MBK Handlová – BK Děčín  81:88  (45:46)

IMG_3608

Autor: Pavel Procner, Foto: Peter Jaško

Po dvoch zrušených stretnutiach ešte z polovice augusta a začiatku septembra, sa handlovskí basketbaloví priaznivci konečne dočkali premiérového vystúpenia svojho celku pod domácimi košmi. Prvým súperom „baníkov“ na domácej palubovke v príprave pred extraligovou sezónou 2014/2015, bol minuloročný piaty celok najvyššej českej súťaže, basketbalový klub BK Děčín. Handlovčania oslabení o ostrostrelca Djurišiča, ktorí stál pre natiahnuté triesla, nedokázali v prvej domácej previerke pred svojimi fanúšikmi uspieť, keď podľahli českému celku 81:88. Smačkovci ale naznačili, že aj v nastávajúcej sezóne budú patriť k tímom, na ktorých pôdu sa len tak jednoducho pre víťazstvá chodiť nebude.

Zeleno-čierni začali lepšie a v šiestej minúte viedli 11:4. V podkošových súbojoch robil hosťom od úvodu najväčšie starosti Bijelič a z perimetra mu výborne sekundoval Drezga. V záverečných dvoch minútach tejto časti ale Handlovčania dovolili streliť hosťujúcemu Tuckerovi tri trojky v rade a po desiatich minútach svietil na ukazovateli stav 16:16.

Druhá štvrťka sa niesla taktiež vo veľmi vyrovnanom tempe a skóre sa prelínalo z jednej strany na druhú. Kým baníci skórovali prevažne spod koša po veľmi pekných a prepracovaných akciách, súper vsadil na streľbu spoza trojkového oblúka. Tesne pred koncom prvej polovice viedli domáci 45:43, sekundu pred koncom však dokázal hosťujúci Bažant vyrovnať a jedným trestným hodom dostal svoj celok do tesného vedenia 46:45.

Po veľkej prestávke nemohol tréner Smačko počítať s Markom Mijovičom, ktorý v druhej perióde inkasoval úder do stehenného svalu a toto stretnutie sa pre neho skončilo. Napriek výrazne oslabenému perimetru dokázali Handlovčania aj v ďalšom priebehu držať so súperom krok, no basketbalistom Děčína naďalej spoza oblúka padalo prakticky všetko. Pred poslednou štvrtinou viedli v Handlovej rozdielom koša 71:69.

Záverečné dejstvo nebolo až tak ofenzívne ladené ako predchádzajúcich tridsať minút a diváci v handlovskej športovej hale v ňom príliš bodov nevideli. Súperovi sa napriek tomu podarilo zvíťaziť v tejto časti 17:12 a Handlovčania sa po sympatickom hernom prejave museli uspokojiť so sedembodovou porážkou 81:88.

Povedali po zápase:

Ľudovít Smačko, tréner MBK:

„Doterajšiu prípravu sme zameriavali viac na kondíciu a fyzickú pripravenosť, čo sa dnes na výsledku trošku aj odzrkadlilo. V súčasnosti postupne prechádzame do fázy, kedy sa zohrávame a aj tréningy sú podstatne basketbalovejšie, ako v prvej časti letnej prípravy. Ak mám hodnotiť dnešný duel, s dosiahnutými bodmi nášho celku som spokojný, v obrane je ale naopak na čom pracovať. Práve takéto zápasy ukazujú, na čom musíme v tréningovom procese najviac pracovať a ja verím, že do začiatku súťaže budeme dostatočne pripravení.“

Pavel Budinský, tréner Děčína:

„Včera sme odohrali prípravné stretnutie v susednej Prievidzi a musím povedať, že Handlovčania mali lepšiu individuálnu, ale aj kolektívnu kvalitu ako Prievidžania. Náš dnešný súper bol vysoko motivovaný a toto stretnutie bol súboj dvoch vyrovnaných celkov, čo určite potešilo najmä oko diváka. Dnes sa hralo rýchlo, tvrdo a agresívne, čo nám zaručilo vynikajúcu predsezónnu previerku. O našom víťazstve rozhodlo pár dobrých defenzívnych zákrokov a brejkov zo záveru duelu a súperovi ďakujeme za výborný zápas.“

Štvrtiny:  16:16, 29:30, 24:25, 12:17

Body za Handlovú: Drezga 22, Bijelič 12 (1), Haviar 10 (2), Mijovič 10, Šoška 9, Stanojevič 8, Gudzič 5 (1), Belavý 5 (1)

Body za Děčín: Tucker 22 (4), Jelínek 14, Stria 11 (2), Kaša 9 (3), Landa 9 (1), Houska 6, Bažant 5, Kroutil 2

Fauly:  26 – 25

Trojky:  17/5 – 27/10

TH:  28/24 – 20/16

Rozhodovali:  Zlatňanský, Matejka

350 divákov

Autor: Pavel Procner

Všetky práva vyhradené !  Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov autora (Pavel Procner), je bez predchádzajúceho súhlasu autora porušením autorského zákona !