V handlovskej športovej hale je už takmer všetko pripravené na štart nového extraligového ročníka a tréner Torda finišuje na skompletizovaní svojho tímu pre sezónu 2018/2019.

Letnú prípravu, do začiatku ktorej zostáva sedem dní, by chcel zahájiť v plnej sile. A tak má spolu s vedením klubu plné ruky práce, aby sa v nastávajúcom týždni káder rozrástol o ďalšie mená, ktoré budú hájiť handlovské farby. Manažment MBK v súčasnosti rokuje s päticou hráčov, ktorí by mali doplniť súpisku zelenočiernych. Posledný júlový víkend sa Handlová dohodla na predĺžení kontraktu s tridsaťročným srbským krídelníkom Djordjem Tresačom. 

Tresač pred zápasom s Levickými Patriotmi

V uplnulej sezóne Tresač naskakoval na rozbehnutý handlovský vlak začiatkom decembra. Prišiel ako náhrada za Tomislava Gabriča, ktorý musel pre nepresvedčivé výkony klub opustiť. „V minulej sezóne som sa k tímu pridal neskôr, no myslím, že mi netrvalo dlho aklimatizovať sa. Život v Handlovej sa mi zapáčil, spoznal som mnoho skvelých ľudí a preto som napriek iným možnostiam, pri ponuke predĺženia zmluvy neváhal. Pred novým súťažným ročníkom absolvujem už aj letnú prípravu a do začiatku súťaže budem mať čas, dobre sa spoznať s novými spoluhráčmi a trénerom“, skonštatoval Tresač. 

Djordje Tresač v drese bulharského Cherno More Port Varna

Odchovanec klubu Mladosť Čačak prišiel v uplynulej sezóne na Slovensko zo srbského celku KK Spartak Subotica. Vo svojom prvom vystúpení, sa pred handlovskými fanúšikmi predstavil v stretnutí sedemnásteho kola, kedy baníci hostili bratislavskú Karlovku. V tomto stretnutí síce ťahali za kratší koniec a svojmu súperovi podľahli, no práve Djordje Tresač otváral bodový účet domácich a priaznivcov svojho nového klubu pozdravil vynikajúcim výkonom. Vo svojej premiére nastrieľal 26 bodov. „Premiéru v drese Handlovej som si lepšie ani len nepredstavoval. Pre hráča je veľmi dôležité, aby bol prvý dojem u fanúšikov čo najlepší. A to sa mi v debute na domácej palubovke podarilo“, pousmial sa skúsený Srb. 

V súboji s rozohrávačom Komárna, Vukom Djordjevičom

Tresač odohral v sezóne 2017/2018 za Handlovú celkom dvadsať zápasov, v ktorých trávil na palubovke v priemere 37 minút a dosahoval 19 bodov, 2,9 doskoku a 3,1 asistencie na jedno stretnutie. „Moje čísla žiaľ tímu nepomohli k lepšiemu umiestneniu. Nie je dôležitá osobná štatistika hráča, no výsledky celého tímu. Verím, že v novej sezóne práve tie prídu a handlovskú športovú halu opäť zaplníme. Mojim cieľom je odčiniť minulosezónne nelichotivé výkony. Na fanúšikov sa veľmi teším a rovnako sa teším na spoluhráčov. Okrem Jakuba Novysedláka a Michala Dolníka to bude úplne iný celok. S výnimkou Lukáša Hofericu, ktorého si pamätám z Komárna, svojich nových spoluhráčov nepoznám. To sa však už o chvíľu zmení“, uzavrel Djordje Tresač. 

Ofenzívne ladený srbský „forward“ sa do Handlovej vracia vystuziť krídelný priestor a mal by patriť k oporám svojho staro-nového tímu. „Očakávam od neho, že bude lídrom tímu ako v útoku, tak aj v obrane. Myslím si, že po minuloročných výkonoch si miesto na súpiske zaslúži a verím, že sa moje očakávania naplnia“, povedal handlovský kouč, Peter Torda. 

Autor: Pavel Procner
Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky