samko-ondro-a-samkova-mamina

Gabriela Zelenáková (Samkova mama), Samko Cabuk a Ondro Haviar

Samko Cabuk je dvanásťročný žiak základnej školy, ktorý má podobne ako všetci jeho rovesníci detské sny a priania. Na tom by síce nič zvláštneho nebolo, no nie každému sa podarí prežiť, po čom túži. To však neplatí pre mladého prievidzského basketbalistu, ktorý sa rozhodol, že jeden zo svojich snov pretaví do reality. A podarilo sa. Samko na včerajší večer len tak ľahko nezabudne. 

Regionálna redakcia MY Hornonitrianske noviny Prievidza pre svojich čitateľov pravidelne pripravuje súťaže, v ktorých obdarúva výhercov nie len materiálnymi cenami. „Na sociálnej sieti často zverejňujeme súťaže, v ktorých naši čitatelia môžu okrem vecných cien získať aj iné, veľmi pekné výhry. Jednou z nich sú aj osobné stretnutia fanúšikov so svojimi obľúbenými športovcami“, povedala za redakciu MY Hornonitrianske noviny Anna Satrapová.  

Iba nedávno na sociálnej sieti čitatelia súťažili o osobné stretnutie s basketbalistom handlovského Baníka, podľa svojho vlastného výberu. Do súťaže sa zapojil aj siedmak základnej školy Malonecpalskej v Prievidzi, Samko Cabuk. „Pred niekoľkými dňami mi Samko cestou zo školy telefonoval, že sa mu v istej súťaži podarilo vyhrať večeru s handlovským basketbalistom, ktorého si sám vyberie. V jeho hlase som počula nesmiernu radosť a nadšenie. Samko sa rozhodol stretnúť s Ondrom Haviarom a včerajší deň bol pre môjho syna jedným z najkrajších, aké kedy zažil. A nie len pre neho, ale i pre mňa. Veď čo môže byť pre matku viac, ako vidieť svoje dieťa šťastné? Za tento nádherný zážitok ďakujem všetkým, ktorí sa na jeho realizácií podieľali, zhodnotila s úsmevom na tvári nezabudnuteľný príbeh Samkova mamina Gabriela Zelenáková.

ondro-a-samko

Samko so svojim vzorom Ondrom Haviarom

Samko sa síce nachvíľku zamyslel, kto z basketbalistov Handlovej by mohol byť jeho partnerom na vysnívanej večeri, no ako dvanásťročný školák povedal, toto rozhodovanie netrvalo dlho. „Po tom ako som sa dozvedel, že som sa práve ja stal výhercom v súťaži redakcie regionálnych novín, veľmi som sa potešil. Okamžite som začal premýšľať, s kým si dohodnem utorkovú večeru. Moje rozhodovanie však netrvalo dlho a voľba padla na Ondra Haviara. Ondra si pamätám nie len z vlaňajšej sezóny, kedy obliekal dres komárňanského Riekeru, ale v minulosti som mal možnosť pod jeho taktovkou trénovať, na jednom z letných basketbalových kempov. Už vtedy sa stal pre mňa veľkým vzorom. A včerajšia večera predčila moje očakávania. Okrem toho, že som sa od Ondra dozvedel mnoho vecí z jeho súkromia, potešil ma aj darmi, ktoré mi po večeri venoval. Napriek tomu, že som fanúšik prievidzského BC, od tohto okamihu si určite nájdem cestu do handlovskej športovej haly, na domáce stretnutia handlovského MBK“, popísal životný zážitok spokojný a šťastný Samko.

Po Petrovi SedmákoviLubošovi Striovi, ktorí iba nedávno plnili sen malého handlovského basketbalistu Miňa z Handlovej, sa tak ku svojim spoluhráčom pridal aj najskúsenejší odchovanec Baníka Ondro Haviar, ktorý je bez pochýb tým najlepším príkladom tvrdej práce a cieľavedomosti pre mladých športovcov. „Musím povedať, že Samkov výber ma dosť prekvapil, no zároveň nesmierne potešil. Byť vzorom mladému športovcovi, ktorý je v basketbalovej kariére ešte iba na štartovacej čiare je skvelý pocit. Ja sám som mal v mladosti mnoho vzorov a teraz sa ocitám na druhom konci tejto konfrontácie. A verte, že ak sa vaša hra, či prístup k basketbalu niekomu páči a chce kráčať po vašich stopách, tak presne to  je tým najväčším zadosťučinením v kariére profesionálneho športovca“, neskrýval svoje pocity playmaker Handlovej Ondrej Haviar.

Autor: Pavel Procner

Pozn. autora: MBK ďakuje reštaurácií 180° v Handlovej, ktorá venovala večeru pre výhercu v súťaži a vytvorila príjemné prostredie na realizáciu stretnutia Ondra a Samka

 

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky