MBK Handlová – BC Prievidza 72:77 po predĺžení (18:6, 13:22, 11:16, 22:20 – 8:13)

Najviac bodov: Ďurišič 24 (4 trojky), Vuletič 16, Veličkovič 13 – Guede 25 (6 trojok), C. Jefferson 18, Batina 15

TH: 25/16 – 15/9, fauly: 22 – 24, trojky: 8 – 10, rozhodovali: Ženiš, Tomašovič a Doušek, 900 divákov

Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner BC Prievidza:

„Dnes sa opäť potvrdilo, že derby zápasy favorita nemajú. Máme za sebou náročné stretnutie, na ktoré sa nám veľmi ťažko pripravovalo, pretože Handlovčania vyrukovali s dvoma novými posilami, o ktorých sme absolútne nič nevedeli. V obrane nám robil najväčšie starosti práve debutant v handlovskom drese Miloš Djurišič, ktorý je výborne strelecky disponovaný. Po veľkej prestávke sa obraz našej hry diametrálne zlepšil, no aj v druhej polovici sme pociťovali absenciu klasického pivota. Našťastie sa môžeme oprieť hneď o niekoľko hráčov a dnes ním bol výborný Paul Guede, ktorý nás dvoma trojkami v rade posunul do predĺženia. V ňom sme mali psychicky jasne navrch a vybojované víťazstvo pod košmi Handlovej ma teší.“

Ľudovít Smačko, tréner MBK Handlová:

„Zápas sme odštartovali agresívnou obranou, na ktorú Prievidza dlho hľadala recept a v úvodnej desaťminútovke nám nastrieľala iba šesť bodov. V druhom dejstve sme pokračovali v bojovnom výkone, no súper začal postupne kontrovať. Napriek tomu sme na prestávku odchádzali s trojbodovým vedením. V druhej polovici vyrukovala Prievidza s agresívnejším herným prejavom. Tesne pred koncom sme viedli rozdielom šiestich bodov a k dispozícií sme mali dva trestné hody. Ani jeden sme však nepremenili. Moje pokyny smerom k hráčom boli jasné, nedovoliť súperovi vystreliť spoza trojkového oblúka. Namiesto toho prišli dve fatálne a nepochopiteľné chyby mojich zverencov, ktorými sme ponúkli Prievidzi práve dvoma trojkami vyrovnať. Predĺženie zvládla Prievidza takticky lepšie a vyfúkla nám po tretí raz víťazstvo v hornonitrianskom derby. Náš súper dnes nebol ani z jediného hľadiska lepší, no darované víťazstvo prijal všetkými desiatimi.“