foto hala z vonku

Nová podoba prednej časti haly

Počas štvormesačného extraligového voľna, vedenie handlovského MBK nielen že pracovalo na zložení hráčskeho kádra, ktorý by mal byť v nastávajúcej sezóne zárukou lepšieho umiestnenia ako vlani, ale veľké úsilie venovalo rekonštrukcií športovej haly, ktorá bola z hľadiska renovácie od roku 1974 takmer nepovšimnutá.

Iniciatíva zo strany prezidenta klubu Ivana Kanianského, spolu s viceprezidentom MBK Imrichom Weissom, členov správnej rady Jozefom Tonhauserom, Igorom Kaánom a mesta Hanlová na čele s primátorom Rudolfom Podobom, vyplynula najmä zo záujmu o handlovského diváka, ktorý si podľa slov predstaviteľov handlovského basketbalu zaslúži, aby sa na majstrovských zápasoch svojho obľúbeného klubu cítil nadštandartne. Aj napriek zlej finančnej situácií, ktorá trápi a doslova likviduje jednotlivé slovenské kluby, sa na veľké šťastie predsa len ešte nájdu zanietenci, ktorým na športe záleží. Veď čo by Handlová bez basketbalu na celoplošnej úrovni znamenala? Basketbal je šport, ktorý preslávil naše mesto na domácej, ale aj medzinárodnej scéne a handlovský klub vychoval množstvo slávnych basketbalistov. Aby sa aj naďalej mohlo v týchto prioritách pokračovať, je treba veci riešiť a naďalej vytvárať nie len seniorom, ale aj našej mládeži vhodné podmienky na kariérny rast, či kvalitný tréning. To všetko sú veci, na ktoré kladie súčasné vedenie MBK veľký dôraz.

Foto byty

Zrekonštruované byty sú súčasťou športovej haly

Handlovská športová hala bola po štyridsiatich rokoch od svojho vzniku vo veľmi zlom technickom stave a súčasnému manažmentu nie je pri realizácií vyššie spomínaných cieľov vôbec čo závidieť. Napriek tomu sa náš hlavný basketbalový stánok výrazne zmenil. Prvé kroky, ktorými bola úprava fasády pri vstupe do haly, renovácia vstupného suterénu, či vytvorenie nadštandartných podmienok novozriadenou posilňovňou pre hráčov, ale aj širokú verejnosť, sa plány handlovských spasiteľov basketbalu ani zďaleka neskončili. Dôležité zmeny, ktoré veľmi zavážili pri rokovaniach s jednotlivými hráčmi, nastali aj v komforte, ktorý MBK svojim basketbalistom zabezpečil. Iba málokde sa kluby môžu pochváliť saunou, vírivkou či vlastnými bytmi pre hráčov, ktoré sú priamo súčasťou komplexu. Podobne ako spomínané premeny, tak aj hráčske byty dostali počas leta novú podobu, pod ktorú sa podpísala naozaj nemalá investícia.

Napriek týmto investíciám a k očividnému posunu smerom nahor, čo sa vzhľadu handlovskej športovej haly týka, si vedenie MBK dovolilo prilákať do tímu až šesť balkánskych legionárov a vynikajúcou manažérskou prácou ich dokázalo presvedčiť, prečo by mali v ďalšom období s hrdosťou nosiť práve dres „Baníka“. V súčasných pomeroch je naozaj obdivuhodné, že sa za uplynulé štyri mesiace v handlovskom basketbale zmenilo tak veľa a sme radi, že sa postupne ukazuje správna cesta pre rast tohto krásneho a pre Handlovú neodmysliteľného športu. Dôkazom toho budú už v blízkej budúcnosti ďalšie veľké zmeny, ako napríklad výmena palubovky, či rekonštrukcia hľadiska. Žiaľ súčasná finančná situácia neumožňuje jednorazovú kompletnú renováciu, preto si naše vízie žiadajú trpezlivosť a toleranciu od Vás, našich priaznivcov. Veríme, že práve vo Vás nájdeme pochopenie a podporu.

 

Autor: Pavel Procner, Foto: Peter Jaško

Všetky práva vyhradené !  Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov autora (Pavel Procner), je bez predchádzajúceho súhlasu autora porušením autorského zákona !

[spider_facebook id=“2″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky