V stredu mala basketbalová extraligamužov na programe piate kolo. Handlovskí basketbalisti cestovali do Bratislavy, kde sa na palubovke Hant Arény postavili úradujúcemu majstrovi, Interu Bratislava.

Ilustračný obrázok

Pred úvodným rozskokom bol favoritom domáci celok, napriek tomu sa Baníci ujali vedenia 7:2. Inter si ešte v druhej polovici úvodnej periódy stihol nakloniť misku váh na svoju stranu, no zverenci trénera Krajnoviča v tejto časti držali s domácimi krok a druhá štvrťka začínala za stavu 21:18.

Po jednom premenenom trestnom hode Zejaka v jej úvode, to bolo ale z ich strany na veľmi dlhú dobu všetko. Handlovčania sa nedokázali strelecky presadiť takmer päť minút a to položilo základ úspechu pre žlto-čiernych. Tí si na veľkú prestávku odnášali do kabíny dvadsaťbodové vedenie 47:27.

Po zmene strán hosťujúci Dratva úspešným trojbodovým pokusom naznačil, že sa baníci pokúsia z vysokého bodového manka ukrojiť, no jeho trojka bola opäť na dlhé obdobie zo strany Hornonitranov všetko. Inter po ľahkých stratách a katastrofálnej streľbe súpera, svoj náskok zveľaďoval a pred poslednou štvrtinou svietil na ukazovateli stav 75:38.

V poslednej štvrtine sa stretnutie už iba dohrávalo a zverenci trénera Krajnoviča čakali, kedy sa ich utrpenie pod košmi bratislavskej Hant Arény skončí. Po štyridsiatich minútach podľahli bratislavskému Interu vysoko 53:104 a postarali sa o dosiaľ najvyššiu prehru súťaže, v rámci aktuálnej sezóny.

Body za Inter: Rančík 19, Matovič a Vlahovič po 15, Barač 11, Mrviš 8 (Baťka 16, Nuhanovič 8, Kozlík a Ondruš po 6, Bulatovič, Grznár a Páleník 0).

Body za Handlovú: Zejak 13, Gabrič a Štefek po 7, Tyus 2, Haviar 0 (Novysedlák 7, Dratva 6, Dolník a Landenbergue po 4, Mátych 3).

TH: 21/19 – 13/8

Fauly: 16 – 20

Trojky: 13 – 5

Rozhodovali: Šarišský, Lamoš, Hudec.

Kruno Krajnovič po zápase: „V úvodných pätnástich minútach sme sa držali toho, na čom sme sa dohodli. Následne sme sa však rozpadli. Súperovi sme darovali veľa trestných hodov a produkovali sme ľahké straty. Chýbala nám agresivita v obrane, ale aj na lopte. Vôbec ma nezaujíma, že tímy, s ktorými sme doteraz hrali, okrem Spišskej Novej Vsi, majú dvojnásobne či trojnásobne vyšší rozpočet ako my. Nemôžem sa totiž zmieriť s tým, že moji hráči nemajú väčšie srdce a v dôležitých momentoch sa rozpadneme.“