vecera-1

Peter Sedmák (vľavo), otec Milan, Luboš Stria a basketbalová nádej Miňo (10)

Aj sny sa občas plnia. To si môže po dnešku hovoriť desaťročný basketbalista Miňo Geleta z Handlovej, ktorý v deň svojich narodenín dostal najkrajší darček, aký si mohol priať. Jeho otec Milan (41), ktorý je taktiež od svojho ranného veku zanietený do basketbalu, vysníval pre syna narodeninový dar, v podobe spoločnej večere s jeho basketbalovými vzormi. „Tento nápad mi skrsol v hlave v momente, keď som si na začiatku aktuálneho extraligového ročníka všimol, ako veľmi môjho syna chytili za srdce dvaja basketbalisti, obliekajúci dres handlovského Baníka, Peťo Sedmák a Luboš Stria. Sú to navyše hráči, ktorých si aj ja nesmierne vážim a skladám pred nimi rešpekt, najmä za ich predsezónne vyjadrenia o snahe pomôcť nášmu Baníku na ceste za úspechom. Kontaktoval som preto môjho kamaráta Ivana Kartáča, ktorý pracuje v klube ako športový riaditeľ. V ňom som okamžite našiel pochopenie a už to išlo samo“, povedal po večeri otec Milan. 

Peter Sedmák a Luboš Stria patria na česko-slovenskej basketbalovej scéne k veľmi úspešným a skúseným basketbalistom. Aj po rokoch strávených pod ligovými košmi, s ochotou rozdávajú radosť iným. „Najmä ak ide o deti som rád, že môžem byť vzorom a svojou prítomnosťou motivovať mladých športovcov, aby napredovali. Najskôr som síce zostal trochu zaskočený, že niekto sníva po stretnutí so mnou. No zároveň ma to veľmi potešilo, veď motivovať mladého športovca svojimi výkonmi a urobiť mu radosť spoločným stretnutím, robí radosť aj mne. A verte  že sme si mali čo povedať“, opísal pocity z nečakaného stretnutia handlovský center Peter Sedmák.  

Luboš Stria je najstarším hráčom handlovskej súpisky, no vo svojich 35-tich rokoch zažíva v najvyššej slovenskej súťaži debut. Český swingman, ktorý prišiel na hornú Nitru z vicemajstrovského Děčína, kde pôsobil šesť rokov, sa na dnešné stretnutie s Miňom veľmi tešil. „Zo svojej skúsenosti dobre viem, že ak chce byť človek úspešný, potrebuje sa najmä v takomto mladom veku obklopiť svojimi vzormi a idolmi. Som rád, že aj ja som sa pre niekoho stal vzorom a za tento okamih som veľmi vďačný. Ako chlapec som aj ja mal veľké sny a podobne ako Miňo, svoje športové vzory. To mi pomohlo nájsť správnu životnú cestu, po ktorej dodnes kráčam. O to viac ma teší, že som akýmsi začiatkom cesty môjho malého kamaráta Miňa“, povedal s úsmevom na tvári handlovský kapitán.

Miňo prišiel do reštaurácie v doprovode svojho oca na narodeninovú večeru. V tej chvíli ani len netušil, čo sa v nastávajúcich okamihoch pri ich stole udeje. Miňo si spolu s ocom zasadol za stôl a o pár minút nič netušiaci školák zažil jeden z najkrajších momentov svojho, zatiaľ iba krátkeho života. Do dverí vkročili dvaja nečakaní gratulanti Peťo a Lubo. Iba ťažko je slovami popísať reakciu desaťročného basketbalistu v momente, keď sa dvojica vybrala smerom k stolu, za ktorým Miňo so svojim ocom sedel. V tomto momente by Miňo zabudol aj na ten najhonosnejší dar na celom svete. „Nikdy som žiaden krajší darček nedostal a som strašne šťastný, že som sa mohol stretnúť s Peťom a Lubom. Ockovi veľmi ďakujem za najkrajší narodeninový darček, aký som kedy dostal“, zhodnotil svoje pocity šokovaný, no šťastný chlapec.

Autor: Pavel Procner

 

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky