Pred štvrtým kolom basketbalovej SBL extraligy mužov, ktoré zahŕňa aj 118-te banícke derby, sme vyspovedali hráča Baníka Jakuba Novysedláka. 

Ambiciózny point guard prišiel po prvý raz na hornú Nitru vo vlaňajšej sezóne, v rámci ktorej naskakoval na rozbehnutý handlovský vlak.

Jakub Novysedlák v drese MBK SPU Nitra

Zeleno-čierny dres si obliekol až v druhej polovici februára aktuálneho kalendárneho roka. Extraligový ročník 2016/2017 začal na súpiske MBK SPU Nitra. S týmto celkom sa rozlúčil po tom, ako basketbalový tím spod Zobora prišiel o šancu postúpiť do vyraďovacích bojov Play Off. V aktuálnej sezóne absolvoval v Handlovej letnú prípravu a súčasťou Baníka je od jej začiatku.

„Moje rozhodnutie zotrvať v Handlovej vyplývalo zo skúseností, získaných v predchádzajúcej sezóne. Vrátil som sa do známeho prostredia a okrem iného ma lákalo hrať pred vynikajúcicmi fanúšikmi, ktorých Handlová má. Vzhľadom na to, že náš tím je vyskladaný z hráčov približne rovnakého veku, zacítil som príležitosť získania vyššej minutáže. Svojou prácou sa snažím presvedčiť trénera, že si ju zaslúžim“, povedal bývalý mládežnícky reprezentant.

Jakub Novysedlák v drese MBK Handlová

Pozícia odchovanca bratislavského Interu je pod vedením trénera Krajnoviča diametrálne odlišná, ako v predchádzajúcej sezóne. Napriek tomu, že patril medzi hráčov, ktorí na palubovke veľa priestoru nedostávali, flintu do žita nehádzal. Dnes je jednou z opôr MBK a fanúšikovia handlovského basketbalu, sú po troch kolách súťaže jeho herným prejavom príjemne prekvapení.

„Vlani som bol hráčom do počtu a na ihrisko som sa dostával iba sporadicky. Som rád, že sa situácia obrátila, pretože u mňa je prvoradým cieľom presvedčiť všetkých, že mám čo klubu odovzdať. Basketbal je môj život a preto v každom zápase siaham až na dno svojich síl. Tímu, ktorého dres obliekam, chcem odovzdať maximum“, doplnil 24 ročný rodák z Popradu.

Pre každého hráča je veľkým zážitkom byť aspoň raz v kariére súčasťou prestížneho baníckeho derby, v ktorom sa stretávajú regionálni susedia Handlová a Prievidza. V sobotu sa priaznivci handlovského a prievidzského basketbalu dočkajú v poradí už 118-teho hornonitrianského merania síl, do ktorého zasiahne aj handlovský rozohrávač.

„Osobne som zažil iba jediné derby stretnutie, ktoré som ale sledoval z lavičky a nemal som žiaľ príležitosť doň zasiahnúť. Verím, že v sobotu bude štandartne skvelá atmosféra a ja si ju chcem poriadne užiť. Aj napriek tomu, že ide o divácky najočakávanejší duel sezóny, my sa naň pripravujeme rovnako, ako na každý iný majstrovský zápas“, vysvetlil 189 centimetrov vysoký point guard.

Ilustračný obrázok z baníckeho derby

Pred handlovsko-prievidzskou konfrontáciou, nezabudol ani na to, čo je z jeho pohľadu polovicou úspechu každého celku – na svojich fanúšikov.

„Našim fanúšikom chcem odkázať, že tak ako v každom zápase, aj v sobotu necháme na palubovke všetko. Vždy budeme bojovníkmi, ktorých posúva vpred práve ich podpora. Som im veľmi vďačný a v súvislosti so zajtrajším zápasom, im vopred ďakujem“, doplnil v závere rozhovoru Jakub Novysedlák.

Napísal a publikoval Pavel Procner

Najbližší zápas
3 2 1
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 32 28 4 60
2. Košice 32 24 8 56
3. Levice 32 23 9 55
4. Prievidza 32 21 11 53
5. Svit 32 18 14 50
6. Komárno 32 18 14 50
7. Karlovka 31 10 21 41
8. Handlová 32 8 24 40
9. Žilina 32 5 27 37
10. S N V 31 4 27 35
Naši partneri:
Návštevnosť stránky