Posledný augustový štvrtok hostili basketbalisti Handlovej v rámci predsezónnej prípravy, basketbalový klub 04 AC LB Spišská Nová Ves. Išlo o druhé prípravné stretnutie pred blížiacou sa ligovou sezónou 2018/2019.

Trénerovi Tordovi nebol v tomto zápase k dispozícií americký rozohrávač Montel Goodwin, ktorý si pred utorkovým duelom s Pardubicami, počas rozcvičky privodil ľahké zranenie členku. Ani posledné miesto súpisky ešte stále nemajú Handlovčania obsadené a tak Tordovci nenastúpili na úvodný rozskok v plnej sile.

Napriek tomu si zeleno-čierni v úvodnom dejstve vypracovali päťbodový náskok 19:14 a po jedenásťbodovej šnúre z úvodu druhej štvrtiny, viedli o pätnásť bodov 29:14. V tomto okamihu sa zdalo, že Spišiaci budú pre domácich ľahkým sústom, no zverenci gréckeho kouča Georgisa Bitzanisa flintu do žita nehodili a do veľkej prestávky znížili na rozdiel deviatich bodov 38:47.

V úvode tretej desaťminútovky prevzali taktovku zápasu hostia a domácich zaskočili jedenásťbodovou šnúrou. V 27. minúte, po dvoch trojkách Joa Roccu, svietil na ukazovateli stav 49:49 a tréner Torda siahal po oddychovom čase. Ten Handlovčanom pomohol a ešte do konca štvrtiny si prinavrátili pätnásťbodové vedenie 71:56. V záverečnej desaťminútovke predviedli hostia trojkový koncert, keď zaznamenali päť úspešných strieľ spoza oblúka a znova sa vrátili do stretnutia. Domáci si napokon ale víťazstvo postrážili a vo svojom druhom prípravnom vystúpení zvíťzili 89:82.

Peter Torda, tréner MBK: „Odohrali sme náročný zápas. Napriek menším zdravotným problénom v tíme sme ho ale zvládli. Dnešok opäť ukázal, že pokiaľ dodržiavame veci na ktorých pracujeme sme úspešní. Naopak pokiaľ si ich začneme zjednodušovať, prichádzajú problémy a naša hra je chaotická. V každom prípade nás ale prvé víťazstvo teší.“

Body za Handlovú: Petráš 24, Darley 17, Tresač 16, Novysedlák 10, Hoferica 8, Stehlík 6, Skouen 4, Haviar a Huljak po 2

Body za SNV: Williams 23, Rocca 19, Majerčák 14, Antoni 10, Židzik 9, Ebinum 5, Presutti 2

Fauly:    27 – 30

TH:        28/25 – 23/18

Trojky:  23/6 – 33/8

Rozhodovali: Uhrin, Obertová, Pipíška.