Vážení priaznivci handlovského basketbalu,

Vedenie MBK BANÍK HANDLOVÁ podáva oficiálne stanovisko k zápasu 31.kola Eurovia SBL, medzi BC Prievidza a MBK Handlová.

Ako je vám známe, v sobotu 3.2.2018 odohrali naši chlapci vynikajúci víťazný zápas s Levicami, ktoré patria momentálne k absolútnej špičke slovenského basketbalu. Plní emócii z krásneho zážitku sme sa už v duchu tešili a pripravovali na najväčší sviatok basketbalových fanúšikov, ktorým hornonitrianske derby bezpochyby je. Úzka rotácia nášho tímu si však začala vyberať svoju daň. Z desiatich hráčov, ktorých máme na súpiske, ak nerátame zaradených juniorov, dlhodobo absentuje pre zranenie dolnej končatiny Adam Štefek.

V sobotu dve hodiny po zápase nám oznámil jeden z najlepších strelcov SBL Djordje Tresač, že ho začalo bolieť koleno a je neschopný pohybu. Po následných lekárskych vyšetreniach v priebehu tohto týždňa Tresač opustil náš tím a odcestoval do Belehradu na špeciálnu kliniku, aby si zranené koleno doliečil. Či sa ešte do tímu vráti je otázne a o jeho osude rozhodnú lekári. Aby toho nebolo málo, tak nášmu najlepšiemu hráčovi Marcusovi Darnell Tyusovi bolestivo narazili slabiny. Aj štart tohto hráča v najbližších dňoch otázny, aj napriek tomu, že je to veľký bojovník a chce často hrať aj cez bolesť. Jeho dnešná kontrola u klubového lekára nedopadla dobre a Marcus ani zajtra do zápasu nezasiahne.

Vynikajúci zápas odohral aj Bojan STANOJEVIČ, ktorého dlhodobo trápia bolesti chrbta, stretnutie odohral so sebazaprením. Nám neostáva nič iné len veriť, že sa nám hráča do najbližšieho zápasu podarí dať do kopy. Na zápas s Levicami nastúpil po antibiotikách Ivan ZEJAK, ktorého zdravotný stav je dlhšiu dobu oslabený. Odporučenie lekárov bolo jednoznačné, neodporúčali mu hrať.

Zvyšní piati hráči absolvovali v pondelok tréningové zaťaženie, ale bez trénera Kasuma, ktorý doma ležal v horúčkach . Tréningový proces viedol O. Haviar. V utorok z tréningu musel pre horúčku odísť Jovan DORDEVIČ.

K dispozícii nám teda zostali len štyria hráči a preto športový riaditeľ klubu pán Ivan KARTÁČ zavolal generálnemu manažérovi BC Prievidza pánovi Martinovi BOŠKOVI a požiadal ho o preloženie zápasu. Áno bolo to 24 hodín pred zápasom, ale v pondelok sme predsa nemohli vedieť, že zdravotný stav v tíme sa ešte zhorší. Približne po hodine dostal náš športový riaditeľ stanovisko od vedenia prievidzského klubu, že nesúhlasia s preložením zápasu. Toto rozhodnutie sme rešpektovali.

V stredu ráno nám oznámil Miroslav MÁTYCH, že leží doma s vysokou horúčkou a nemôže zasiahnuť do zápasu. Jedná sa pravdepodobne o následky chrípkovej epidémie, ktorá v Handlovej zavrela už všetky školské zariadenia. Na súpiske MBK tak zostali zdraví traja hráči a to Ondrej HAVIAR, Michal DOLNÍK a Jakub NOVYSEDLÁK. Na základe vzniknutej situácie prezident MBK pán Mgr. Imrich WEISZ zavolal prezidentovi prievidzského klubu Mohamedovi HEMZOVI, ako aj generálnemu manažérovi Martinovi BOŠKOVI, s prosbou o preloženie zápasu.

Nám predsa nešlo o to, aby sme poškodili naše meno , ale ani meno súťaže. Išlo nám v prvom rade o fanúšika, ktorý si zaslúžil vidieť čo najlepší a najdramatickejší zápas, v ktorom nastúpia tí najlepší hráči oboch tímov. Bohužiaľ pre všetkých fanúšikov basketbalu bezúspešne.

Touto cestou by sme chceli vyjadriť obrovský rešpekt a vďaku našim juniorom, ktorí aj napriek nepriaznivému výsledku bojovali v handlovskom drese za svoje mesto. Teší nás, že naši mladí juniori zažili debut v najvyššej súťaži pred plným hľadiskom a to v najznámejšom a najväčšom basketbalovom derby na Slovensku. Čo viac by si mohli naši mladí slovenskí hráči priať? 

Keďže sme v minulosti s preložením zápasov z rovnakých dôvodov u vrchného riaditeľa SBL nepochodili, rozhodli sme sa doplniť našu súpisku o juniorov MBK Handlová, aby sme mohli zápas odohrať a neprišli tak o cenný bod v boji o Play Off. Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí, nebolo však v našich silách niečo zmeniť.

Momentálna situácia s maródkou v družstve mužov je pred zápasom s Interom Bratislava obdobná, zatiaľ máme k dispozícii štyroch hráčov A tímu. Chceme Vás touto cestou požiadať o trpezlivosť a podporu našich mladých hráčov, ktorí nám budú musieť vypomôcť aj v zajtrajšom zápase, keďže ani INTER Bratislava nesúhlasil s preložením zápasu, pretože nenašli vhodný termín.

My sa ani nesťažujeme ani nevyplakávame. Chápeme, že v tejto časti súťaže, kde ostatné tímy hrajú Slovenský pohár a majú vo svojich tímoch reprezentantov, ktorí si budú plniť svoje povinnosti, je veľmi náročné nájsť vhodný termín. Rozhodnutia nepreložiť zápasy plne rešpektujeme.

Prezident MBK Handlová
Mgr. Imrich Weisz

-stanovisko MBK bez korekcií

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky