Šesticu slovenských hráčov na súpiske handlovského Baníka skompletizovala stálica klubu, Ondrej Haviar. Basketbalový tím z hornej Nitry, má tak pred začiatkom sezóny, zazmluvnených  deväť hráčov. Zvyšné kvarteto súpisky, by malo byť známe v najbližších dňoch.

Ondrej Haviar, kapitán a asistent trénera.

Ondro Haviar je tridsaťdvaročný odchovanec handlovského basketbalu. Skúsený rozohrávač odovzdal takmer celú svoju kariéru domovskému klubu, s výnimkou ezóny 2015/2016, kedy zatúžil po zmene. Po deviatich rokoch, spomínaný ligový ročník odohral v drese Komárna.

S obuvníkmi sa mu podarilo získať vicemajstrovský titul. Bola to jeho štvrtá medaila spod extraligových košov. Ďalšie striebro a dva krát bronz vybojoval práve pre handlovských fanúšikov. V zeleno-čiernom drese odohrá svoju dvanástu sezónu. „Pre hráča nie je jednoduché každým rokom začínať takpovediac od piky, keďže na začiatku sezóny, má Handlová na svojej súpiske nové mená. Opäť si budeme musieť na seba zvykať a čo najrýchlejšie sa zohrať. Na to som si už ale za tie roky zvykol. Toto konštatovanie má ale aj pozitívnu stránku. Teším sa, že opäť spoznám nových priateľov a zaujímavých ľudí“, zhodnotil s úsmevom na tvári handlovský rozohrávač.

Ondro Haviar v sezóne 2015/2016, kedy oblekal dres komárňanského Riekeru.

Handlovský odchovanec bude v nastávajúcej sezóne obliekať dres s kapitánskym „céčkom“, čo nie je v jeho prípade nič neobvyklé. Nová výzva na neho ale čaká na lavičke, kde bude pôsobiť ako asistent trénera Tordu. „Táto ponuka ma veľmi potešila. Neviem sa dočkať na spoluprácu s Peťom Tordom, s ktorým sme sa ako hráči v Handlovej tesne míňali. Peťo odišiel presne v mojom premiérovom ročníku. Náš vzťah je ale veľmi dobrý. Stretávame sa na basketbalových campoch, kde spolu trénujeme mládež. Na poste asistenta, by som sa chcel od neho čo najviac naučiť. Má skúsenosti z mládežníckeho basketbalu, ale aj z pôsobenia v seniorskom reprezentačnom tíme. Skúsenosti, ktoré od neho získam, by som rád odovzdával mladým hráčom, ktorí potrebujú chytiť správny smer“, povedal Haviar. 

Handlovský rodák a novopečený asistent, sa poprvý raz v kariére stretáva v jednom tíme so svojim reprezentačným spoluhráčom v 3×3 basketbale a dobrým priateľom, Lukášom Hofericom. „Správa o príchode „Hofa“ ma veľmi potešila. Sme vynikajúcimi priateľmi ako na 3×3 kurte, tak aj v osobnom živote. A o zohranosti medzi nami, nemôže nik ani len zapochybovať“, uzavrel so smiechom sympatický Handlovčan.

Vo víťaznom objatí s Lukášom Hofericom.

Okrem Lukáša Hofericu, bude ale zdieľať šatňu s novými, mladými hráčmi, ktorí zažijú v handlovskom drese premiéru. Kapitán a asistent trénera sa na spoluprácu s nimi teší, no vo svojich predsezónnych cieľoch má jasno.  „Ako hráč som celú svoju kariéru stál nohami pevne na zemi. To znamená, že som sa vždy snažil ukladať si reálne a dosiahnuteľné ciele. Rovnako by som to chcel praktizovať aj z pozície trénera. Preto zostávam aj v tejto chvíli pri zemi. Čo sa týka mladých hráčov v našom tíme, musím povedať, že svoju budúcnosť majú len vo svojich rukách. Podmienky na tréning majú ideálne. Či už je to krásna športová hala, nadštandartne vybavená posilňovňa, alebo kvalitný kouč Torda, respektívne kondičný tréner Martin Mrviš, to všetko im je plne k didpozícií. Teraz je to už iba na nich, či ponúknutú šancu chytia za pačesy“, skonštatoval na záver Ondro Haviar.

Autor: Pavel Procner

 

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky