V druhom hracom dni medzinárodného turnaja “Memoriál Karla Vilíma” v Zlíne, sa Handlovčania postavili proti účastníkovi českej Kooperatíva NBL, teamu Mmcité Brno. Oba celky mali v nohách včerajšie úvodné vystúpenia, v ktorých Handlová zvíťazila 77:67 nad domácim Zlínom a Brno podľahlo rakúskemu BK Dukes Klosterneuburg 71:76. Naši basketbalisti vedeli, že v prípade triumfu, by sa o víťazovi turnaja rozhodovalo v zajtrajšom zápase Handlová – Klosterneuburg a to bola veľká motivácia pre pokorenie českého súpera.

Tréner Krajnovič sa žiaľ musel vyrovnať s absenciou Marcusa Tyusa, ktorý si vo včerajšom zápase zranil lakeť a podrobil sa chirurgickému vyšetreniu. Rozohrávka zeleno-čiernych tak bola v súboji proti Brnu oslabená.

Prvá desaťminútovka stretnutia sa niesla v duchu otvorených obrán oboch celkov. Brno si hneď v jej úvode vytvorilo mierny náskok, ktorý udržiavalo v priebehu celej periódy. Handlovská obrana nefungovala podľa predstáv trénera Krajnoviča, o čom svedčí aj 25 bodov v našom koši. Český team ťažil najmä z otvorených strieľ, úspešne premieňal pokusy spoza trojkového oblúka a prvú štvrťku zvíťazil 25:20.

Ak chceli Handlovčania zvrátiť nepriaznivý stav, vedeli že musia pridať najmä v obrane a dôslednejšie pokrývať strelcov súpera. To sa im od úvodu druhej časti darilo a ťažili najmä z rýchleho prechodu do útoku, ktorý vyplýval z výborne zabezpečenej obrany. V týchto fázach stretnutia sa znova opierali o vynikajúcu fyzickú pripravenosť. Práve tá im priniesla štvrtinové víťazstvo 28:22 a zvrat na 48:47 vo svoj prospech.

Do druhej polovice stretnutia Hornonitrania nastúpili bez Ondra Haviara, ktorý si v prvej štvrtine narazil chrbát a spolu s Tyusom a dlhodobo zraneným Mátychom, sledovali zvyšok zápasu z hráčskej striedačky. Absencia týchto hráčov ochromila rotáciu baníkov, čo sa okamžite odzrkadlilo na ďalšom priebehu stretnutia. Navyše Novysedlák pokračoval s narazením zápästím a trénerovi Krajnovičovi sa jeho družina zosypala ako domček z karát. Brno tak poľahky strhlo vedenie na svoju stranu a po troch štvrtinách viedlo 78:65.

Oklieštená striedačka Baníka

V záverečnej časti museli oklieštení baníci zodvihnúť hlavy a stretnutie so cťou dohrať. Podarilo sa im dokonca znížiť nepriaznivé manko na osem bodov a kozmeticky upraviť konečný stav na 92:84.

Stretnutie, ktoré začalo vo svižnom tempe a bolo od úvodu divácky atraktívne, napokon ovplynilo niekoľko nežiadaných faktov. Handlová zavŕši turnaj zajtra o jedenástej hodine zápasom proti rakúskemu BK Dukes Klosterneuburg, ktorý sa v prípade víťazstva stane absolútnym turnajovým víťazom.