Pred štvrtým kolom basketbalovej SBL extraligy mužov, ktoré zahŕňa aj 118-te banícke derby, sme vyspovedali hráča Baníka Jakuba Novysedláka. 

Ambiciózny point guard prišiel po prvý raz na hornú Nitru vo vlaňajšej sezóne, v rámci ktorej naskakoval na rozbehnutý handlovský vlak.

Jakub Novysedlák v drese MBK SPU Nitra

Zeleno-čierny dres si obliekol až v druhej polovici februára aktuálneho kalendárneho roka. Extraligový ročník 2016/2017 začal na súpiske MBK SPU Nitra. S týmto celkom sa rozlúčil po tom, ako basketbalový tím spod Zobora prišiel o šancu postúpiť do vyraďovacích bojov Play Off. V aktuálnej sezóne absolvoval v Handlovej letnú prípravu a súčasťou Baníka je od jej začiatku.

„Moje rozhodnutie zotrvať v Handlovej vyplývalo zo skúseností, získaných v predchádzajúcej sezóne. Vrátil som sa do známeho prostredia a okrem iného ma lákalo hrať pred vynikajúcicmi fanúšikmi, ktorých Handlová má. Vzhľadom na to, že náš tím je vyskladaný z hráčov približne rovnakého veku, zacítil som príležitosť získania vyššej minutáže. Svojou prácou sa snažím presvedčiť trénera, že si ju zaslúžim“, povedal bývalý mládežnícky reprezentant.

Jakub Novysedlák v drese MBK Handlová

Pozícia odchovanca bratislavského Interu je pod vedením trénera Krajnoviča diametrálne odlišná, ako v predchádzajúcej sezóne. Napriek tomu, že patril medzi hráčov, ktorí na palubovke veľa priestoru nedostávali, flintu do žita nehádzal. Dnes je jednou z opôr MBK a fanúšikovia handlovského basketbalu, sú po troch kolách súťaže jeho herným prejavom príjemne prekvapení.

„Vlani som bol hráčom do počtu a na ihrisko som sa dostával iba sporadicky. Som rád, že sa situácia obrátila, pretože u mňa je prvoradým cieľom presvedčiť všetkých, že mám čo klubu odovzdať. Basketbal je môj život a preto v každom zápase siaham až na dno svojich síl. Tímu, ktorého dres obliekam, chcem odovzdať maximum“, doplnil 24 ročný rodák z Popradu.

Pre každého hráča je veľkým zážitkom byť aspoň raz v kariére súčasťou prestížneho baníckeho derby, v ktorom sa stretávajú regionálni susedia Handlová a Prievidza. V sobotu sa priaznivci handlovského a prievidzského basketbalu dočkajú v poradí už 118-teho hornonitrianského merania síl, do ktorého zasiahne aj handlovský rozohrávač.

„Osobne som zažil iba jediné derby stretnutie, ktoré som ale sledoval z lavičky a nemal som žiaľ príležitosť doň zasiahnúť. Verím, že v sobotu bude štandartne skvelá atmosféra a ja si ju chcem poriadne užiť. Aj napriek tomu, že ide o divácky najočakávanejší duel sezóny, my sa naň pripravujeme rovnako, ako na každý iný majstrovský zápas“, vysvetlil 189 centimetrov vysoký point guard.

Ilustračný obrázok z baníckeho derby

Pred handlovsko-prievidzskou konfrontáciou, nezabudol ani na to, čo je z jeho pohľadu polovicou úspechu každého celku – na svojich fanúšikov.

„Našim fanúšikom chcem odkázať, že tak ako v každom zápase, aj v sobotu necháme na palubovke všetko. Vždy budeme bojovníkmi, ktorých posúva vpred práve ich podpora. Som im veľmi vďačný a v súvislosti so zajtrajším zápasom, im vopred ďakujem“, doplnil v závere rozhovoru Jakub Novysedlák.

Napísal a publikoval Pavel Procner

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky