Súboj tabuľkových susedov v prospech Handlovej

Súboj tabuľkových susedov už zajtra

Basketbalová Slovakšport.tv extraliga mužov pokračuje už zajtra 33-tím kolom. Handlovčania v ňom hostia basketbalový tím spod Urpína, vedený svojim bývalým trénerom Karolom Kučerom. V poradí štvrté tohtosezónne vzájomné meranie síl medzi Handlovou a Bystricou, prinesie štyri kolá pred koncom dlhodobej časti, vzájomnú konfrontáciu o šieste miesto extraligovej tabuľky.  Handlovčanov od úvodu sezóny prenasledujú zranenia a maródky, no v zajtrajšom duely by už mala byť trénerovi Smačkovi k dispozícií kompletná zostava.  

 

 

Smola sa lepí na päty

O tom, že sa baníci prakticky od začiatku aktuálneho extraligového ročníka vyrovnávajú s častými absenciami hráčov, nie je potrebné zvlášť diskutovať. Fakt, ktorý ale opäť spôsobil trénerovi Smačkovi vrásky na tvári je doslova kuriózny. Iba včera posilnil baníkov dvadsaťtriročný Černohorec Arso Lekovič. Po definitívnom odchode Srba Nemanju Gudziča, prišiel tento 200 centimetrov vysoký „swingman“, posilniť podkošové rady Handlovčanov. Na svojom prvom tréningu však padol do kliatby povestnej handlovskej smoly. V podkošovom súboji utrpel fraktúru záprstnej kosti na pravej ruke. „Lekovič sa hneď po príchode ukazoval ako výborná náhrada za Gudziča, no opäť sa od nás šťastie odklonilo a ledva sa stihol zoznámiť s okolím, nešťastne si narazil ruku a tá musela ísť do gipsu“, smutne konštatoval športový riaditeľ MBK Ivan Kartáč.

 

K dispozícií už aj Mrviš, Vojtek, Veličkovič a Vuletič

Cez víkend cestovali baníci do Bratislavy na zápas Slovenského pohára proti Komárnu bez trojice Mrviš, Vojtek a Veličkovič. Tých zužovala viróza a štvrťfinálový zápas v bratislavskej Hant Aréne museli Smačkovci odohrať len s ôsmymi hráčmi. K nim sa pridal aj srbský center Aleksandar Vuletič, ktorý cestoval domov, aby si doriešil dokumenty potrebné k pobytu na Slovensku. Štvorica hráčov základnej päťky, bude už ale v zajtrajšom zápase trénerovi Smačkovi k dispozícií.

 

Preview k zápasu – tipuje MBK Handlová

„Štyri kolá pred koncom základnej časti súťaže máme stále o čo hrať a chceli by sme oko handlovského diváka potešiť víťazstvom v atraktívnom zápase, ktorý by nás v prípade úspechu posunul na šieste miesto extraligovej tabuľky. Bystričania síce dostali nový impulz v podobe dvoch amerických posíl, no do Handlovej sa pre body len tak jednoducho nechodí. Náš tip na toto stretnutie je bez akéhokoľvek váhania 1.“

 

Pozitíva pred zápasom

Handlovčanom hrá do karát vzájomná bilancia s policajtmi, veď v troch stretnutiach sa dva razy tešili z triumfu práve naši basketbalisti. Baníkom sa podarilo svojmu zajtrajšiemu súperovi uchmatnúť plný bodový zisk hneď v prvej spoločnej konfrontácií a to dokonca pod jeho košmi. V stretnutí šiesteho kola, ešte v októbri uplynulého kalendárneho roku, zvíťazili na Štiavničkách 73:70. Tento triumf potvrdili aj na domácej palubovke víťazstvom v pätnástom kole, kedy zdolali banskobystrický ŠKP tesne 79:76. Začiatkom januára sa síce podarilo zverencom trénerskej dvojice Grznár a Kučera uspieť suverénnym víťazstvom 90:70, no vzájomné štatistiky aj napriek tomu stále hovoria v prospech baníkov, ktorí budú zajtra obhajovať úlohu favorita.

 

AUTOR:  Pavel Procner

[spider_facebook id=“2″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky