V Eurovia SBL sa udiala prvá trénerská zmena. Ľudovít Smačko po dvoch nečakaných zakopnutiach Handlovej – doma s Karlovkou a na palubovke poslednej Nitry – skončil na lavičke momentálne piateho tímu tabuľky.

„Po zasadnutí Správnej rady sa vedenie klubu dohodlo s trénerom, že ukončí trénerskú činnosť v klube,“ povedal pre Basket.sk vo štvrtok večer prezident „baníkov“ Ivan Kaniansky.

O Smačkovom konci rozhodlo viacero faktorov, tvrdí Kaniansky. „Jedným z tých hlavných boli naše nevyrovnané výkony. Na jednej strane vyhraté zápasy v Komárne, doma s Prievidzou alebo dobrý výsledok na Interi. Potom však máme na konte šokujúce prehry či už doma s Karlovkou, Svitom a tá v Nitre bola vyvrcholením. Museli sme konať.“

V tejto chvíli ešte nie je jasné meno nástupcu 40-ročného odchovanca klubu. „Toto je rozhodnutie spred dvoch hodín. Momentálne pracujeme na tom, aby sme našli alternatívu, viac vám k tomu neviem povedať,“ uviedol prezident MBK. „Zeleno-čierni“ sa najbližšie predstavia v sobotu na palubovke Spišskej Novej Vsi.

Handlovčania sú od začiatku sezóny vnímaný ako balkánsky tím. Až polovicu kádra tvoria hráči s balkánskou krvou a zvládnuť ich temperament nebolo pre Smačka vždy ľahké. Ivan Kaniansky v tejto súvislosti poznamenal: „Pre nás je to skúsenosť s toľkými Balkáncami, ktorých máme v tíme. Natíska sa otázka, či nezvoliť vhodného trénera, ktorý ‚ukočíruje‘ tím. Je to vec rozhodnutí, ktoré padnú v najbližších hodinách.“

Ďalšie zmeny v kádri

Najnovšou posilou Handlovej je navrátilec Milovan Savič, ktorý pôsobil na hornej Nitre už v uplynulej sezóne a teraz sa vrátil po zranení.

„Sedel už na lavičke v Nitre. Vracia sa do prostredia, ktoré pozná. Predpokladáme, že z hľadiska zdravotného stavu je na sto percent pripravený. Mali by prísť aj dve nové posily. Ak sa nič prevratné neudeje, tak to bude v nedeľu alebo pondelok. Dôjde teda k ďalším zmenám v tíme a nevylučujem ani pohyby smerom von z kádra,“ dodal prezident Kaniansky.

Zdroj. Basket.sk.

2 Responses to Prezident Kaniansky o Smačkovom konci: Museli sme konať

  • Ako uvedený čin korešponduje s textom z predchadzajuceho clanku, citujem: „Jednou z najväčších osobností, ktorá nechala v zeleno-čiernom drese pod handlovskými košmi najkrajšie roky hráčskej kariéry, bol súčasný lodivod nášho celku, Ľudovít Smačko. Človek, ktorý prežil úžasné časy nie len ako hráč, ale úspechy zaknihoval už aj ako tréner. Hovorím o človeku, ktorý vždy obetoval pre basketbal všetko. „Smako“ od začiatku svojej aktívnej kariéry dával handlovskému basketbalu úplne všetko, čo si môže klub od odchovanca želať. Aj z tohto dôvodu si podľa môjho názoru v žiadnom prípade nezaslúži, aby bol pri súčasnom hernom neúspechu urážaný zo strany tých, ktorým vždy robil na palubovke obrovskú radosť. Navyše hrubé urážky v prítomnosti jeho rodiny, považujem za to najúbohejšie čoho sa môže fanúšik na adresu handlovskej basketbalovej legendy dopustiť.“
    ??? Hrači nepodavaju vykon a odserie si to Smako? Dikes funkcionari, palec dole. Chcelo by to trochu koherentnejsie vyjadrenia ked uz chcete nieco verejnosti zvestovat.

  • Pan Kaniansky, vymenit trenera je ta najjednoduhsia a najpohodlnejsie vec, ktoru zvladne hocijaky amater z ulice, lebo tento krok nevyzaduje ziadnu viziu, strategiu a rozmyslanie! Pisete, ze ste museli konat a konate ako nekompetentny amater!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky