Eurovia Slovenská basketbalová liga pokračuje 16. kolom, v ktorom handlovskí basketbalisti vycestujú do Svitu.

img_1055Handlovčania majú za sebou dva domáce a diametrálne odlišné zápasy. V tom prvom „baníci“ doma privítali Košice, ktorým vysoko podľahli o 34 bodov. Následne sa však postavili Karlovke, ktorú porazili o tri body. Basketbalisti Handlovej si však toto víťazstvo museli poriadne vydobyť, keďže sobotňajšie stretnutie sa nerozhodlo v riadnom hracom čase, ale až po dvoch predĺženiach. „V sobotu sme sa hlavne nepoložili po zle odohratom druhom polčase a dokázali sme vyhrať takmer prehratý zápas. V tejto chvíli sa každé víťazstvo počíta, takže som rád, že sme do zvládli,“ hovorí Nešo Miloševič, ktorý poslal sobotňajší zápas do prvého predĺženia.

V stredu na Handlovú čaká ďalší náročný súper – Svit. Nad „podtatrancami“ sa hráčom Handlovej už raz podarilo zvíťaziť, keď ich v piatom kole zdolali na domácej palubovke 90:86. Tento raz však budú mať výhodu domáceho prostredia práve Svitania. „Svit ja v tomto dueli favoritom, hlavne kvôli tomu, že hrajú doma, kde sú duplom nebezpeční. To však neznamená, že skladáme zbrane. Práve naopak! Poriadne sme sa pripravovali a uvidíme, ako zajtra zareagujeme a dostaneme Svit pod tlak,“ povedal srbsko-slovenský rozohrávač.

Zverenci Marka Cvetkoviča majú na svojom konte momentálne päť víťazstiev a osem prehier. Aj Svit si v aktuálnom ročníku pripísal osem prehier, avšak kvôli vyššiemu počtu odohratých zápasov majú aj o dve víťazstvá viac, a tak sa v tabuľke zatiaľ nachádzajú na predbežnom štvrtom mieste. „Baníci“ zatiaľ obsadzujú ôsmu priečku, čo sa však po stredajšom kole môže zmeniť. „V stredu bude dôležité hrať tímovo a bojovať do poslednej sekundy. Našu nezohranosť a to, že tím tvoríme v strede sezóny, môžeme zvládnuť len bojovnosťou. Veľa trénujeme, aj hráme veľa minút, ale to je jediná cesta na to, aby sme sa dostali tam, kam chceme. Máme náročný program a pred nami je veľa zápasov so silnými súpermi  v krátkom čase. Tešíme sa však na každý jeden zápas a chceme urobiť všetko pre to, aby sme ho zvládli dobre,“ dodáva Nešo.  

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas

Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Levice 13 11 2 24
2. Inter 12 11 1 23
3. Košice 13 9 4 22
4. Prievidza 13 7 6 20
5. Svit 12 7 5 19
6. Komárno 13 6 7 19
7. Žilina 13 4 9 17
8. Handlová 13 4 9 17
9. Karlovka 13 3 10 16
10. S N V 13 2 11 15
Naši partneri:
Návštevnosť stránky
TOPlist