9Na basketbalistov Handlovej čaká už zajtra prvý z posledných šiestich dôležitých súbojov v základnej časti prebiehajúceho extraligového ročníka. Pod košmi Levických Patriotov, ktorí si v tridsiatom kole víťazstvom 73:61 nad Prievidzou definitívne zabezpečili postup do vyraďovacích bojov, to zverenci trénera Smačka nebudú mať jednoduché. Domáci už nehrajú prakticky o nič, no Handlovčania sa tesne v závere dlhodobej časti bijú o šiestu priečku extraligovej tabuľky, ktorá pred zajtrajším kolom patrí stále Banskej Bystrici.Tá má oproti baníkom odohrané o dve stretnutia viac a tak je dosiahnutie vyššie spomínanej ambície z pohľadu zeleno-čiernych veľmi reálne. „Samozrejme že urobíme všetko pre to, aby sme sa do konca dlhodobej časti dostali do čo najlepšieho tabuľkového postavenia. S nikým sa ale nemienime pretekať, chceme hrať svoju hru a sústrediť sa len na víťazstvá, bez ohľadu na to, kto sa postaví na druhú stranu palubovky“, povedal tréner MBK Ľudovít Smačko.

Pár kôl pred koncom základnej časti je stále o čo bojovať a tímy z druhej polovice tabuľky si výhodného súpera do Play Off nenavyberajú, pretože elitnú štvorku súťaže obsadzujú veľmi kvalitné a vyrovnané celky. „Kalkulovať a vyberať si tím, ktorý je pre nás výhodnejší neprichádza do úvahy. Do každého stretnutia ideme naplno, pretože každé jedno víťazstvo nás posúva vpred a dvíha sebavedomie hráčov“, vyvrátil špekulácie tréner Smačko. “.

V poslednom zápase pod košmi Patriotov, unikol Handlovčanom triumf iba o vlások, keď zo stretnutia štrnásteho kola, vyšli po prehre 62:65 naprázdno. Aj z tohto dôvodu majú Hornonitrania svojmu zajtrajšiemu súperovi čo vracať. „Od našej poslednej prehry v Leviciach pretieklo už veľmi veľa vody a situácia sa v oboch tímoch podstatne zmenila. Nemyslím si že by malo ísť o nejakú odplatu z našej strany, no ako som vyššie povedal, chceme sa sústrediť len a len na víťazstvá“, poznamenal Smačko.

V predchádzajúcich vystúpeniach posilnení baníci naznačili, že by mohli karty vo vyraďovacích bojoch ešte poriadne zamiešať. Na svojom konte majú po príchode nových zahraničných posíl tri víťazstvá. V pondelok ale vypadol zo súpisky MBK krídelník Nemanja Gudzič a trénerovi Smačkovi stále nie je k dispozícií srbský center Milovan Savič. „Gudzič je pre nás veľkým oslabením, aj keď jeho výkony išli v poslednej dobe z dôvodu zdravotných ťažkostí smerom nadol. S jeho odchodom sa musíme vyrovnať a verím že sa na súpisku Handlovej tesne pred začiatkom play off vráti. Savič v pondelok absolvuje kontrolu zraneného členka a ja verím, že správy od lekára budú pozitívne“, dodal na záver handlovský lodivod.

 

AUTOR:  Pavel Procner

[spider_facebook id=“2″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
3 2 1
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 32 28 4 60
2. Košice 32 24 8 56
3. Levice 32 23 9 55
4. Prievidza 32 21 11 53
5. Svit 32 18 14 50
6. Komárno 32 18 14 50
7. Karlovka 32 11 21 43
8. Handlová 32 8 24 40
9. Žilina 32 5 27 37
10. S N V 32 4 28 36
Naši partneri:
Návštevnosť stránky