Mrvo na webŠtvrťfinále basketbalovej Slovaksport.tv extraligy mužov klope na dvere a osem tímov stojí na prahu Play Off. Napriek tomu ešte ale nie je o dvojiciach, ktoré na seba vo vyraďovacích bojoch narazia ani zďaleka rozhodnuté. Na basketbalistov handlovského Baníka, ktorí v súčasnosti obsadzujú siedmu priečku, čaká ešte šesť duelov. V nich narazia na Levických Patriotov, Spišskú Novú Ves, Banskú Bystricu, Inter Bratislavu, Komárno a dlhodobú časť zavŕšia na palubovke svojho regionálneho suseda z Prievidze. Handlovčania strácajú na banskobystrický ŠKP, ktorý figuruje na šiestom mieste extraligovej tabuľky dva body. Oproti policajtom však majú o dva odohrané zápasy menej a tak je prvoradým cieľom zverencov trénera Ľudovíta Smačka, zosadiť basketbalový tím spod Urpína na siedme miesto a vytvoriť si tak výhodnejšie štvrťfinálové postavenie. Bude ale naozaj výhodnejšie? V prípade zotrvania Prievidze na treťom mieste, by sa fanúšikovia basketbalu na hornej Nitre dočkali po prvý raz v histórií samostatnej slovenskej extraligy, štvrťfinálového zápolenia medzi najväčšími rivalmi súťaže.  

Pre mnohých je Prievidza nevýhodným súperom a rešpekt z tohto celku je zo strany niektorých fanúšikov priveľký. Iným by sa naopak splnil veľký sen, veď ešte nikdy sme nemali možnosť sledovať banícke derby, v ktorom o postupujúcom medzi elitnú štvorku, rozhodnú až štyri víťazné derby zápasy. Samotní hráči však vnímajú celú situáciu úplne inak. „Na Play Off sa veľmi teším bez ohľadu na to, s kým sa v štvrťfinále stretneme. V prípade, že by sme narazili hneď v prvom kole na Prievidzu, určite by som si atmosféru týchto duelov užíval podstatne viac. Ak sa takýto scenár naplní, mám obavy, že sa handlovská športová hala počas jedného z týchto zápasov zrúti. Nebojíme sa ale nikoho a urobíme všetko, aby sme postúpili ďalej“, povedal s úsmevom na tvári kapitán handlovského MBK Tomáš Mrviš.

Vzájomné stretnutia medzi Prievidzou a Handlovou sú z pohľadu nášho celku nepriaznivé a to nie iba v aktuálnom extraligovom ročníku, kedy sme nedokázali Prievidzu poraziť v troch stretnutiach ani jediný raz, ale tiež z pohľadu historických štatistík. Najtradičnejšie celky našej najvyššej basketbalovej súťaže sa proti sebe postavili už neuveriteľných 103 krát. Handlovčania dokázali triumfovať iba v 38-mych prípadoch, kým basketbalový klub spoza kopca oslavoval víťazstvo nad Handlovou už  65 krát. „Bolo by veľkým zážitkom aspoň raz v hráčskej kariére niečo podobné zažiť, no určite týmto spôsobom nepremýšľame a do každého stretnutia ideme s úmyslom zvíťaziť, bez ohľadu na to, ako sa postavenie tímov v tabuľke vyvíja. Ja osobne by som to doprial najviac fanúšikom basketbalu v Handlovej, ale aj v Prievidzi. Viem že by si štvrťfinále, ktoré sa v tomto roku hrá až na štyri víťazstvá poriadne užili. Nepriaznivá bilancia s Prievidzou v tejto sezóne nehrá žiadnu úlohu, veď Play Off je úplne iná a nová súťaž. Do konca základnej časti ostáva päť kôl a podľa môjho názoru, polemizovanie o týchto veciach je predčané. Aj keď je pravda, že tak blízko k tomu, aby sme sa s Prievidzou v play off stretli sme ešte neboli“, komentoval odchovanec handlovského Baníka Ondrej Haviar.

Nech sa už záver dlhodobej časti vyvinie akokoľvek, v súčasnosti naberá sen o hornonitrianskom štvrťfinále veľmi reálne kontúry a najväčší basketbalový sviatok v histórií oboch celkov je na spadnutie. Už po sobotnom, 32.kole bude situácia opäť o niečo prehľadnejšia. Naši basketbalisti v ňom vycestujú do metropoly Tekova, kde sa pokúsia uchmatnúť domácim Leviciam plný bodový zisk. Predzápasové vyjadrenia handlovského trénera Ľudovíta Smačka vám prinesieme už zajtra.

 

AUTOR:  Pavel Procner

 

[spider_facebook id=“2″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
3 2 1
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 32 28 4 60
2. Košice 32 24 8 56
3. Levice 32 23 9 55
4. Prievidza 32 21 11 53
5. Svit 32 18 14 50
6. Komárno 32 18 14 50
7. Karlovka 32 11 21 43
8. Handlová 32 8 24 40
9. Žilina 32 5 27 37
10. S N V 32 4 28 36
Naši partneri:
Návštevnosť stránky