Boj o tretie miesto začal. Handlovskí basketbalisti vycestovali v sobotu, 18. apríla, do Bratislavy, kde sa v prvom zápase o bronz stretli s domácim Interom.

IMG_7163Prvý štvrtina stretnutia bola pomerne vyrovnaná. Do najväčšieho bodového vedenia sa dostali domáci žlto-čierni v 5. minúte, keď vyhrávali o šesť bodov. Tento náskok však Handlovčania rýchlo zmazali a sami sa dostali do mierneho vedenia. Po skončení prvej desaťminútovky vyhrávali domáci basketbalisti rozdielom jediného bodu, 18:17.

Druhá časť hry bola z podania zverencov Branka Maksimovića veľmi zlá, až katastrofálna. Nedarilo sa im strelecky, lopty sa im doslova vykrúcali z koša a ani v obrannej činnosti im to zas tak veľmi nešlo. Bratislavčania sa dostali na koňa a postupne svoje vedenie zvyšovali najprv na desať, a potom až na dvadsať bodov. Vysoký náskok domácich sa Handlovčanom v závere štvrtiny ešte podarilo znížiť, a to na dvanásť bodov a do šatní na polčasovú prestávku družstvá odchádzali za stavu 48:36 pre Inter.

Aj napriek tomu, že vysoko prehrávali, sa Handlovčania ešte nevzdali a rozhodli sa o prvé víťazstvo v sérii bojovať. V priebehu tretej desaťminútovky postupne znižovali vedenie domácich. Minútu pred jej koncom už prehrávali len o tri body. Pár sekúnd pred záverom predposlednej štvrtiny sa však podarilo skórovať domácemu Kelvinovi Parkerovi a Handlová tak prehrávala o päť bodov, 67:72.

Záverečná desaťminútovka nám priniesla veľmi napínavý basketbal a o víťazovi stretnutia sa rozhodovali až v posledných minútach. Domáci si na jej začiatku síce opäť vypracovali mierny náskok, no Handlovej sa ho opäť podarilo znížiť. V závere štvrtiny sa už obe družstvá naťahovali o každú loptu a každý jeden bod. Po trojke Romana Vida zavládla na handlovskej strane obrovská radosť a „baníci“ sa dostali do jednobodového vedenia. Hru do vlastných rúk však na druhej strane zobral skúsený Martin Rančík, ktorý bol takisto úspešný spoza trojkového oblúka. Handlovčania sa opäť ocitli v dvojbodovom mínuse, ktorý sa im už nepodarilo zvrátiť. Nakoniec Interu podľahli o štyri body, 93:89, a v bronzovej sérii prehrávajú 0:1 na zápasy.

Už v stredu, 22. mája, je na programe odvetný zápas práve v Handlovej. Pre handlovských basketbalistov to bude posledný domáci zápas v tejto sezóne, bez ohľadu na to či vyhrajú alebo prehrajú. Príďte ich preto povzbudiť v hojnom počte a v bielych farbách.

BK Inter Incheba Bratislava – MBK Handlová 93:89 (17:17,31:19,24:31,14:17)

Inter: Rančík 22, Parker 19 & 10 asistencií, Graham 12, Starosta 4, Bílik 0 (Udrih 17, Kuffa 11, Sedmák 8, Miloševič 0, Musil 0, Otčenáš 0, Ward 0)

Handlová: Drezga 26, Djordjević 15, Djurišič 14, Belavý 6, Stanojević 4 (Vido 10 & 10 doskokov, Smiljanić 5, Bjelica 4, Haviar 3, Savić 2, Dolník 0, Mátych 0)

TH: 13/17 – 13/17, Trojky: 6 – 12, Fauly: 23 – 22

Rozhodovali: Tomašovič – Fuska – Pipíška

Povedali po zápase pre basketliga.sk:

Branko Maksimović (tréner Handlovej): „Bol to veľmi dobrý zápas, aj v útoku, aj v obrane. Musím pogratulovať Interu k víťazstvu, najmä najstarším hráčom Udrihovi a Rančíkovi k ich výkonom. Inter v niektorých situáciách skóroval veľmi jednoducho, aj napriek tomu, čo sme si povedali k obrane. A to bolo v zápase kľúčové. Mali sme dnes možnosť zvíťaziť. Inter bol dnes viac koncentrovaný, hlavne v záverečných minútach. Je to len 0:1 a my sa do Bratislavy chceme vrátiť na tretí zápas. Ďakujem našim fanúšikom, ktorí dnes boli v hale, za ich podporu.“

Roman Vido (hráč Handlovej): „Zápas sa neskončil tak ako začal. V prvom polčase sme boli aj o mínus dvadsať bodov. V závere sme to dohnali, ale to nám už chýbala energia aj šťastie, aby sme otočili a zvíťazili. Ak odpočítam nejakých desať minút, keď sme hrali katastrofálne v obrane, môžem zápas hodnotiť celkom pozitívne.“