudtič s Vasojevičom. Z tejto dvojice však v klube zotrval len jeden hráč. „Tím opustil Nikola Vasojevič, ktorý nenaplnil naše očakávania. Pred týždňom prišiel Kenneth Rhymes, ktorý tu je na skúške. Spokojní sme s príchodom Despotoviča a Gudziča. Obidvaja hráči veľmi dobre poznajú prácu trénera Cvetkoviča a ukazujú sa vo veľmi dobrom svetle. Do konca roka by sme tím chceli doplniť ešte o pivota, ktorým nám stále chýba a v najbližšom období by mal prísť aj jeden slovenský hráč,“ hovorí o handlovských posilách Kartáč.  

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky