V 32.kole Eurovie, hostili basketbalisti handlovského Baníka bratislavský Inter. Úradujúci majster a líder extraligovej tabuľky, pricestoval na hornú Nitru v pozícií favorita. Navyše po stredajšom domácom zakopnutí, kedy podľahol obuvníkom z Komárna 81:84, si prišiel do Handlovej napraviť chuť po víťazstvách.

Domáci päť kôl pred koncom dlhodobej časti bojujú o upevnenie ôsmeho miesta, ktoré je poslednou vstupenkou medzi štvrťfinalovú osmičku súťaže.

Nelichotivá situácia v kádri Handlovej stále pretrváva a Baníci na úvodný rozskok ani tentoraz nenastúpili v plnej sile. Po neslávne slávnom 121-vom hornonitrianskom derby z uplunulej stredy, sa tak po druhý raz v priebehu štyroch dní museli o výsledok pobiť mladí handlovskí odchovanci. Na lavičke domácich absentoval aj tréner Kasum. Jeho miesto zaujal kapitán Ondro Haviar, ktorý svojich spoluhráčov nie len koučoval, ale sám na palubovke strávil takmer 33 minút. Zo súpisky „áčka“ mal k didpozícií len kvarteto Novysedlák, Dolník, Zejak a Stanojevič

Domáci už v úvode naznačili, že o výsledok sa pred svojimi fanúšikmi chcú pobiť. Od začiatku síce diktoval tempo hry majster, no Handlovčania dokázali s favoritom do polčasu držať krok. Na veľkú prestávku sa odchádzalo za stavu 31:46.

Inter baníkom odskočil v tretej štvrtine na rozdiel tridsiatich bodov a záver stretnutia dohrávali lavičky oboch celkov. V posledných minútach dostali priestor handlovskí juniori, ktorí zápas dohrali so cťou. Domáce hľadisko v samom závere roztlieskal dvoma trojkami Adrián Santa, ktorý pokoril šestesiatbodovú hranicu a spečatil konečný výsledok na 60:92.

Ani v tomto stretnutí nevyviazli baníci bez ujmy na zdraví. Na zoznam zranených pribudol Jakub Novysedlák, ktorému po osobnom súboji o loptu praskol členok a Bojanovi Stanojevičovi sa obnovilo staré zranenie chrbta.

Veľký rešpekt patrí súperovi z Bratislavy, ktorý svoj herný prejav prispôsobil oslabeným baníkom. Zverenci trénera Vidina si prišli do Handlovej pre povinné dva body, no na rozobranej handlovskej súpiske si svoje ego nezveľaďovali. Žlto-čierni, ktorí aktuálne stoja na špici tabuľky, zanechali na handlovskej palubovke kus športového charakteru a basketbalovej profesionality.

Body za Handlovú: Stanojevič 18, Haviar 11, Zejak 8, Dolník 7, Novysedlák 6 (Santa 6, Barniak a Kubovič po 2, Mikič, Ondriš, Riška a Šauša 0).

Body za Inter: Vlahovič 17, Nuhanovič 10, Kozlík a Mrviš po 7, Rančík 6 (Barač 13, Grznár 9, Páleník 7, Baťka 6, Bulatovič a Ondruš po 5, Praženka 0).

TH: 16/11 – 14/11

Fauly: 20 – 22

Trojky: 5 – 11

Rozhodovali: Šarišský, Kovalčík, Gacík.

Povedali po zápase:

Ondrej Haviar, kapitán Handlovej: „Opäť sme sa museli vyrovnať s absenciou viacerých hráčov a pred úvodným rozskokom sme stáli pred ďalšou veľmi náročnou úlohou. Sme radi, že je to za nami. Teraz nás čaká trojtýždňová pauza, ktorá prišla ako na zavolanie. Verím, že sa dáme zdravotne do poriadku a so cťou dohráme sezónu.“

Oliver Vidin, tréner Interu: „Do Handlovej sme prišli pre povinné víťazstvo. Handlovčania nastúpili v nelichotivej situácií a v závere dostali priestor lavičky oboch teamov. Som veľmi rád, že je tento zápas už za nami a že sa v našom tíme nik nezranil.“

Tomáš Mrviš, hráč Interu:: „Splnili sme to, čo sa od nás očakávalo. Vedeli sme, že domáci majú zdravotné problémy a nastúpia v oklieštenej zostave. Tým sa vytvoril priestor na minutáž hráčov, ktorí na svoju príležitosť čakajú. K samotnému priebehu nie je veľmi čo hodnotiť, myslím si, že stretnutie dopadlo tak, ako sa očakávalo.“

Na basketbalovú Euroviu čaká trojtýždňová prestávka. V nastávajúci víkend sa na palubovke košickej Angels Arény odohrá finálový turnaj Slovenského pohára a po ňom sa naša reprezentácia predstaví v kvalifikácií na Euro 2021. Slovenský národný team odohrá v poslednom februárovom týždni v rámci kvalifikácie dve stretnutia, vo švajčiarskom Fribourgu a macedónskom Skopje. Aj z Handlovej budeme držať slovenským chlapcom vo Švajčiarsku a Macedónsku palce.

Najbližšie stretnutie odohrajú naši basketbalisti v sobotu 3.marca o 18-tej hodine pod Tatrami, kde sa postavia sviťanskej Iskre

Do handlovskej športovej haly vás opäť pozývame v stredu 7.marca, na stretnutie 34.kola proti Komárnu.

Autor: Pavel Procner