Mrvo na webŠtvrťfinále basketbalovej Slovaksport.tv extraligy mužov klope na dvere a osem tímov stojí na prahu Play Off. Napriek tomu ešte ale nie je o dvojiciach, ktoré na seba vo vyraďovacích bojoch narazia ani zďaleka rozhodnuté. Na basketbalistov handlovského Baníka, ktorí v súčasnosti obsadzujú siedmu priečku, čaká ešte šesť duelov. V nich narazia na Levických Patriotov, Spišskú Novú Ves, Banskú Bystricu, Inter Bratislavu, Komárno a dlhodobú časť zavŕšia na palubovke svojho regionálneho suseda z Prievidze. Handlovčania strácajú na banskobystrický ŠKP, ktorý figuruje na šiestom mieste extraligovej tabuľky dva body. Oproti policajtom však majú o dva odohrané zápasy menej a tak je prvoradým cieľom zverencov trénera Ľudovíta Smačka, zosadiť basketbalový tím spod Urpína na siedme miesto a vytvoriť si tak výhodnejšie štvrťfinálové postavenie. Bude ale naozaj výhodnejšie? V prípade zotrvania Prievidze na treťom mieste, by sa fanúšikovia basketbalu na hornej Nitre dočkali po prvý raz v histórií samostatnej slovenskej extraligy, štvrťfinálového zápolenia medzi najväčšími rivalmi súťaže.  

Pre mnohých je Prievidza nevýhodným súperom a rešpekt z tohto celku je zo strany niektorých fanúšikov priveľký. Iným by sa naopak splnil veľký sen, veď ešte nikdy sme nemali možnosť sledovať banícke derby, v ktorom o postupujúcom medzi elitnú štvorku, rozhodnú až štyri víťazné derby zápasy. Samotní hráči však vnímajú celú situáciu úplne inak. „Na Play Off sa veľmi teším bez ohľadu na to, s kým sa v štvrťfinále stretneme. V prípade, že by sme narazili hneď v prvom kole na Prievidzu, určite by som si atmosféru týchto duelov užíval podstatne viac. Ak sa takýto scenár naplní, mám obavy, že sa handlovská športová hala počas jedného z týchto zápasov zrúti. Nebojíme sa ale nikoho a urobíme všetko, aby sme postúpili ďalej“, povedal s úsmevom na tvári kapitán handlovského MBK Tomáš Mrviš.

Vzájomné stretnutia medzi Prievidzou a Handlovou sú z pohľadu nášho celku nepriaznivé a to nie iba v aktuálnom extraligovom ročníku, kedy sme nedokázali Prievidzu poraziť v troch stretnutiach ani jediný raz, ale tiež z pohľadu historických štatistík. Najtradičnejšie celky našej najvyššej basketbalovej súťaže sa proti sebe postavili už neuveriteľných 103 krát. Handlovčania dokázali triumfovať iba v 38-mych prípadoch, kým basketbalový klub spoza kopca oslavoval víťazstvo nad Handlovou už  65 krát. „Bolo by veľkým zážitkom aspoň raz v hráčskej kariére niečo podobné zažiť, no určite týmto spôsobom nepremýšľame a do každého stretnutia ideme s úmyslom zvíťaziť, bez ohľadu na to, ako sa postavenie tímov v tabuľke vyvíja. Ja osobne by som to doprial najviac fanúšikom basketbalu v Handlovej, ale aj v Prievidzi. Viem že by si štvrťfinále, ktoré sa v tomto roku hrá až na štyri víťazstvá poriadne užili. Nepriaznivá bilancia s Prievidzou v tejto sezóne nehrá žiadnu úlohu, veď Play Off je úplne iná a nová súťaž. Do konca základnej časti ostáva päť kôl a podľa môjho názoru, polemizovanie o týchto veciach je predčané. Aj keď je pravda, že tak blízko k tomu, aby sme sa s Prievidzou v play off stretli sme ešte neboli“, komentoval odchovanec handlovského Baníka Ondrej Haviar.

Nech sa už záver dlhodobej časti vyvinie akokoľvek, v súčasnosti naberá sen o hornonitrianskom štvrťfinále veľmi reálne kontúry a najväčší basketbalový sviatok v histórií oboch celkov je na spadnutie. Už po sobotnom, 32.kole bude situácia opäť o niečo prehľadnejšia. Naši basketbalisti v ňom vycestujú do metropoly Tekova, kde sa pokúsia uchmatnúť domácim Leviciam plný bodový zisk. Predzápasové vyjadrenia handlovského trénera Ľudovíta Smačka vám prinesieme už zajtra.

 

AUTOR:  Pavel Procner

 

[spider_facebook id=“2″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky