9Na basketbalistov Handlovej čaká už zajtra prvý z posledných šiestich dôležitých súbojov v základnej časti prebiehajúceho extraligového ročníka. Pod košmi Levických Patriotov, ktorí si v tridsiatom kole víťazstvom 73:61 nad Prievidzou definitívne zabezpečili postup do vyraďovacích bojov, to zverenci trénera Smačka nebudú mať jednoduché. Domáci už nehrajú prakticky o nič, no Handlovčania sa tesne v závere dlhodobej časti bijú o šiestu priečku extraligovej tabuľky, ktorá pred zajtrajším kolom patrí stále Banskej Bystrici.Tá má oproti baníkom odohrané o dve stretnutia viac a tak je dosiahnutie vyššie spomínanej ambície z pohľadu zeleno-čiernych veľmi reálne. „Samozrejme že urobíme všetko pre to, aby sme sa do konca dlhodobej časti dostali do čo najlepšieho tabuľkového postavenia. S nikým sa ale nemienime pretekať, chceme hrať svoju hru a sústrediť sa len na víťazstvá, bez ohľadu na to, kto sa postaví na druhú stranu palubovky“, povedal tréner MBK Ľudovít Smačko.

Pár kôl pred koncom základnej časti je stále o čo bojovať a tímy z druhej polovice tabuľky si výhodného súpera do Play Off nenavyberajú, pretože elitnú štvorku súťaže obsadzujú veľmi kvalitné a vyrovnané celky. „Kalkulovať a vyberať si tím, ktorý je pre nás výhodnejší neprichádza do úvahy. Do každého stretnutia ideme naplno, pretože každé jedno víťazstvo nás posúva vpred a dvíha sebavedomie hráčov“, vyvrátil špekulácie tréner Smačko. “.

V poslednom zápase pod košmi Patriotov, unikol Handlovčanom triumf iba o vlások, keď zo stretnutia štrnásteho kola, vyšli po prehre 62:65 naprázdno. Aj z tohto dôvodu majú Hornonitrania svojmu zajtrajšiemu súperovi čo vracať. „Od našej poslednej prehry v Leviciach pretieklo už veľmi veľa vody a situácia sa v oboch tímoch podstatne zmenila. Nemyslím si že by malo ísť o nejakú odplatu z našej strany, no ako som vyššie povedal, chceme sa sústrediť len a len na víťazstvá“, poznamenal Smačko.

V predchádzajúcich vystúpeniach posilnení baníci naznačili, že by mohli karty vo vyraďovacích bojoch ešte poriadne zamiešať. Na svojom konte majú po príchode nových zahraničných posíl tri víťazstvá. V pondelok ale vypadol zo súpisky MBK krídelník Nemanja Gudzič a trénerovi Smačkovi stále nie je k dispozícií srbský center Milovan Savič. „Gudzič je pre nás veľkým oslabením, aj keď jeho výkony išli v poslednej dobe z dôvodu zdravotných ťažkostí smerom nadol. S jeho odchodom sa musíme vyrovnať a verím že sa na súpisku Handlovej tesne pred začiatkom play off vráti. Savič v pondelok absolvuje kontrolu zraneného členka a ja verím, že správy od lekára budú pozitívne“, dodal na záver handlovský lodivod.

 

AUTOR:  Pavel Procner

[spider_facebook id=“2″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas

Tabuľka extraligy 2016-2017
Meno klubu Z V P B
1. Košice 40 34 6 74
2. Inter 40 29 11 69
3. Prievidza 40 28 12 68
4. Levice 40 26 14 66
5. Komárno 40 24 16 64
6. Svit 40 22 18 62
7. Lučenec 40 18 22 58
8. Handlová 40 17 23 56
9. Karlovka 40 10 30 50
10. S N V 40 9 31 49
11. Nitra 40 3 37 42
Naši partneri:
Návštevnosť stránky
TOPlist