Handlovskí basketbalisti dnes cestovali na svoj úvodný zápas v rámci prípravy pred extraligovou sezónou 2017/2018 do Ostravy. Tento duel bol prvou previerkou našich basketbalistov v aktuálnom ročníku.

Ondrej Haviar, kapitán MBK.

Baníci pod taktovkou chorvátského kouča Krajnoviča úvod stretnutia nezachytili a hneď v úvode pustili domácich do vedenia 5:0. Ostravským basketbalistom sa darilo najmä spoza trojkového oblúka a po prvej desaťminútovke svietil na ukazovateli stav 24:17.

V druhom dejstve Handlovčania držali s domácim celkom krok a vedenie z prvej časti mu navýšiť nedovolili. Baníci pridali v defenzíve a agrasívnejšie strážili perimeter, na ktorom bol súper strelecky disponovaný. Napriek tomu si český celok dokázal sedembodové vedenie kontrolovať a na veľkú prestávku odchádzali teamy za stavu 38:31.

Veľká prestávka Handlovčanom pomohla a tréner Krajnovič akoby nalial do svojich zverencov živú vodu. Po zmene strán prevzali zeleno-čierni taktovku stretnutia do svojich rúk a domácich poriadne zaskočili. Záverečná desaťminútovka začínala za stavu 47:46 v prospech Handlovej.

Priebeh tretej štvrtiny sa výrazne podpísal na mentálnej pohode Hornonitranov, ktorí v záverečnej perióde navyše disponovali lepšou fyzickou pripravenosťou. O víťazovi sa rozhodlo v poslednej minúte duelu, kedy Handlovčania šesťbodovou šnúrou stanovili konečný výsledok na 71:64 vo svoj prospech.

Ondrej Haviar po zápase:

„Pre oba celky to bol prvý zápas novej sezóny a tak niet divu, že bol poznačený množstvom chýb na jednej, či druhej strane. V prvom polčase sme za súperom zaostávali, no po prestávke sme sa mu vďaka zlepšenej obrane vyrovnali. Myslím si, že o obrate v náš prospech rozhodla najmä lepšia fyzická pripravenosť nášho tímu. Sme radi, že sme sériu prípravných zápasov odštartovali víťazstvom“, zhodnotil duel kapitán baníkov Ondro Haviar.