Pripravili sme si pre vás menší prehľad toho, čo naši basketbalisti absolvovali v minulom týždni a čo ich ďalej čaká.

mikey_stria_camZačiatkom prechádzajúceho týždňa sa k tímu MBK Handlová pridala nová posila. Na pozíciu krídla prišiel Američan Cameron Wright, ktorý minulú sezónu pôsobil v BK Lions Jindřichův Hradec.

Handlovskí „baníci“ cez víkend absolvovali ďalšie dva prípravné zápasy v Českej republike. V piatok zverenci Lubomíra Růžičku podľahli Děčínu o päť bodov. Najlepším strelcom Handlovej bol so 17 bodmi Jiří Jelínek. V sobotu „baníci“ odohrali odvetný zápas s USK Praha, v ktorom, žiaľ, takisto prehrali rozdielom deviatich bodov. Aj napriek ďalším dvom prehrám však môžeme vidieť na handlovskej hre určitý progres, ktorý si pochvaľuje aj česká trénerská dvojica. „Za druhý polčas si zaslúžime kredit. Pozitívnou vecou je taktiež to, že v našej hre vidíme veľký priestor na zlepšenie,“ povedal po sobotňajšom stretnutí s Prahou asistent trénera Lukáš Pivoda.

V drese baníkov sa v týchto dvoch zápasoch predstavila aj ďalšia nová tvár. Kvôli natiahnutému svalu na súpiske chýbal Brian Bennett, ktorého zastúpil Ryan Canty. „V prvom rade by som chcel vyzdvihnúť výkon chalanov proti skvelým súperom. Obidva tímy vedú naozaj skvelí tréneri, ktorí dokážu veľmi dobre pripraviť svojich hráčov, čo sa nám aj potvrdilo. Do zápasu naskočila aj nová posila Cameron Wright, ktorý potvrdil, že bude posilou tímu, ako aj pivot Ryan Canty, ktorého služby sme využili iba v tomto dvojzápase.  V Dečíne sme hrali od začiatku vyrovnanú partiu, kde sa  zápas lámal až v poslednom útoku. V druhom zápase sme nezačali najlepšie, ale postupne sme sa dostali do zápasu. Pri zlepšenom pohybe sme začali získavať lopty priblížili sme sa súperovi na rozdiel jedného koša. V hre dominovali obrany o čom svedčí aj výsledok. Chcel by som touto cestou aj našim súperom popriať do novej sezóny veľa športového šťastia a čo najlepšie výsledky,“ hovorí k víkendovým zápasom športový riaditeľ MBK, Ivan Kartáč.

A čo nás čaká tento týždeň? Na programe sú ďalšie zápasy u našich západných susedov. V piatok, 16. septembra, sa Handlovčania postavia tímu Ariete Prostějov, v sobotu ich čakajú Pardubice  a v nedeľu Svitavy.

 

FOTO: LUDĚK ČERNÝ

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky