IMG_5952Basketbalisti Handlovej majú pred sebou existenčný duel vo Svite. V štvrťfinálovej sérii totiž prehrávajú 1:3 na zápasy, a tak budú v sobotu čeliť hrozbe vyradenia z play-off. Pravda, do stretnutia zostáva ešte pár dní. Majú teda dostatok času, aby sa poriadne pripravili. Keď sa však pozrieme na prekliatie, ktoré „baníkov“ po celú sezónu prenasledovalo, úspechom je už fakt, že to dotiahli až sem. Pomoc museli totiž hľadať až u toho úplne najvyššieho.

Počas sezóny viackrát zostávala hlava stáť, koľko zranení a zdravotných problémov katovalo zostavu „Handlovčanov. Niežeby zranenia neboli bežnou súčasťou života športovcov, ale v radoch MBK toho bolo jednoducho priveľa. Veď pri pohľade na súpisku ťažko nájsť hráča, ktorý by počas sezóny nelaboroval s nejakým problémom. Obvykle však trénerovi Smačkovi chýbali viaceré opory naraz. Pochopiteľne, podpisovalo sa to aj pod kolísavé výsledky. Bilancia štrnásť víťazstiev – osemnásť prehier napokon stačila na postup do „vyraďovačky“ zo šiestej pozície.

Ani pred play-off to nebolo o moc lepšie, keď sa Handlovčanom v poslednom kole zranili hneď traja hráči: Miroslav Radenkovič, Aleksandar Vuletič a veterán Viliam Ridzoň! Nehovoriac o tom, že čiernohorská posila Arso Lekovič si stihol zlomiť prst hneď na prvom tréningu, ktorý absolvoval s tímom. Keď sme sa pred pár týždňami bavili na túto tému s kapitánom Ondrejom Haviarom, aj ten uznal, že tu už asi niečo nie je v súlade s kostolným poriadkom.

Pomoc sa teda Handlovčania rozhodli hľadať u najvyššej inštancie. „Od začiatku sezóny nás prenasledovali zranenia. A tie boli čoraz vážnejšie, či už ide o Saviča alebo ostatných. Potrebovali sme čosi spraviť, nejakú zmenu,“ hovorí športový riaditeľ Ivan Kartáč a potom prezrádza: „Aby sme sa zbavili prekliatia, povolali sme handlovského farára, aby vysvätil halu, šatňu aj palubovky, aby sme odplašili nejakých zlých duchov a predišli ďalším zraneniam.“

Možno to niekomu príde úsmevné, no fakt je, že to asi nebol zlý nápad. Keď sa to totiž pýtame riaditeľa Kartáča, či to pomohlo, s úsmevom konštatuje: „Dúfame, že hej. Momentálne je to tak, že od toho momentu sa nám nik nezranil.“

Farár Ján Holbík sa nie celkom obvyklej úlohy zhostil bravúrne a zdá sa, že MBK v ňom našiel nového fanúšika. „Bol som až prekvapený, nakoľko pán farár dobre poznal moje meno, vedel dosť o basketbale od ľudí, ktorí chodia do kostola. Veľmi nadšene prijal túto výzvu a bol veľmi pozitívny. V hale si tom priam užíval,“ hovorí Ivan Kartáč o nevšednej návšteve.

Aj keď požehnanie možno funguje proti temným silám, na chyby rozhodcov sa táto ochrana nevzťahuje, čo Handlovčania zistili hneď v úvodnom štvrťfinálovom stretnutí, keď ich zrejme nesprávny výrok jedného z mužov v šedom v závere predĺženia pripravil o vedenie, ktoré by ich posunulo na dosah vytúženého víťazstva. Preniesť sa cez krivdu a správne sa namotivovať do ďalších duelov nebolo ľahké, ako priznáva aj Jozef Vojtek: „Na druhý deň, či už sme si to pripúšťali alebo nie, bol v každom ten pocit krivdy. Do druhého zápasu sme išli na sto percent, chceli sme hrať a chceli sme súperovi oplatiť prehru. Každý ale cítil neprávosť z toho prvého zápasu. Na každého to nejako doľahlo. Spätne sa na to už tak nepozeráme. Odvtedy sme odohrali ďalšie dva zápasy doma. Stalo sa to, čo sa stalo. Musíme sa koncentrovať na ďalší víkend.“

PO DESIATICH VÍŤAZSTVÁCH PREHRA

svit-handlova-36Keby niekto čo i len na chvíľu zapochyboval, akého nepríjemného súpera Handlovčania vyfasovali, stačí sa pozrieť do výsledkovej listiny. Svit totiž do piatkovej prehry (89:100) ťahal desaťzápasovú víťaznú sériu, ktorá zahŕňala aj triumf v slovenskom pohári. Podtatrancom na lopate skončili aj tímy ako Inter, Prievidza, či Nitra. Takú formu v závere základnej časti a pred začiatkom play-off nemal nik iný!

Sport© 2014, Autorské práva Sport Press a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SPORT je výslovne zakázané.
[spider_facebook id=“2″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky