Sobotný podvečer patril na hornej Nitre derby zápasu medzi Prievidzou a Handlovou. Dejiskom 108. hornonitrianskeho derby bola Prievidza, kde naši basketbalisti neuspeli.

IMG_1689Prvá štvrtina stretnutia však bola ešte vyrovnaná. Vo vedení sa striedali obe družstvá, no ani jedno si nevytvorilo väčší bodový náskok. Až v poslednej minúte si prostredníctvom trestných hodov domáci Prievidžania vybudovali 6-bodové vedenie, 24:18. V druhej štvrtine sa už našim basketbalistom nedarilo v útoku, ani v obrane, a tak si Prievidza mohla postupne zvyšovať svoj náskok. Po prvom polčase sme v Niké aréne prehrávali 35:46.

Podobný priebeh mala aj tretia desaťminútovka, v ktorej kontrolu nad hrou už úplne prevzali Prievidžania. Na jej konci sme prehrávali až o 17 bodov a do poslednej časti hry sa vstupovalo za stavu 72:55, v prospech Prievidze. Aj keď bolo o výsledku už viac menej rozhodnuté, handlovskí basketbalisti ešte nehádzali uterák do ringu, a aj v poslednej štvrtine sa snažili bojovať. 20-bodový náskok Prievidžanov sa im podarilo stiahnuť až na 9 bodov. V 108. hornonitrianskom derby sme Prievidzi napokon podľahli o 13 bodov, 84:97.

Do konca základnej časti nám však zostávajú už len tri zápasy. V najbližšom doma privítame Banskú Bystricu, v sobotu zase Karlovku a v poslednom kole vycestujeme do Nitry.

BC Prievidza – MBK Handlová 97:84 (24:18,22:17,26:20,25:29)

Prievidza: Marić 17, Baťka 15, Evans 11, Klarić 10, Jašš 2 (Batina 16, Hovaňák 13, Miljković 10 & 10 doskokov, Vasilić 3, Hašan 0, Pasovský 0, Zadnik 0)

Handlová: Drezga 22, Djordjević 13, Vido 7, Smiljanić 4, Stanojevic 4 (Bjelica 11, Savić 8, Šoška 7, Haviar 5, Mátych 3, Belavý 0, Dolník 0)

TH: 27/40 – 33/43, Trojky: 12 – 7, Fauly: 32 – 27

Rozhodovali: Brziak – Hančík – Kurpaš

Povedali po zápase:

Branko Maksimović (tréner Handlovej): „Máme za sebou dobrý derby zápas s veľkým množstvom fanúšikov v hale. Tento zápas bol pre nás dobrou príučkou. Prievidza nám ukázala, ako musíme hrať, aby sme vyhrali. Niektoré situácie sme mali riešiť rozumnejšie. Zlyhávali sme na útočných doskokoch. O Prievidzi sme hovorili tri dni a o tom, ako proti ním máme hrať. Mali sme byť v zápase viac koncentrovaní. Na tréningoch sme však nie vždy boli kompletní, nakoľko zopár hráčov malo chrípku, ale to je normálne. Možno nabudúce budeme chytrejší a zvíťazíme.“

Saša Djordjević (hráč Handlovej): „Čo mám na to povedať. Bojovali sme, dali sme z nás to najlepšie, no nestačilo to. Teraz už na tom nezáleží. Pred nami je ďalší zápas, na ktorý sa musíme pripraviť.“