Po ďalšom týždni je tu aj ďalšie kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy s poradovým číslom sedem. V ňom handlovskí „baníci“ na domácej palubovke privítajú úradujúceho vicemajstra MBK Rieker COM-therm Komárno.

nesoHandlovčania vo svojom poslednom zápase vycestovali do Spišskej Novej Vsi, kde sa poriadne vytrápili. Po prvom polčase síce vyhrávali už o desať bodov, no stretnutie sa rozhodovalo až v posledných minútach. Víťazne z neho však vyšli práve hostia z Handlovej, ktorí Novovešťanov porazili trojbodovým rozdielom. „V Spišskej Novej Vsi to bol asi náš najhorší zápas a neviem, či sa ešte zopakuje to, že budeme hrať tak zle. Dúfam že nie. Nerozmýšľali sme či už v obrannej alebo útočnej fáze. Tento zápas určite ovplyvnilo veľa vecí, ale to je už za nami. Zápas v Spišskej je už minulosť a tá v športe neexistuje, iba to, čo je dnes a zajtra,“ vracia sa k stretnutiu slovensko-srbský rozohrávač Nešo Miloševič.

Počas posledného týždňa sa toho v handlovskom klube dosť udialo. Najprv bol oznámený odchod Jirku Jelínka a následne aj trénerskej dvojice Lubomíra Růžičku a Lukáša Pivodu. „Všetky tieto udalosti boli určite cítiť na tréningoch v minulom týždni, a taktiež aj na zápase v Spišskej Novej Vsi. Na niektoré veci však nemôžeš mať vplyv a každý robíme určité rozhodnutia, za ktorými musíme stáť. Mne osobne sa s Růžom vyborne spolupracovalo a bol som veľmi prekvapený, že sa rozhodol odísť, ale ideme ďalej,“ hovorí k zmenám v klube Nešo. Zároveň s Růžičkovým odchodom klub oznámil aj meno nového kormidelníka, ktorým sa stal Marko Cvetkovič. „S novým trénerom sa poznám cca 30 rokov. Sme z rovnakého mesta a už v detstve bol jedným z mojich basketbalových vzorov. Je to tvrdý a veľmi prísny tréner, stará srbská basketbalová škola. Určite je to však dobrá voľba a ja dúfam, že aj na ihrisku to časom potvrdíme.“

Marko Cvetkovič bude mať premiéru na handlovskej lavičke práve v sobotňajšom domácom zápase proti Komárnu. „Na zápas sa pripravujeme dôkladne. Rešpektujeme silu Komárna, ale sme si vedomí toho, že my zatiaľ hráme na 40% našich možností. Preto sa sústreďujeme hlavne na zlepšenie našich obranných aj útočných vecí. Zajtra bude veľmi dôležitá energia s akou do zápasu nastúpime, koncentrácia a aby sme splnili všetko, čo si naplánujeme. Samozrejme očakávam plnú halu a podporu našich divákov, čo bude určite jedným z rozhodujúcich faktorov,“ hovorí k sobotňajšiemu stretnutiu Miloševič.

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas
3 2 1
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 32 28 4 60
2. Košice 32 24 8 56
3. Levice 32 23 9 55
4. Prievidza 32 21 11 53
5. Svit 32 18 14 50
6. Komárno 32 18 14 50
7. Karlovka 32 11 21 43
8. Handlová 32 8 24 40
9. Žilina 32 5 27 37
10. S N V 32 4 28 36
Naši partneri:
Návštevnosť stránky