V ďalších zápasoch vycestovali juniorskí basketbalisti MBK Handlová na východ, kde sa postavili Kežmarku a Spišskej Novej Vsi.

Vysoké víťazstvo na súperovej palubovke.

BK MŠK Kežmarok : MBK Handlová  42 : 107  (19:28, 4:29, 12:23, 7:27)

Body: Jozef Kubovič 28b., Dávid Novosádek 22b.,Tomáš Barniak 16b., Adam Stehlík 10b., Dominik Urban 9b., Kevin Miletič 6b., Adrán Ondriš 6 b., Adrián Santa 3b., Filip Bartuš 3b., Marek Dvořák 2b., Pavol Šauša 2b.,

Karol Kučera (tréne): „Po dlhej ceste sme začali  zápas veľmi ľahkovážne v obrane a v prvej štvrtine sme nechali dať domácich až 19 bodov. V druhej štvrtine sme však ukázali, že vieme hrať obranu a dovolili sme dať hráčom z Kežmarku len 4 body. Tým sa vlastne rozhodlo o zápase a jeho víťazovi. Ku cti našich chlapcov patrí to, že aj napriek vysokému vedeniu neustále hrali nátlakovú hru a postupne zvyšovali svoj náskok. V zápase si z chuti zahrali všetci hráči, a čo je pozitívne aj sa všetci zapísali do streleckej listiny.“

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves : MBK Handlová 90 : 55  (33:8, 19:11, 20:15, 18:21)

Body: Jozef Kubovič 14b., Dávid Novosádek 9b., Adam Stehlík 8b., Adrán Ondriš 6 b., Adrián Santa 6b., Tomáš Barniak 6b., Kevin Miletič 4b. ,Filip Bartuš 2b.,

Hrali: Noel Mikič, Dominik Urban, Marek Dvořák

Karol Kučera (tréner): „Nedeľný zápas sme stratili hneď v prvej štvrtine. Súper nás prevalcoval a rozhodol tak o svojom víťazstve. My sme zaostali za sobotným výkonom, hlavne v premieňaní voľných striel priamo spod koša. Sedem premenených pokusov z 32 je katastrofálny výsledok, a to sa odzrkadlilo na našom nedeľnom výkone. V ďalších troch štvrtinách sa zápas odohrával v pokojnom tempe a my sme dokázali so silným súperom, za ktorého nastúpili aj hráči s extraligovými skúsenosťami, dohrať zápas dôstojne. Teraz nás doma čakajú dva ťažké zápasy so silnou Karlovkou Bratislava a BK Junior Komárno, na ktoré vás všetkých pozývame.“