Po ďalšom týždni je tu aj ďalšie kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy s poradovým číslom sedem. V ňom handlovskí „baníci“ na domácej palubovke privítajú úradujúceho vicemajstra MBK Rieker COM-therm Komárno.

nesoHandlovčania vo svojom poslednom zápase vycestovali do Spišskej Novej Vsi, kde sa poriadne vytrápili. Po prvom polčase síce vyhrávali už o desať bodov, no stretnutie sa rozhodovalo až v posledných minútach. Víťazne z neho však vyšli práve hostia z Handlovej, ktorí Novovešťanov porazili trojbodovým rozdielom. „V Spišskej Novej Vsi to bol asi náš najhorší zápas a neviem, či sa ešte zopakuje to, že budeme hrať tak zle. Dúfam že nie. Nerozmýšľali sme či už v obrannej alebo útočnej fáze. Tento zápas určite ovplyvnilo veľa vecí, ale to je už za nami. Zápas v Spišskej je už minulosť a tá v športe neexistuje, iba to, čo je dnes a zajtra,“ vracia sa k stretnutiu slovensko-srbský rozohrávač Nešo Miloševič.

Počas posledného týždňa sa toho v handlovskom klube dosť udialo. Najprv bol oznámený odchod Jirku Jelínka a následne aj trénerskej dvojice Lubomíra Růžičku a Lukáša Pivodu. „Všetky tieto udalosti boli určite cítiť na tréningoch v minulom týždni, a taktiež aj na zápase v Spišskej Novej Vsi. Na niektoré veci však nemôžeš mať vplyv a každý robíme určité rozhodnutia, za ktorými musíme stáť. Mne osobne sa s Růžom vyborne spolupracovalo a bol som veľmi prekvapený, že sa rozhodol odísť, ale ideme ďalej,“ hovorí k zmenám v klube Nešo. Zároveň s Růžičkovým odchodom klub oznámil aj meno nového kormidelníka, ktorým sa stal Marko Cvetkovič. „S novým trénerom sa poznám cca 30 rokov. Sme z rovnakého mesta a už v detstve bol jedným z mojich basketbalových vzorov. Je to tvrdý a veľmi prísny tréner, stará srbská basketbalová škola. Určite je to však dobrá voľba a ja dúfam, že aj na ihrisku to časom potvrdíme.“

Marko Cvetkovič bude mať premiéru na handlovskej lavičke práve v sobotňajšom domácom zápase proti Komárnu. „Na zápas sa pripravujeme dôkladne. Rešpektujeme silu Komárna, ale sme si vedomí toho, že my zatiaľ hráme na 40% našich možností. Preto sa sústreďujeme hlavne na zlepšenie našich obranných aj útočných vecí. Zajtra bude veľmi dôležitá energia s akou do zápasu nastúpime, koncentrácia a aby sme splnili všetko, čo si naplánujeme. Samozrejme očakávam plnú halu a podporu našich divákov, čo bude určite jedným z rozhodujúcich faktorov,“ hovorí k sobotňajšiemu stretnutiu Miloševič.

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky