Basketbalisti handlovského Baníka dnes privítajú v rámci siedmeho kola súťaže, vicemajstra z Komárna. 

Po šiestich kolách je bilancia Handlovčanov viac ako nelichotivá, čo podtrhuje ich aktuálne postavenie v tabuľke, ktorým je posledné miesto. Z predchádzajúcich šiestich duelov brali plný bodový zisk iba raz, v domácom stretnutí druhého kola so Spišskou Novou Vsou. Baníci nezvíťazili štyri zápasy v rade a dnes sa o to pokúsia proti favorizovaným obuvníkom.

Foto: V. Horváth

Opäť sme sa snažili hľadať príčiny herného kolapsu Handlovčanov. Tentoraz som sa (autor) obrátil na Kuba Novysedláka, ktorý je z môjho pohľadu najsvetlejšou stránkou baníkov. Z hráča, ktorý sa prepracoval z lavičky na palubovku, sa stal hnací motor Baníka. 

Poďme sa pozrieť, ako vidí dnešný zápas  handlovský point guard Jakub Novysedlák. 

Stojí pred vami náročná úloha a práve v období, kedy si chcete pred fanúšikmi napraviť meno, príde do Handlovej ťažký súper. Ale tak ako každý, aj Komárno je poraziteľný team. Čo sa musí zmeniť, aby ste ho pokorili?

V prvom rade musíme dodržiavať pokyny, ktoré nám dá tréner pred zápasom a to celých štyridsať minút. Iba tak sa môžeme vyhnúť výpadkom koncetrácie. V druhom rade musíme zmeniť celkový prejav, nemôžeme sa opúšťať po bodovej šnúre súpera a skláňať hlavy. Naopak, musí nás to nakopnúť k agresívnejšej hre, ktorou zvrátime výsledok na svoju stranu.

Na tebe je v každom stretnutí vidieť veľkú bojovnosť, odhodlanie a túžbu po víťazstve. A to aj za stavu, keď sa častokrát už duel zvrátiť nedá. Nemáš pocit, že niektorým spoluhráčom chýba práve takýto prístup?

Ťažko povedať. Každý sa musí spytovať sám seba, či do zápasu dáva maximum.

Handlovej sa nedarí, no stále môžeme hovoriť o začiatku sezóny a čas na prinavrátenie vyrovnaných výkonov ešte určite je. 

V prvom rade sa musíme dať dokopy zdravotne. Nechcem aby to vyznelo ako výhovorka, no zatiaľ sme odohrali v kompletnom zložení iba jediný zapas. Na druhej strane, by ale práve to mohlo byť správnou motiváciou, aby sme sa zomkli a odovzdali na ihrisku viac ako 100%.

Fanúšikovia Handlovej sú zatiaľ sklamaní. Je niečo, co by si im pred dnešným duelom aresoval?

Samozrejme ani my nie sme nadšení z takéhoto úvodu sezóny a vôbec sme si to takto nepredstavovali. Žiaľ aj takéto veci život prináša. Práve v tomto období fanúšikov potrebujeme najviac. Verím, že ich energia a trpezlivosť nám pomôžu k zlepšeniu, uzavrel Jakub Novysedlák.

Napísal a publikoval Pavel Procner

 

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky