Minulý víkend sa na handlovskom námestí pred reštauráciou People konal ďalší ročník People Streetball Cupu, ktorý bol zároveň aj štvrtou zástavkou SBA 3×3 Tour 2027.

Pokračovanie ďalšieho ročníka už tradičného handlovského streetballu sa síce musel kvôli nepriaznivému počasiu preložiť zo soboty na nedeľu, no priaznivci basketbalu 3×3 si aj napriek tomu užili fantastické podujatie. Na nové handlovské námestie prišlo takmer 50 rôznych tímov, ktoré si zmerali sily v šiestich kategóriách na štyroch kurtoch.

Najsledovanejšou kategóriou bola tá mužská. Vo finále sa stretli dva už tradičné streetballové tímy, Energy Team 69 na čele s handlovskými odchovancami Ondrejom Haviarom a Jozefom Vojtekom a Letný Vánok. Víťazom sa nakoniec jednoznačne stali hráči z tímu Energy. Na druhom mieste tak skončil Letný Vánok a tretie miesto patrilo tímu Exit. Tímy, ktoré sa stretli v mužskom finále si s mierne pozmenenými názvami zmerali sily aj v kategórii mix.  V tej to však dopadlo presne naopak. Na prvom mieste skončil Zimný vánok, ktorý vo finále porazil družstvo Energy Mix. V ženskej kategórii dominovalo družstvo Cross Coutry, ktoré vo finále porazilo Vydýchané z Lavičky. V kategórii U 18 zvíťazili chlapci z tímu Budiš JeloBoys. Tí vo finále porazili mladíkov z tímu People Nealko. V kategórii Open Fun, ktorá bola pre neprofesionálnych hráčov, zvíťazil Cica Team a v najmladšej kategórii U14 dominoval tím Amateris.

Okrem kvalitného basketbalu si návštevníci People Streetball Cupu mohli užiť aj súťaž v trestných hodoch, streľbe za tri body, no predovšetkým veľmi atraktívnu súťaž v smečovaní. Súčasťou celého podujatia bola aj tombola, ktorá návštevníkom ponúkla množstvo zaujímavých cien. K tým najatraktívnejším patril pobyt v hoteli Galileo, ktorý získali aj víťazi jednotlivých kategórií.

Táto fantastická akcia, plná kvalitného basketbalu a zábavy, sa uskutočnila pod záštitou reštaurácie People, mesta Handlová a Slovenskej basketbalovej asociácie. Celé podujatie hodnotí pozitívne aj jeden z jeho organizátorov, Ondrej Haviar: „Ako organizátori hodnotíme tento ročník ako veľmi úspešný. Spolupráca s SBA, Marekom Adamčíkom a jeho ľuďmi bola skvelá. Pomohli nám vo veľa veciach a touto cestou sa im chceme poďakovať. Myslím že zaradením Handlovského streetbalu do 3×3 Slovak tour sme turnaj zas posunuli o level vyššie. Účasť takmer 50-tich družstiev v 6 kategóriach je úžasná. Naším ďalším cieľom do budúcna bude urobiť z turnaja medzinárodný a dotiahnuť družstvá aj spoza hraníc Slovenska. Na záver by som chcel poďakovať partnerom a sponzorom turnaja a taktiež všetkým členom organizačného tímu bez ktorých by bolo zvládnutie takejto veľkej akcie asi nemožné.“