V Handlovskej športovej hale sa po ligovej prestávke opäť rozsvietilo a štyristo zvedavých divákov sa prišlo pozrieť na premiérové vystúpenie domácich baketbalistov, ktorí privítali český tím BK JIP Pardubice.

Zdroj: BK JIP Pardubice

Handlovčania začali výborne a hneď v úvode si dokázali vytvoriť deväťbodový náskok 16:7. Pardubiciam sa ale podarilo znížiť a prvá štvrťka skončila za stavu 25:19.

V druhej desaťminútovke sa hostia zobudili a začalo sa im dariť najmä spoza perimetra. Dvojica Williams – Jackson vynikajúco diktovali tempo hry a desaťbodovou šnúrou v samom závere prvého polčasu, strhli vedenie na svoju stranu. Na veľkú prestávku sa odchádzalo za stavu 42:36.

Tretia štvrťka bola opäť vyrovnaná. Hostí aj naďalej držal rozohrávač Williams, ktorému sekundoval Kohout a na domácej strane to boli Tresač so Skouenom. Pred záverečným dejstvom svietil na ukazovateli stav 62:70.

V poslednej štvrtine mali síce mierne navrch zverenci trénera Tordu, no hosťom sa podarilo mierny náskok postrážiť. Po štyridsiatich minútach zvíťazili Pardubice na handlovskej palubovke 89:84

Peter Torda, tréner Handlovej: „V prvom stretnutí sme sa postavili súperovi, ktorý sa pripravuje na Champions league a jeho kvalita je vysoká. Myslím, že aj napriek tomu sme do zápasu dali srdce a bol to dobrý zápas. Bolo v ňom veľa dobrého, no zároveň veľa zlého. Práve takéto zápasy nám odhalia nedostatky a už dnešok naznačil, akým smerom sa musíme uberať. Verím, že naše výkony budú mať od zápasu k zápasu stúpajúcu tendenciu. Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí nás dnes svojou prítomnosťou podporili.“

Stav: 84:89 (25:19, 11:23, 26:28, 22:19)

Trojky:  24/9 – 26/10

TH: 32/27 – 19/13

Fauly: 26 – 26

Body za Handlovú: Tresač 24, Skouen 16, Goodwin a Hoferica po 9, Novysedlák a Petráš po 7, Haviar a Darley po 6.

Body za Pardubice: Jackson 17, Kohout 15, McGaughey 14, Williams 10, Škranc 9, Švrdlík 8, Potoček 6, Nečas a Svojanovský po 5.