Miloš Djurišič:  „Aj šťastné momenty nás môžu odraziť správnym smerom“

Už zajtra vycestujú basketbalisti handlovského Baníka na Spiš, kde sa pokúsia nadviazať na úspechy z domácej palubovky a uchmatnúť Spišskej Novej Vsi pod jej košmi plný bodový zisk. Posledný celok súťaže má stále teoretické šance na postup do blížiacich sa vyraďovacích bojov a tak na našich basketbalistov nečaká jednoduchá úloha. Zverenci trénera Smačka odohrajú do konca dlhodobej časti ešte sedem duelov. Pokiaľ chcú zosadiť zo šiesteho miesta Banskú Bystricu, na ktorú strácajú jeden bod a oproti ktorej majú zápas k dobru, musia zvíťaziť všetko na čo im budú stačiť sily. Tieto ambície by chceli začať napĺňať už zajtra, aby si cestu za najvýhodnejším postavením pred Play Off zbytočne nekomplikovali.

Aj v zajtrajšom zápolení sa budeme opierať na balkánske posily, Miloša Djurišiča a Aleksandra Vuletiča. Tí sa na hornej Nitre pomerne rýchlo aklimatizovali a naznačili, že by mohli byť v Play Off kľúčom k handlovskému úspechu. Hneď po príchode sa obaja zaskveli v stretnutí baníckeho derby, keď zaťažili bodový účet nášho regionálneho suseda z Prievidze štyridsiatimi bodmi, teda viac ako polovicou celkového domáceho skóre. „Pred súbojom s Prievidzou som prišiel do Handlovej iba na skúšku a preto bol tento zápas pre mňa veľmi dôležitý. Vedel som, že ak chcem v novom pôsobisku zotrvať, musím podať výborný výkon a vybojovať si svoje miesto na súpiske Baníka. Som rád že sa mi podarilo ukázať sa pred domácim hľadiskom v dobrom svetle. Po prvom týždni v Handlovej musím povedať, že sa mi mesto veľmi páči a vedenie MBK mi vytvára výborné podmienky nie len na palubovke, ale aj mimo nej“, popísal prvé dojmy Miloš Djurišič.

V ďalšom domácom zápase proti favorizovanej Nitre, nadviazali obaja novici na vydarenú premiéru a pričinili sa o dôležité víťazstvo baníkov 79:72. Aj v tomto prípade boli najlepšími strelcami nášho tímu. Aleksandar Vuletič nastrieľal basketbalistom spod Zobora devätnásť bodov, ku ktorým pridal desať doskokov a v stredajšom meraní síl so Svitom za týmto priemerom nezaostal. „Začiatky sú v každom tíme veľmi ťažké. Hráč si musí získať predovšetkým dôveru trénera, spoluhráčov a fanúšikov. Ak sa mu to podarí, všetko je podstatne jednoduchšie. Myslím si, že Handlová má v súčasnosti veľmi slušne vyskladaný tím a po uzdravení Saviča, Vojteka a Gudziča, kvalita opäť niekoľkonásobne stúpne. V zajtrajšom súboji sa ešte budeme musieť s absenciou týchto hráčov vyrovnať, ale pevne verím, že sa domov vrátime s plným bodovým ziskom“, presvedčivo odpovedal sympatický center Aleksandar Vuletič.

Miloš Djurišič strelil v poslednom nervydrásajúcom zápase proti Svitu najdôležitejší kôš baníkov v doterajšom priebehu súťaže, keď dve sekundy pred koncom vyrovnaného duelu, za stavu 65:65 úspešne skóroval spoza trojkového oblúka a zabezpečil víťazstvo nášho celku. „Trojka ktorou sa mi podarilo zabrániť predĺženiu a doviesť stretnutie do víťazného konca, bola odmenou za bojovný výkon, ktorý sme predvádzali počas celých štyridsiatich minút. Aj takéto šťastné momenty nás môžu odraziť správnym smerom a ja verím, že sa nám už zajtra podarí na Spiši potvrdiť posledný triumf z domácej palubovky“, poznamenal s úsmevom na tvári Djurišič.

 

Autor:  Pavel Procner

[spider_facebook id=“2″]

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas

Tabuľka extraligy 2016-2017
Meno klubu Z V P B
1. Košice 40 34 6 74
2. Inter 40 29 11 69
3. Prievidza 40 28 12 68
4. Levice 40 26 14 66
5. Komárno 40 24 16 64
6. Svit 40 22 18 62
7. Lučenec 40 18 22 58
8. Handlová 40 17 23 56
9. Karlovka 40 10 30 50
10. S N V 40 9 31 49
11. Nitra 40 3 37 42
Naši partneri:
Návštevnosť stránky
TOPlist