V rámci prípravy sa dnes Handlovčania postavili celku BK Dukes Klosterneuburg, ktorý je účastníkom najvyššej rakúskej súťaže. Išlo o súpera, ktorý je domácim dobre známy a s ktorým sa stretli aj vlani, na turnaji v Brne. V spomínanom stretnutí Handlová zvíťazila tesne 87:86, no v dnešnej odvete úspešná nebola. V súčasnosti Klosterneuburg disponuje štyrmi reprezentantami Rakúska a má majstrovské ambície.

Archívne foto

V prvej šrvrtine boli diváci svedkami vyrovnaného dejstva, čo potvrdzuje aj jej výsledok 22:22. V druhej štvrťke sa súper dostal do mierného vedenia. Domácich držal vynikajúco hrajúci Čekovský, ktorý vo svojej domácej premiére pozdravil handlovské hľadisko troma blokmi a dvoma parádnymi smečmi. Na veľkú prestávku však odchádzali zeleno-čierni so šesťbodovým mankom 41:47.

O zápase sa rozhodlo v treťom dejstve. Domácim odišla obrana, čo súper dokázal trestať a kým Handlovčania zahadzovali jeden pokus za druhým, hosťom vychádzalo prakticky všetko na čo siahli. Po tridsiatich minútach svietil na ukazovateli stav 56:76. Záverečnú desaťminútovku hostia kontrolovali a napriek tomu, že v nej baníci zvíťazili 26:23, stretnutie prehrali rozdielom osemnástich bodov, 82:100.

Peter Torda, tréner MBK: „Zápas poznačili zle obranné riešenia, ktorými sme nedokázali zareagovat na umnú hru supera. Navyše nám chýbala energia a chuť po víťazstve. Mrzí ma príliš veľké množstvo strát a zlých rozhodnutí. Verím že nás táto facka ponaučí a posunie ďalej,“ skonštatoval handlovský kormidelník.

Stav stretnutia:  82:100

Štvrtiny: (22:22, 19:25, 15:30, 26:23)

Trojky: 20/9 – 23/9

TH: 13/9 – 17/13

Rozhodovali: Sirocký, Uhrin, Pipíška

Body za Handlovú: Tresač a Čekovský po 16, Petráš 10, Darley 9, Hoferica 8, Dolník 6, Skouen 5, Haviar, Novysedlák, Harris a Huljak po 3.

Body za Kosterneuburg: Bavčič 21, Miletič 17, Bass a Hopfgartner po 13, Lanneger a Blaževič po 11, Bauer 6, Ch. Leydolf 4, Clemens Leydolf a Oguz Kilič po 2.

Autor: Pavel Procner