Priaznivci slovenského basketbalu sa konečne dočkali a poslednú septembrovú sobotu sa tešili zo začiatku nového extraligového ročníka 2017/2018. Prvé kolo malo po päťmesačnej prestávke na programe päť duelov. Handlovčania po absolvovaní úspešnej predsezónnej prípravy, počas ktorej zaknihovali v deviatich stretnutiach až osem víťazstiev, mali v úvode súťažného ročníka veľmi náročný žreb. Zverenci chorvátskeho kouča Krunoslava Krajnoviča vycestovali na východ Slovenska, kde sa na palubovke košickej Angels Arény postavili vlaňajšiemu víťazovi dlhodobej časti, košickému KB.

Zdroj KB Košice

Začiatok zápasu naši basketbalisti nezachytili a už v prvých sekundách posadili domácich na koňa. Košičania po necelých dvoch minútach viedli 10:0 a prvé body baníkov zaznamenal až po vyše dvoch minútach hry Landerbergue. Domáci si desaťbodový náskok v priebehu prvej štvrtiny kontrolovali, Baldovský dokonca štyri sekundy pred pred záverom úvodnej časti zvýšil spoza perimetra na 33:21.

Druhá časť mala veľmi podobný priebeh ako prvá a Handlovčania do nej znova vstúpili veľmi zle. Košičania poľahky svoje vedenie zveľaďovali, pretože Hornonitrania produkovali ľahké straty, ktorými im ponúkali rýchle protiútoky. Šesť minút pred koncom prvej polovice, prišli chvíle Exhandlovčana Sedmáka, ktorý sa spolu s Maričom a Stamenkovičom postarali o štrnásťbodovú šnúru, počas ktorej naši basketbalisti strelili iba šesť bodov. Býci si najmä zásluhou spomínanej trojice dokázali ešte pred odchodom na veľkú prestávku vytvoriť 22-bodové vedenie 62:40.

V druhom polčase boli zverenci trénera Krajnoviča omnoho vyrovnanejším súperom ako v prvej polovici stretnutia, no vynikajúco hrajúci Košičania svoje suverénne vedenie aj naďalej kontrolovali. Baníci síce zlepšili streľbu, ale a aj napriek tomu sa im nedarilo zastaviť vynikajúco hrajúcu košickú dvojicu Stamenkovič – Fletcher. Aj v tretej štvrtine mali východniari mierne navrch a zvíťazili ju 20:18. Po tridsiatich minútach svietil na ukazovateli stav 82:58 a Handlovčania mali pred sebou záverečné dejstvo, do ktorého vstupovali v snahe aspoň čiastočne ukrojiť z nepriaznivého, 24-bodového manka.

Túto ambíciu im ale býci od začiatku poslednej desaťminútovky marili a v jej úvode Baldovský so Sedmákom zvyšovali na 86:58. Prvé body Baníkov prišli po viac ako dvoch minútach hry, keď sa dva razy z čiary trestných hodov trafil Zejak. Od tohto okamihu sa stretnutie dohrávalo v tréningovom tempe a Košičania si s prehľadom pohodlné vedenie postrážili. Handlovskí basketbalisti nevstúpili do aktuálnej sezóny podľa svojich predstáv a po štyridsiatich minútach podľahli vlaňajšiemu víťazovi dlhodobej časti vysoko 72:100.

Krunoslav Krajnovič, tréner Handlovej: „V prvom rade by som chcel poblahoželať Košičanom k prvému víťazstvu v novej sezóne. Verím, že táto prehra nás nedemotivuje, ale naopak posilní. Včerajšie stretnutie odhalilo hneď niekoľko nedostatkov, na ktorých musíme popracovať. Pohoreli sme na základných veciach, ktorým sa v ďalšom priebehu súťaže musíme vyvarovať. Pevne dúfam, že táto prehra bola pre nás varovným signálom, z ktorého si zoberieme ponaučenie.“

Body za Handlovú: Landenbergue 12, Dratva a Stanojevič po 9, Tyus 6, J. Djordjevič 0 (Brooks a Zejak po 11, Haviar a Štefek po 5, Dolník a Novysedlák po 2, Mátych 0)

Napísal a publikoval: Pavel Procner