V sobotu privítali Handlovčania rámci 37. kola Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy basketbalistov Karlovky. Aj štvrtýkrát v tejto sezóne sa z víťazstva tešili handlovskí „baníci“.

Handlovčania, pod vedením kapitána Ondreja Haviara, do zápasu nastúpili oslabení o Striu s Gudzičom. Ondro Haviar mužstvo viedol už štvrtýkrát, nakoľko trénerovi Markovi Cvetkovičovi plynie šesťzápasový trest kvôli udalostiam z 32. kola v Lučenci. Stretnutia medzi Handlovou a Karlovkou mali v tejto sezóne vždy napínavý a vyrovnaný priebeh, nakoľko ich posledné dva zápasy sa rozhodli až po dvojnásobnom predĺžení. Podobne vyrovnaný bol aj záver sobotňajšieho stretnutia, hoci tomu prvý polčas nenasvedčoval.

„Baníci“ do zápasu vstúpili stopercentne a sebavedomo, keď už po dvoch minútach vyhrávali 8:0. Hráči Karlovky si prvé body pripísali až v tretej minúte a počas celej prvej štvrtiny mali problém skórovať. Domáci svoje vedenie postupne zvyšovali a po úvodnej desaťminútovke už vyhrávali 22:15. V rovnakom tempe sa pokračovalo aj v druhej štvrtine. Handlová si svoj náskok udržiavala a nedovolila Bratislavčanom, aby svoje manko znížili na menej ako desať bodov. Na polčasovú prestávku tak tímy odchádzali za stavu 40:29.

Po zmene strán sa zmenil aj priebeh zápasu. Handlovskí basketbalisti do druhého polčasu vstúpili akoby zaspato. Karlovka do tretej štvrtiny nastúpila s agresívnejšou obranou, začalo sa jej dariť aj v útoku a už po necelých dvoch minútach sa zverenci Petra Ivanoviča dotiahli na rozdiel troch bodov. Situáciu však zachránil Pedja Stamenkovič, ktorý bol úspešný spoza trojkového oblúka, a takisto aj spod koša. Trojbodový pokus sa ešte podarilo premeniť Nešovi Miloševičovi, a tak sa domáci ocitli v deväťbodovom vední. Karlovka sa síce opakovane pokúšala vedenie znížiť, no neúspešne a do poslednej štvrtiny sa tak opäť vstupovalo za 11-bodového vedenia Handlovej.

Hoci to už vyzeralo na pohodlné víťazstvo domácich, záverečná perióda sa ešte poriadne zdramatizovala. Karlovka do nej vstúpila fantasticky, zatiaľ čo domácim sa strelecky nedarilo. Netrvalo dlho, a hostia sa po prvýkrát v stretnutí dostali do vedenia. Od 33. minúty to v handlovskej športovej hale vyzeralo ako na hojdačke a tímy sa striedali v jednobodovom vedení. Posledné dve minúty už boli v znamení taktických faulov a práve vďaka úspešným trestným hodom si „baníci“ ustrážili víťazstvo. Handlová Karlovku napokon zdolala o päť bodov, 80:75.

MBK Handlová – VŠEMvs Karlovka Bratislava 80:75 (22:15, 18:14, 18:18, 22:28)

Handlová: Miloševič 22, Sedmák 14, Stamenkovič 13, Novysedlák 2, Zejak 0 (Božovič 11, Haviar 10, Pejovič 5, Stojanov 3, Mátych 0)

Karlovka: Hlivák a Lehman po 14, Kožár 6, Židzik 4, Hašan 3 (Bečarik a Podhorský po 10, Stránsky 8, Krajčír 6)

TH: 29/26 – 18/11, Fauly: 22 – 29, Trojky: 8 – 10

Povedali po zápase:

Ondrej Haviar (kapitán Handlovej): „Boli to dva rozdielne polčasy. Do zápasu sme vstúpili s dobru energiou, s dobru obranou, darilo sa nám v útoku, lopta išla. Odskočili sme súperovi na nejakých 14 – 15 bodov. Potom však prišiel druhý polčas, do ktorého sme vstúpili trošku prispato. Karlovka sa chytila, začali hrať dobre, agresívne, dali otvorené strely. Celý druhý polčas sme viac-menej tápali. Na konci sme ale zdvihli hlavy, pritvrdili v obrane, padli nám nejaké otvorené pozície a nakoniec sme to šestkami dotiahli do víťazného konca.“

 Nenad Miloševič (hráč Handlovej): „Bol to ťažký zápas, ako každý náš zápas v tejto sezóne s Karlovkou. Mali sme zranených hráčov, dokonca aj cez zápas sa nám zranil Zejak, takže klobúk dole, že sme to víťazstvo vybojovali. Karlovka je nepríjemný súper, aj keď to ich tabuľkové postavenie nehovorí. Hrajú dobrý basketbal, sú to mladí hráči, behajú a keď im padne, sú veľmi nebezpeční, čo aj ukázali. My sme potrebovali vyhrať. Ďakujem súperovi, mojim spoluhráčom a samozrejme fanúšikom, že nám to víťazstvo pomohli vybojovať.“

Peter Ivanovič (tréner Karlovky): „Úvod zápasu sme nezachytili, ale myslím si, že 35 minút sme boli vyrovnaným súperom pre Handlovú. V závere mali viac šťastia ako my. Je to tretí vyrovnaný zápas za sebou. Chalanov chcem pochváliť za bojovný výkon, ktorý na ihrisku predviedli.“

Filip Lehman (hráč Kalovky): „Začali sme veľmi zle. Handlová hrala tvrdo a my sme naopak boli mäkkí, z čoho vznikol ten náskok. Potom sa to už ťažko doťahuje. Na konci sme už nemali sily a Handlová zaslúžene vyhrala. Bola podľa mňa lepšia počas celého zápasu. V druhom polčase sme sa my síce zlepšili, ale nestačilo to.“

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky