V stredu vycestovali basketbalisti handlovského Baníka do Žiliny, kde ich v rámci prípravy preveril domáci celok PP TV Raj. Stretnutie pod Dubňom bolo pre našich basketbalistov v poradí piatym vystúpením predsezónnej prípravy. Handlovčania sa aj v tomto zápolení museli zaobísť bez Marka Tyusa, no Mátych, Haviar a Štefek už boli trénerovi Krajnovičovi k dispozícií.

Žilinský nováčik začal stretnutie s veľkou chuťou a od úvodu naznačoval, že bude pre baníkov ťažko stráviteľným sústom. Domáci produkovali rýchly basketbal, predvádzali výborný pohyb po celom ihrisku a v útoku im padlo niekoľko otvorených striel, ktoré im priniesli štvrtinové víťazstvo 29:24. Takmer 30 inkasovaných bodov v našom koši trénera Krajnoviča nahnevalo a poriadne vypláchol svojim zverencom žalúdky. Po malej prestávke sa obraz hry z pohľadu baníkov diametrálne zmenil, pridali najmä v defenzíve a Žilinčania dokázali v druhej časti zaznamenať iba 17 bodov. Do polčasu sa Handlovej podarilo zvrátiť priebežný stav a do šatne odchádzali s tesným vedením 47:46.

Po zmene strán to už bola jasná záležitosť našich basketbalistov, ktorí nepripustili, aby sa scenár z úvodu stretnutia opakoval a domácim toho veľa nedovolili. Tretiu štvrtinu zvíťazili pohodlne 24:16 a pred posledným dejstvom viedli už deväťbodovým rozdielom 71:62. V záverečnej perióde sa obrany na oboch stranách znova otvorili a diváci sledovali útočný basketbal. V tejto fáze padlo dovedna až 64 bodov. V Žilinčanoch živil nádej na dosiahnutie dobrého výsledku strelecky disponovaný Rožánek, no ani jeho výborný výkon na zvrat nestačil. Handlovčania doviedli zápas do suverénneho víťazstva 109:88 a pripísali si už štvrté víťazstvo v aktuálnej sezóne.

V tomto stretnutí bolo opäť veľkým pozitívom, že sa do streleckej listiny zapísali všetci hráči handlovskej súpisky.

Body za Handlovú: Landenbergue 21, Djordjevič 20, Dratva, Brooks a Stanojevič po 11, Zejak a Novysedlák po 8, Dolník a Štefek po 6, Mátych 5, Haviar 2.

Najbližší zápas odohrajú naši basketbalisti v sobotu 9.septembra o 18-tej hodine na domácej palubovke, kde v odvete privítajú nováčika súťaže PP TV Raj Žilinu.

Napísal a publikoval: Pavel Procner